Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 035 (Temptation of Christ)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

4. Kuszenie Chrystusa i Jego Wspaniałego Zwycięstwa (Mateusza 4:1-11)


MATEUSZA 4:1-4
1 Potem Jezus został zaprowadzony przez Ducha na pustynię, aby był kuszony przez diabła. 2 Gdy miał pościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, był głodny potem. 3 kusiciel i rzekł do Niego: "Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem". 4 Lecz on odpowiedział: "Napisane jest:" Człowiek nie może żyć samym chlebem, ale każdym słowem, które wychodzi z ust Bożych'".

Nie powinno być nacisk na pierwsze słowo wersetów jeden ", a następnie". Niebiosa otworzyły się na Jezusa i Duch zstąpił na niego, a on został uznany za Syna Bożego i Zbawiciela świata. Potem następny news słyszymy o nim to, że jest on "kuszony". Był najlepszym stanie do walki z pokusą, po tym jak został ochrzczony.

Wielkie przywileje i specjalne łaski BożeJanałaski, nie zabezpieczy nas od pokusy. Po wielkich zaszczytów wprowadzane są na nas, musimy spodziewać się, że coś jest upokarzające. Bóg zazwyczaJanaprzygotowuje swoich ludzi na pokuszenie, zanim nazywa je do niego, daje siłę w zależności od potrzeb i daje więceJananiż zwykłe komfortu przed ostrym procesie.Wyrazy naszego synostwa jest głównym obrona na pokusy. Jeśli Duch Boży świadczy o naszym przyjęciu, że dostarczą nam odpowiedzi na wszystkie pokusy złych duchów.

Po tym, jak został przyjęty do komunii Boga, musimy spodziewać się żerował na przez szatana.Dusza musi podwoić wzbogacony guard-"Po zjedzeniu i są pełne, to uważaj" (Powtórzonego Prawa 6:10-12).

Diabeł ma szczególną nienawiść do użytecznych ludzi, którzy nie tylko dobra, ale także ze względu na dobro, szczególnie przy pierwszym ustawieniu się i służenia Panu. Więc być świadomi, przygotuJanasię na pokuszenie, i uzbroić się odpowiednio.

Duch Święty prowadzi do Jezusa na pustynię, aby stawić czoła diabłu i duchowym zła. Co ciekawe jest to kontynuacja niewidzialnego porównanie Jezusa i narodu żydowskiego. Chociaż naród Izraela nie w jego życiu duchowym, po powrocie z Egiptu, Chrystusa, Syna Bożego, oparł się pokusom szatana. Jezus pokonał go twarzą w twarz, i przeprowadził plan, że ojciec miał dla człowieka. Chrystus nie przyszedł w imieniu Żydów, tylko, ale w imieniu całeJanaludzkości i zabrał nasze grzechy na krzyżu.

Należy wspomnieć, że Jezus użył tych samych słów wobec kusiciela, że Bóg dał swemu ludowi na pustyni SynaJana(Księga Powtórzonego Prawa 8:3).Pan Jezus udało obliczu pokusy wroga w trzech giełdach, które obejmują wszystkie rodzaje pokusy człowiek może się zmierzyć. Te pokusy są: pożądliwość ciała, która kusi człowieka w punkcie sensacji, pożądliwość oczu, który kusi człowieka w momencie posiadania, i pycha życia, który kusi człowieka na punkcie prestiżu. We wszystkich tych punktach, Jezus uzyska zwycięstwo w naszym imieniu, staje się naszym największym zwolennikiem i nasz arcykapłan, który sympatyzuje z naszych słabości w chwilach pokusy. "Był we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu" (Hebrajczyków 4:14-16).

Chrzest Chrystusa było chwalebne wydarzenie, w którym Ojciec niebieski wyraził zadowolenie w Umiłowanym. Jak zadziwiające, że bezpośrednio po tym chrzcie, Duch Święty poprowadził Jezusa aż na pustynię, aby walczyć z wrogiem Boga. Jezus pokazał moc Jego boskieJananatury, pomimo słabości ciała.

Jezus pozostał czterdzieści dni bez jedzenia, ale w stałeJanakomunii z Jego Ojca niebieskiego w śmiertelneJanapustyni. On słuchał głos ojca, tak jak Mojżesz, kiedy zapomniał jeść ani pić przez czterdzieści dni, podczas trasowania dwie tablice Prawa. Ale Jezus nie przyniósł tablice kamienne ze spotkania z Bogiem w ustanowienie nowego przymierza, ponieważ on sam jest Słowem Boga stało się ciałem, w którym jest zbawcza moc dla jego zwolenników.

W końcu diabeł przyszedł do Chrystusa, udając współczucie na niego. Obudził głód w Jezusa, i kłamał jak go miłował. Jego celem było w rzeczywistości, do oddania Jezusa w grzechu i powstrzymać go przed pójściem do krzyża.Diabeł starał się przede wszystkim, aby zasiać wątpliwości w jego serce w stosunku do jego stosunku do Ojca, i zapytał go: Czy jesteś Synem Bożym? Dokonywanie pytanie z prawdy.Diabeł wie więceJananiż mężczyzn, którzy Chrystus-demony również wierzą i drżą. Jeśli szatan przyznał: "Ty jesteś Syn Boży", powinien był złożyć w nim, ale on sfałszował prawdę mówiąc: "Jeśli jesteś Synem Bożym, aby te kamienie, aby włączyć do chleba". Jest to schemat diabeł używa cały czas-aby zasiać wątpliwości w ludzi, że ich wiara jest wstrząśnięte i mogą odwrócić się od swojego źródła siły.

