Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Romans - 052 (God Selects whom He has Mercy on)
This page in: -- Afrikaans -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bengali -- Bulgarian -- Cebuano -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Malayalam -- POLISH -- Portuguese -- Russian -- Serbian -- Somali -- Spanish? -- Tamil -- Telugu -- Turkish -- Urdu? -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

RZYMIAN - Pan Jest naszym sprawiedliwość
Studia z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian
CZĘŚĆ 2 - Sprawiedliwość Boga jest Nieruchomości Nawet po Hartowanie Z dzieci Jakuba, jego Ones Wybrane (Rzymian 9:1 - 11:36)
3. Bóg pozostaje sprawiedliwy, nawet jeśli większość z Izraela byli przeciwko nim (Rzymian 9:6-29)

b) Bóg wybiera kogo ma miłosierdzie, a kogo chce on twardnieje (Rzymian 9:14-18)


RZYMIAN 9:14-18
14 Cóż więc powiemy? Czy istnieje niesprawiedliwość z Bogiem? Na pewno nie! 15 Mówi bowiem do Mojżesza: "Ja, zmiłuj się nad kimkolwiek będę miał miłosierdzia, i będę miał również duchowo na kogo będę miał litości." 16 Tak więc to nie jest o nim, który chce, ani tego, który działa, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie. 17 Albowiem mówi Pismo do faraona: "W tym właśnie celu podniosłem cię, że mogę pokazać moją moc w tobie, i że moje nazwisko może być uznana na całej ziemi." 18 Dlatego On ma litość na kogo chce, a kogo chce on twardnieje.

Z objawienia Pana do Mojżesza w Księdze Rodzaju 33:19, stwierdzamy, że Bóg ma prawo, zmiłuj się nad daną osobą i nadal w swoim miłosierdziu, czy ta osoba zgrzeszył, czy nie. Dlatego wybór Boga nie zależy od dzieł człowieka, ale tylko na łasce Wszechmocnego, i zbawienie człowieka oznacza jego uzasadnienie bez zasług, z powodu bezgranicznej łaski Bożej.

czytamy również w tym samym sensie, w Księdze Wyjścia 09:16, że Święty, Pan rzekł do faraona: mediator, który był pełen duchów Egiptu: "Ale rzeczywiście w tym celu podniosłem cię, że mogę pokazać mojej mocy w was, i że moje nazwisko może być uznana na całej ziemi ". Ta boska deklaracja inspirowane Paweł napisze: "Dlatego On ma miłosierdzie dla kogo chce, a kogo chce on twardnieje" (Rzymian 9:18).

Jego jest w porządku, bo świętości Boga. Jednak Bóg nie jest dyktatorem, ale pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy (Rz 11:32, 1 Tymoteusza 2:4; 2 Piotra 3:9). Jeśli ktoś otworzył swoje serce na duchów przeciwnych Bogu, lub pochodzić od rodziny, klanu, lub ludzi wypełnionych myśli przeciwnie do Jezusa, jest zrozumiałe, że Bóg pozwala na szkodliwe liderem sprzeciwiać rozkazy otwarcie, ale Bóg może również udowodnić swoją wieczną władzę w odniesieniu do takiej wielkiej denier.

W odpowiedzi na ww werset listu Pawła, niektórzy mówią, że islam przyjmuje ideę, że Bóg misguides kogo chce, i prowadzi, kogo chce, do Boga, zgodnie z Jego świętości, ma prawo wprowadzić w błąd wszystkich ludzi, ponieważ nikt nie jest sprawiedliwy . Jednak Bóg nie zachowuje się w ten sposób, jak inne religie mówią, bo ma zmiłuj się nad wszystkimi, a kto przyjmuje Chrystusa uczestniczy w własnego wyboru, do Chrystusa jest jedynym, który nigdy nie zgrzeszył.

Ale ten, kto łączy się z diabłem, ojcem wszystkich kłamstw i kocha pieniądze bardziej niż Boga, nie może być zdziwiony, jeśli Święty pozwala mu upaść całkowicie, a nie być w stanie zrozumieć słowo Boga, jak mówi Jezus w jego ewangelia według ewangelisty Jana (8:43-45). Bóg jest wolny w podejmowaniu tej decyzji, lecz bierze udział człowiek w odpowiedzialności, w zależności od tego, czy on żałował szczerze, czy nie.

Wyjaśnienie tej kwestii do czytelnika, ale wskazuje, że Paweł wysłał te refleksje nie do pogan, ale do Żydów w Rzymie, aby przezwyciężyć twardnienie ich sercach. Wyjaśnił im, że Bóg mógłby wprowadzić w błąd ich, choć wybrał je, jeśli nie otwiera swe serce na jego kierunkiem w Ewangelii Chrystusa. Ten list Pawła nie przedstawia filozofii dla wszystkich, ale to pokazuje nam, jak on traktuje hardheartedness Żydów.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, uwielbiamy Cię, ponieważ wybrał nas grzeszników w wyborze Jezusa Chrystusa, i przyznano nam prawo stać się twoje dzieci, choć nie są godne wyboru. Chwalimy Cię i chwalić za ciągłym miłosierdzia i dziękuję z całego serca, bo nie twardnieją nam lub odrzuca nas, mimo naszych grzechów, ale przyciągnął nas do Ciebie przez nadmierną miłością świętą.

PYTANIA:

  1. Dlaczego nikt nie godzien być wybrany przez Boga? Co to jest powodem naszej pozytywnej selekcji?
  2. Dlaczego Bóg Harden faraon? Jak utwardzanie jednostek, rodów i narodów pojawia?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 23, 2012, at 08:29 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.140)