Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Romans - 009 (The Righteousness of God)
This page in: -- Afrikaans -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bengali -- Bulgarian -- Cebuano -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Kiswahili -- Malayalam -- POLISH -- Portuguese -- Russian -- Serbian -- Somali -- Spanish -- Tamil -- Telugu -- Turkish -- Urdu? -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

RZYMIAN - Pan Jest naszym sprawiedliwość
Studia z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian
OTWARCIE: Pozdrowienie, dzięki Bogu, I nacisk na "sprawiedliwości Bożej" Jako motto jego List (Rzymian 1:1-17)

c) Sprawiedliwość Boga jest ustanowiony i realizowany w nas poprzez stałą wiarę (Rzymian 1:16-17)


RZYMIAN 1:17
17 Bo w nim sprawiedliwości Boga objawia się z wiary w wiarę, jak napisano, "tylko z wiary żyć będzie."

Istnieje wielkie dylemat w teologii, która jest sprawiedliwością Bożą. Jeśli nasza religia były powierzchowne, taki dylemat by nie pojawił. Jednak, kiedy dowiadujemy się, że świętość Boga wymaga, aby każdy grzesznik powinien być zabity, a nie ma nikogo, sprawiedliwi wobec Boga, stajemy się smutni, ponieważ cała ludzkość zasługuje na śmierć natychmiast. Jednak Bóg jest nie tylko święte i tylko sędzia, sam w sobie, ale jest miłosierny Ojciec, pełne miłości, dobroci i cierpliwością. Nie chciał zniszczyć grzeszników, a raczej go uratować.

Ze względu na jego świętości, Bóg nie mógł wybaczyć kogo i kiedy mu się podoba, choć stara się przebaczać wszystkim swobodnie, na majestat Boga określa jego istotę.

Jako rozwiązanie tego problemu, on przyniósł prawem substytucji w ofierze, która umiera w zastępstwie grzesznika. Ponieważ nie było zwierzęcia lub człowieka, ofiara w celu spełnienia wymagań świętości Boga, że wybrał się mieć swojego Syna przed wszystkimi wiekami, że może on stać się urzeczywistnił w pełni czasów, aby umarł zamiast nas, odpokutować za nasze grzechy, i uzasadnić my. Jednak tematem Listu do Rzymian nie nasze własne uzasadnienie, ale sprawiedliwość Boga samego: Jak Święty nadal być sprawiedliwy, pomimo uzasadniające nas, którzy są grzeszni? Chrystus jest jedyną odpowiedzią na to pytanie.

Mieszkańcy ustawy bluźnił przeciwko krzyża, mówiąc: ". Jeśli każdy człowiek może być usprawiedliwiony przez wiarę w Chrystusa, pozwól nam grzech więcej, tak długo, jak z łaski Ukrzyżowanego usprawiedliwia nas automatycznie" Paweł potępił ich, i do zeznał im, że wiara chrześcijańska nie jest jedynie wiara, ale to jest życie razem z Chrystusem, gdzie jego moc działa w naszej słabości, a on tworzy swoje owoce w nas. Jezus przypomina łańcuch następstwie którego ogniwo łączące, są środkami, dzięki wierze, wypełnione i miłości do Chrystusa, który usprawiedliwia, uświęca i doskonali nas. Nie jesteśmy zbawicielami siebie, ale możemy otworzyć nasze serca na łaskę Bożą. Ci, którzy są usprawiedliwieni z wiary żyć sam. Pochodzą one z wiary w wiarę, i nie uważają się za sprawiedliwych w siebie. Chrystus uzasadnić je i trzyma i uświęca ich z dnia na dzień, poprzez funkcjonowanie swego Ducha. Jako takie, Bóg nadal jest sprawiedliwy, bo odpuszcza nam codziennie, i uświęca nas co minutę. Mamy swój własny, i są święte dla niego.

Kolejne pytanie zostało podniesione o ludzi starego cove-Nant, co stawia Bożej sprawiedliwości pod znakiem zapytania. To odrzucenie Żydów łaski.Żydzi ukrzyżowali Syna Bożego, i dlatego brakowało jej historię zbawienia. Co więcej, zawsze przeciwny głos Ducha Świętego, który starał się doprowadzić ich do nawrócenia i wiary. W świetle tej niepodważalnej prawdy, Paweł i inni apostołowie zastanawiałem się: "Jak Bóg mógł nadal być sprawiedliwy, gdyby wybrał rodziny Abrahama, i związał się z nimi w wiecznym przymierzu? Widzimy jednak, że w naszych czasach Bóg utwardza ​​je i odrzuca je, ponieważ nie były otwarte na Ducha Świętego. Czy Bóg nie wtedy? "" Nie ", odpowiada Paweł w swoim liście, gdzie precyzuje odpowiedź objawienia (w Liście do Rzymian 9 do 11), a nie do uzasadnienia Żydów, ale tylko do podkreślenia sprawiedliwość Bożą dla Apostoła Narodów był gorliwy w boskości, świętości i prawego-ności Ojca Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Ktokolwiek otrzyma prawdziwą wiarę, i rezygnuje z kierunkiem Ducha Świętego, staje się odnowiona w jego umyśle i mogli żyć w świętości, ze wszystkim uzasadnione w Nowym Testamencie. Etyka chrześcijańska nie zatrzymują się na wychowanie człowieka, czy uprawnienia człowieka, ale rozciąga się na posłuszeństwie czerpiąc z miłości do Boga, i moc jego zbawienia, który nosi wszystkich tych, którzy wierzą w Syna.Zachowanie chrześcijan uświęca imię Ojca.Demonstracja jego sprawiedliwość jest przedmiotem Listu do Rzymian.

MODLITWA: Boże, Święta Trójco, uwielbiamy Cię, bo przyznał nas do prawdziwej wiary, i uzasadnione z nami swobodnie, i uświęcił nas na co dzień i nas prowadził. Jesteś Sprawiedliwy, i nadal być sprawiedliwy, choć nie rozumiem, wiele ruchów ludów w historii świata. Uświęcił nas całkowicie, i zabrać pozostały grzech z naszych bohaterów, że możemy stać się chwalą, a słodki zapach wśród wszystkich ludzi.

PYTANIE:

  1. Jak to jest sprawiedliwość Boga związane z naszą wiarą?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 22, 2012, at 11:41 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)