Bieda jest ogromna pokusa niezadowolenia i niewiary. To często prowadzi do bezprawnych środków dla naszeJanauldze, pod pretekstem, że nie ma konieczności prawo. Jest z tym pretekstem, że głodny będzie przebić się przez kamienne ściany, ale to nie jest usprawiedliwieniem dla prawie Bóg powinien być silniejszy nas niż kamiennych murów.PisaRzymian Przysłów modli przed ubóstwem, a nie dlatego, że jest cierpienie i hańbę, ale dlatego, że jest to pokusa, "Usuń fałszu i leży daleko ode mnie, daJanami ani ubóstwa, ani bogactwa Nakarm mnie z jedzeniem, przydzielony dla mnie. Żeby i być pełna i zaprzeczają ci, i powiedzieć: "Kto jest Panem?" lub bo jestem biedny i nie kradną. "(Przysłów 30:8, 9). Dlatego ci, którzy są zredukowane do trudnych okolicznościach, mieć potrzeba podwojenia czujności, lepieJanajest umrzeć z głodu przed Bogiem, niż żyć i rozwijać się przez grzech.

Diabeł jest "kusiciel", a zatem, że jest przeciwnikiem i wrogiem dla tych, którzy wierzą. Nasi najwięksi wrogowie zachęcić nas do grzechu i są agenci szatana, wykonując swoją pracę i stara się przeprowadzać swoje systemy. On jest zdecydowanie nazywa kusiciel, bo był tak do naszych pierwszych rodziców, a jeszcze jest tak, ze wszystkie inne tempters zgodne z nim.

Niegodziwca zażądał cudu od Chrystusa, znając jego możliwości, aby włączyć te kamienie w chleb, ale on na celu zachęcić go do zaprzeczają jego własneJanaosoby. Gdyby Jezus był mu posłuszny, jego świętość byłaby splamiona, bo jest miłość i nie szuka własnego wykonania, ale daje się dla nas i dla uwielbienia swego niebiańskiego Ojca. Sposobem Szatana wygraneJanaświat poprzez chleb jest nadal w toku, mylące i niszcząc tłumy. Co jeśli Jezus smakołyków z kamieni? Czy to zatem być niezbędne do pracy i trud dłużej? Nie, każdy byłby raczeJanapili mleko od strumieni i wino z rzek. Cały świat będzie ścigało się na Chrystusa, uwierzyli w Niego, i oddali Mu pokłon, bez zmiany ich serca lub uzyskania przebaczenia, pozostając pod Bożym gniewem i sądem.

Chrystus, od początku jego posługi, odrzucony entuzjazm mas i charytatywne czyny jako sposób uratować świat bez krzyża. Podstawowym problemem z jego zbawienia nie jest dla ciała, ale dla zbawienia duszy. Zamierzał przebacz nam nasze grzechy i odnowi nasze serca. Skończył to pur-stwarzać na krzyżu.

W odpowiedzi Jezusa do szatana, słyszymy boską zasadę es-dzania naszego życia duchowego, "Człowiek nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych." Chrystus nie zaprzecza konieczności codziennego chleba, ale ujawniła, że trwanie w Słowie Bożym jest ważniejsze niż potrzeby ciała. On zobowiązuje nas do szukania chleba naszego powszedniego dzień w dzień i uczy nas, że nasze obawy związane z Królestwa Bożego i sprawiedliwości powinny podjąć pierwsze miejsce. Czy czytasz Ewangelię na co dzień, i czy bierzemy z nieJanastale tak jak jedzenie? On, który nie je na co dzień, staje się słaby i umiera na końcu. Taka jest wierzący, czy nie czyta Słowo Boże codziennie; stanie się duchowo chory, zmarnieje i upadnie. Niestety, jest to stan niektórych kościołach i wielu wiernych, którzy słuchają słowa Bożego tylko w niedziele. Przypominają one tych, którzy jedzą raz w tygodniu. Oni nie duchowo umierają, ale pozostają one słabe w miłości, nadziei i wiary. Jesteś w potrzebie pokoju i dość przed obliczem Boga każdego dnia, że może on wzmocnić cię karmić was i zachęcam was, modląc się o duchoweJanamądrości, aby zobaczyć, że przez krzyż Jezusa, stał się dzieckiem Bożym i że będzie żył wiecznie, nawet w głodzie i ubóstwie.

Tak więc widzimy, że Jezus Chrystus pokonał diabła pokus ze słowem Bożym i grzechu nie znalazł miejsca w Syna Bożego, Jemu chwała. On nie poddaje się złu. Choć wszyscy przyniosły do zła w przeszłości, możemy nauczyć się od Jezusa i walczyć z wrogiem ze Słowem Bożym, kiedy pokusa przychodzi do nas.

MODLITWA: Panie Jezu Chryste, dziękuję Ci, bo nie wpaść w sidła diabła i zrób chleb z kamieniami. Nie słuchać jego głosu, ani nie szukać własnego dobra. Nie rysować tłumy poprzez pyszne jedzenie, ale kieruje je do jedynego Słowa Bożego, by spełnić swoje dusze i narysować je, aby otrzymać życie wieczne. Proszę mi pomóc odczytać słowa na co dzień, by stać się silnym w Duchu Świętym i wolę Twoją radością.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Jezus nie zrobić chleb z kamieni, choć był w stanie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:00 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)