Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 034 (Unity of the Holy Trinity)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Hebrew -- Hungarian? -- Indonesian -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

3. Głoszenie Jedności Trójcy Świętej (Mateusza 3:16-17)


MATEUSZA 3:16-17
16 gdy Jezus został ochrzczony, udał się bezpośrednio z wody, i oto otworzyły się niebiosa do niego. Ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. 17 Oto głos z nieba powiedział: "To jest móJanaSyn umiłowany, w którym mam upodobanie."

Kiedy Jezus został ochrzczony, otworzyły się niebiosa mu zeznawać pełnię łaski dla niego. Nigdy nie były otwarte dla każdego człowieka na ziemi przed, ponieważ nikt nigdy nie uzyskał pełnego łaski Bożej, aż ukochany Jezus stanął przed nim, łagodny, posłuszny i bez grzechu.

Tożsamość Jezusa został już ogłoszony przez Jana. Ale to jest głoszona ponownie, nie przez ciało, lecz przez nieba. TutaJanaOjciec z nieba obwieszcza tożsamość Syna swego, Pana Jezusa "umiłowany Syn Boży" (2 Samuela 7:12-16).

Kiedy Chrystus przyznał, poprzez jego chrztu, że przyszedł aby umrzeć, być pochowany i zmartwychwstać dla naszego usprawiedliwienia, niebiosa rozstał się w Dolinie Jordanu, a głos Boży był słyszalny. Kto może w ogóle uniemożliwić Wszechmogącego od mówienia? Kto może się kiedyś skończy jego objawienie?

Począwszy od upadku człowieka w Ogrodzie Eden, droga do Boga była zamknięta, ale kiedy Chrystus przyszedł, to drzwi prowadzące do Stwórcy została otwarta. Tylko przez Jezusa, mamy dostęp do Boga. Niebiosa parted potwierdzające, że jest drogą, prawdą i życiem.

Na początku tworzenia Duch Święty przesuwana po powierzchni wody. Na podobieństwo świetlnego gołębicy sam Duch Święty zstąpił na Jezusa i wypoczęty po tym jak został ochrzczony, wyrażając, że Jezus jest namaszczony Chrystus i dawcą Ducha Bożego do wszystkich skruchę. Jana ujrzał Ducha Bożego przyjścia i odpoczynku na Jezusa jako wyraźny świadectwo, że Jezus jest obiecanym namaszczony Chrystus.

Chrystus został namaszczony od początku swego czasu na ziemi, bo urodził się z Ducha Bożego. Jego Ojciec namaścił go w pełni Ducha ponownie na początku sweJanaposługi, tak, że człowiek Jezus w mocy minister jako naszego Najwyższego Kapłana i Wcielonego Słowa Bożego. Chrystus nie minister do nas jako wielkiego króla uprzywilejowanego, ale jako pokorny sługa. On był tak pokorny, że oddał swoje życie, aby zgładzić grzechy. Przez to święte miłości Boga wydaje.

Jana widział oczami Ducha Świętego zstępującego jak gołębicę na Jezusa i usłyszał głos Boga z jego uszu. To przepowiadanie, "To jest móJanaSyn umiłowany, w którym mam upodobanie", od Bóg jest pełen znaczenia. Bóg nazwał Chrystusa, Jego Syna, zarówno Ojciec jak i Syn są wieczne.Charakter, natura i istota Ojca zostały pokazane w Synu.Stwórca nie jest już ukryta, zostały objawione w Jego Synu. W Synu mieszka cała pełnia Bóstwa cieleśnie, ze wszystkich Bożych znaków, uprawnień i nazw.

Kto może zapobiec od Boga mówiąc, że ma syna, jeśli chce? Wiele obiektów na ten fakt, że Bóg ogłosił o pokorne syna, którego był zadowolony i który zaczął nieść krzyż w jego chrzcie.

