Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Romans - 006 (Paul’s Desire to Visit Rome)
This page in: -- Afrikaans -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bengali -- Bulgarian -- Cebuano -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Greek -- Hausa -- Hebrew -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Kiswahili -- Malayalam -- POLISH -- Portuguese -- Russian -- Serbian -- Somali -- Spanish -- Tamil -- Telugu -- Turkish -- Urdu? -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

RZYMIAN - Pan Jest naszym sprawiedliwość
Studia z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian
OTWARCIE: Pozdrowienie, dzięki Bogu, I nacisk na "sprawiedliwości Bożej" Jako motto jego List (Rzymian 1:1-17)

b) Wieloletnie pragnienie Pawła na wyjazd do Rzymu (Rzymian 1:8-15)


RZYMIAN 1:8-12
8 Po pierwsze, dzięki Bogu mojemu przez Jezusa Chrystusa za was wszystkich, że wiara wasza jest używany na całym świecie. 9 Albowiem Bóg jest mi świadkiem, któremu służę w duchu moim w Ewangelię Jego Syna, który bez przerwy I wspomina się wami w moich modlitwach, 10 co wniosek, jeżeli, według niektórych środków, teraz wreszcie mogę znaleźć sposób, w woli Boga, aby przyjść do Ciebie. 11 Bo dawno cię widzieć, że może udzielam wam jakiś prezent duchowe, tak że może być ustanowione - 12 to znaczy, że mogę być wspierane wraz z Tobą w drodze wzajemnego wiary zarówno ty i ja.

Paul słyszał wiele o kościele w Rzymie spotkał niektórych jego członków w trakcie swoich podróży misyjnych, i stwierdził, że ich wiara jest prawdziwa, żywa, i dojrzałe. Dziękował Bogu serdecznie za ten cud, dla każdego życia chrześcijanin jest cud pojednania w Chrystusie, którego istotą wymaga nasze podziękowania. Gdziekolwiek grupa służy Bogu i Syna w Duchu Świętym, nie musimy oddawać cześć Ojcu, i chwalą go i radujmy się w nim dzień i noc.

Paweł nazywa Boga "mój Bóg", jakby były jego własne. Wiedział, że jego dusza została zobowiązana do niego nowego przymierza, a on kochał go szczerze. Ale mimo tej ciepłej relacji, nie modlą się do wzniosłej Boga we własnym imieniu, ale tylko w imię Chrystusa, wiedząc, że wszystkie nasze modły, a nawet nasze dzięki, nie zasługują być przedstawiona do chwały Bóg. Wszystkie wylanie naszych sercach potrzebna moc oczyszczającą krew Jezusa Chrystusa. Tylko dzięki oczyszczaniu, możemy modlić się do Boga, który daje nam swojego Ducha, że możemy uświęcać jego ojcowskie imię i czcić Go rozradowany. Wszystkie jego słudzy są święte dla niego, a należą do niego jako bondservants swojej miłości.

Treść ich usługi jest Ewangelia. Zauważmy, że Paweł w pierwszym wersecie tego listu, wspomina ewangelię jako "Ewangelii Bożej", natomiast w wersecie 9 czytamy "Ewangelia Jego Syna". Przez termin ten rozumie on, że boska dobra nowina o zbawieniu, zależy od istoty Syna Bożego. Ambicją Wszystkie Pawła odwraca synostwa Chrystusa i ojcostwie Boga. Ktokolwiek zaprzecza tej ewangelii aktywnie i odmawia ona celowo jest przeklęty.

Paweł żył w bliskiej społeczności z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Nazwał jedność Trójcy zeznawać, że zawsze myśli Kościoła Rzymu i modlił się za nią.Apostoł Narodów nie zapomniał kościoły mimo jego kilku zleceń, a także modlili się wiernie dla osób fizycznych. Nie ma wierny pasterz, czy ksiądz obdarzony mocą Ducha Świętego, tylko przez wytrwałą modlitwę. Tam, gdzie jest moc wychodzi z kimś, powód musi być miłość, modlitwa, i tęsknota za Bogiem i ludźmi.

Paweł pielęgnowali swój cel na wyjazd do Rzymu na rok, szczególnie w okresie, który nazywa "teraz", tj. w czasie jego służby w Anatolii, Macedonii i Grecji. Widział, że nadszedł czas, aby nosić włoskiego buta.

Jednak, że nie decydują się swoją podróż zgodnie z własnymi życzeniami i planami. Wziął stałej opieki w celu dostosowania się do woli Boga, biorąc pod uwagę fakt, że czyjeś własne planowanie, bez zgodności prowadzi do porażki, biedy i kłopotów. Paweł nie był więźniem własnych pragnień i życzeń, ale on zorganizował wszystko całkowicie pod kierunkiem swego niebiańskiego Ojca.

Ten argument jednak nie powstrzymało jego szczere pragnienie odwiedzenia kościoła w Rzymie, gdzie nigdy nie był. Zdawał sobie sprawę, że został napełniony Duchem Świętym. Był jak wulkan rzutu moc Boga we wszystkich kierunkach, a zatem chciał uczynić Kościół rzymski partnerem władzy danej mu przez Chrystusa, że Kościół może stać się ożywił, przygotowane do eksploatacji, i ustanowił w miłości , wiara i prawdziwa nadzieja. To jest jeden projekt z ministerstwa i naczelny cel Dziejów Apostolskich: że wierzący mogą być ustanowione i wzmocnione.

Paweł nie chce wejść do Rzymu jako wielkiego dawcy, lecz uniżył się znacznie, i napisał, że nie pochodzą tylko dawać, ale także do podjęcia przez słuchu i wzroku. Zrobił to, aby doświadczyć tego, co Bóg zrobił bez niego bezpośrednio do wierzących w stolicy, że może się pocieszyć, wraz z wszystkich apostołów poprzez świadectwo boskiego Pocieszyciela w świętych Rzymu.

Paul zeznał również, wcześniej, że nie pochodzą z nowej wiary, ale że praca sama wiara, wiedza i moc we wszystkich prawdziwych chrześcijan, którzy są członkami duchowego ciała Chrystusa. Każdy, kto twierdzi, że jest ich więcej niż jeden kościół jest kłamcą, ponieważ Duch Święty jest jeden, jeden jest Chrystus, a Ojciec jest jeden. Gdziekolwiek wierni wierzący spotykają się, że spełniają one razem jako dzieci do jednego Ojca, nawet jeśli nie znali wcześniej. Cieszą się bardzo, i spotkać się w jednym porozumieniem, jak narodził się z tego samego Ducha, należący do tej samej rodziny, i zjednoczeni w tych samych zasad i interesów.

MODLITWA: Wielbimy Cię, Ojcze, bo zbierają swój kościół na całym świecie, i ustalić, i wypełnić go z cechy charakteryzujące. Naucz nas modlić się za naszych braci wszędzie. Dziękujemy za wszystkie dzieci wiernych, dla każdego z nich rodzi się z Twoim Duchem Świętym jest cud. OtwóRzymian nasze oczy, abyśmy mogli kochać i rozumieć siebie nawzajem, i radujcie w pres-zawodowej. Daj nam mądrość i przebaczenie, że nasza wspólnota może obfitować i być w prawdzie, i że nie może odejść od naszej wspólnoty z Tobą, z Synem i Duchem Świętym.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Paweł podziękować Bogu w każdej chwili?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 22, 2012, at 11:39 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)