Syn umiłowany jest miłość zawarte w ciele. Bóg jest miłością. Chrystus nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu. Nasze rosnące głębieJanasłów, modlitwy i dzieła Jezusa za Jego ziemskiego spacer, pokazuje nam praktyczną interpretację miłości Bożej.

Bóg był zadowolony w swoim Synu, bo wola Boża przeprowadzono w nim i przez niego. Chrystus był godzien powiedzieć; "Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca." Chrystus jest ekspresowa obraz osoby Ojca. Jeśli chcesz poznać Boga, spójRzymian na swego Syna, Jezusa ukochanego.

Ważną rzeczą jest to, że wysyłanie Boga Chrystusa dała nam nowe spojrzenie ku Bogu. On jest Ojcem, a on jest tylko święta miłość.Wieczny jeden nie głosić sobie gniewną sędziego, zamiast sądził Syna swego w naszym miejscu, że możemy być zbawieni. W jego zbawienia, nie jest zadowolony z naszego usprawiedliwienia. Jest gotów przelać swoją miłość do naszych duchów poprzez mieszkania swego Ducha Świętego w nas, abyśmy mogli doświadczyć duchowego odrodzenia i stają się sługami Boga do ludzi.

Boski proklamacja: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy", oświadczył, jednolitość Boga, ponieważ ukochane trwa Syna w Ojcu i pełni Jego wolę. Każdy, kto narodził się z Ducha docenia tajemnicę jedyności Boga. Zwracają uwagę, że Ojciec jest w Synu, a Syn jest w Ojcu wiecznie ponieważ Jezus jest Słowem i wcielony Duch Boży.

Jedność Bożego Trójjedynym Bogiem nie był caŁukasza owicie i wyraźnie ogłoszona przed chrztem Pana naszego Jezusa Chr.-IST, ale tu widzimy Ojca, Syna i Ducha Świętego, o którym mowa w ogóle, zjednoczeni z sobą, a każdy ma pracę .Syn na ziemi objawił się Bóg w ciele.Ojciec przynosi mu świadectwo z czystym głosem z nieba, a Duch Boży zstępuje na Niego w postaci cielesneJanaupoważnić go.

Duch Święty często wspominane w Starym Testamencie, ale nie w sposób jednoznaczny w odniesieniu do jego związku z jednością Boga Trójjedynego. Pierwszym celem głoszenia w tym czasie było ogłoszenie jednolitość Boga. Poza tym, Bóg nie głosić się caŁukasza owicie przed in-goździka, bo nie można było tego zrobić przed Słowo stało się ciałem.

Niektórzy przeciwnicy ostro krytykują historię Ojca głos z nieba, kiedy Duch Święty zstąpił na Chrystusa. Mówią, że ewangeliści opowiadał na różne sposoby. Mateusz napisał: "To jest móJanaSyn umiłowany, w którym mam upodobanie". Mając na uwadze, Łukasz napisał: "Jesteś móJanaSyn umiłowany, w Tobie mam upodobanie."Znaczenie, a także ujednolicenie słowa, ale istnieje niewielka różnica w jak odnotowano raportowania jeden od drugiego, a inne osoby z trzecieJanaosoby. Jednakże świadectwo każdego z nich, że potwierdza drugiego.

MODLITWA: Uwielbiam Cię, Ojcze, Synu i Duchu Święty, ponieważ ogłosił się w Dolinie Jordanu, aby zapisać, uzasadnia i uświęca mnie. Nie zasługują na moje oczy otwarte do prawdy. Jesteś zstąpił, aby szukać i zbawić mnie od moich grzechów, nie mnie zniszczyć. Proszę, pomóż mi z tobą, do ufności w siebie i nigdy nie opuści. Ukończyć dzieło wiary we mnie, że mogę stanąć jako umiłowanego dziecka Bożego. Rysowanie wielu moich przyjaciół i krewnych do komunii miłości.

PYTANIE:

  1. W jaki sposób święty Trójjedyny Bóg głosić się w Dolinie Jordanu?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:58 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.109)