Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 036 (Temptation of Christ)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

4. Kuszenie Chrystusa i Jego Wspaniałego Zwycięstwa (Mateusza 4:1-11)


MATEUSZA 4:5-7
5 Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego. Położył go na szczycie świątyni, 6 i rzekł do Niego: "Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane:" On włożył aniołów za Ciebie. "Oraz" Na ich ręce będą was podtrzymać, aby nie pędzić sweJananogi o kamień ". 7 Jezus powiedział do niego:" Znowu, to jest napisane, "Nie bada się Pana, Boga twego."

Gdy głowa państwa odwiedza Confederate kraj, jest na ogół dobrze przyjęty. Żołnierze stoją w formacji, studenci prezentują kwiaty, flagi są streaming, muzyka jest odtwarzana, urzędnicy wydają w oficjalnym stroju, tłumy są wyścigi z innych krajów, aby obejrzeć polityczne, religijne i sportowe, festiwale. Jeden czuje się otoczony przez masy jedności.

Diabeł kusi Jezusa z wizją wielkiej, kusząc Jezusa wyobrazić sobie latanie w chmurach, otoczone i podtrzymywany przez dziesiątki tysięcy jasnych aniołów, tak że zatłoczone tłumy mogą pokłonić głowy i oddać Mu pokłon.Diabeł kusi Jezusa, aby wykonać jego drugie przyjście przedwcześnie bez rozlania jego krwi na krzyżu. Nie ma nic bardzieJananienawistne szatana niż krzyża.Pokusa została wydana w samym sercu kultury religijneJananarodu, od najwyższego punktu świątyni.

Nie myśl, że jesteś, drogi bracie, za pośrednictwem zbierania pod sztandarem Kościoła, są chronione przed złymi myślami. W sercu świętości, ojciec kłamstwa kusi tych, którzy słuchają słowa Bożego, starając się włączyć swoje myśli od Boga dla ich dumneJanasiebie więc grzech i upadek.

Szatana największym celem w kusząceJanaJezusa i jego zwolenników było odciąć ich komunii z Bogiem. Powtórzył próbę umieścić wątpliwości w sercu Jezusa, mówiąc: "Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół pośród wiernych, a oni cię rozpoznać i krzyczeć:". Chrystus Boży zstąpił z nieba "Wtedy świat będzie za tobą, i nie będzie potrzeby krzyża. "Przebiegły oszust dodał, z Pisma Świętego: "jest napisane". On pominąć część tego, co Bóg powiedział, skręcając swoje prawdziwe znaczenie.Biblijna obietnica: "Albowiem On daje jego aniołowie pobieramy nad tobą, aby utrzymać się na wszystkich swoich drogach."Kusiciel pominąć ostatnią część ", aby utrzymać się na wszystkich swoich drogach." W pierwszeJanapokusie, Jezus pokonał szatana z tymi samymi słowami: "jest napisane", a następnie kontynuował cytując słowa danego przez Boga natchnione. Szatan wykorzystał ten sam styl, ale on nieprawdę z prawdy. Chrystus zaangażowany w walkę duchową z szatanem cytując słowa Bożego, które jest życiem dla każdego, kto ufa Bogu, utrzymuje się do niego i nie wątpię, że jest z nimi. Niechęć w wierze Boga lub zakwestionować prawdziwość jego słów jest oznaką niewiary. Izraelici testowany Boga na pustyni, mówiąc: "Czy Pan jest wśród nas, czy nie?" (Księga Wyjścia 17:7), mimo że był wśród nich do opieki nad nimi, ale oni nie wierzą. Chcemy być jak oni, jeśli nie wątpił w istnienie Boga z nami i jego pełneJanatroski o nas.

Nie ma miasta na ziemi, tak święty jak zwolnić i zabezpieczyć nas przed diabłem i jego pokus.Pierwszy Adam był kuszony "ogrodu świętego", drugi Adam był kuszony w "świętym mieście". Dlatego nie dajmy się zaskoczeni. Nie myśl, że "święte miejsce" ma duże zalety, a diabeł nie skusi dzieci Boże z pychy i zarozumiałości tam. Ale niech będzie błogosławiony nasz Bóg, dla świętego Jeruzalem w niebie, gdzie nie wchodzi nieczysta sprawa, nie będziemy na zawsze, bez pokusy.

Więc, strzeżcie się! Dla Złego jest dobrze zorientowany w Piśmie i jest w stanie zacytować go łatwo. Ale on używa półprawd i skręca rozumieniu ustrzec od przeżywa pełnię Bożej.

Znajdziemy wiele książek na świecie, czy religijnych, filozoficznych czy politycznych, które używają słowa Ewangelii i zasad danego natchnienia Bożego z próbą wymieszania prawdy z kłamstwem tendencyjne. Drogi bracie, rozeznawania duchów dokładnie i wiem, że każda wyniosłość ducha, z diabła jest, i że ten, kto czci sam nie jest od Boga.

Jeśli Chrystus odpowiedział na pokusy szatana, i zgodził się pokazać w wielkim sposób, rzucając się w dół, umarłby, bo nie wolę Boga. Bóg nie chce, aby wygrać ludzi poprzez cuda, ale tylko przez krzyż. Jeśli Jezus wziął słuchać głosu diabła, byłby pozostawiając swoją komunię z niebiańskim Ojcem. The Evil One przeznaczone do zniszczenia, ale Syn Boży Jezus mógł odróżnić głos diabła od głosu Ojca i wybrał drogę pokory i prawdy. Nie pojawiają się w chwalebneJanaświątyni pierwszy, ale służył w Galilei, jest wzgardzony i odrzucony przez wielu Żydów.

Pinnacles świątyni są miejsca pokusie. Stanowią one wysokie miejsca na świecie, które są śliskie. Advance-wych w człowieku LIFT świat dumy i czyni go fair celem szatana, aby strzelać w jego ogniste pociski. Bóg rzuca się, że może on wzbudzić-diabeł wzbudza, że może on zrzucony.

Jezus odpowiedział kusiciela ponownie zdecydowanie mówiąc: "Ale jest napisane także, nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga waszego." Wszyscy ci, którzy wiedzą, że Bóg nie zgadza się na ich zamierzonych czynów i jeszcze zasięgnąć jego pomocy w życiu codziennym, są kuszące Bóg przez ich upór i są przeciwne jego ducha. Będą one z pewnością przeżyć jego gniew w końcu. Czy masz zdolność do odróżniania głos Boga w swoim sercu? Czy wiesz, Jego miłość, Jego dobroć, jego czystość i jego pokory? Nie wykonywać wszystko, co może przeciwstawić jego celów. To nie jest dla dobra człowieka do działania przed głosem sumienia Duch-LED. Jeśli nie wiesz, jaka jest wola Boża jest w daneJanasytuacji, to uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż on otwiera kolejne drzwi dla Ciebie i wyjaśni mu, co on chce zrobić. Naśladować Chrystusa i nie wystawiał na próbę Pana, Boga swego.

MODLITWA: Panie Jezu, dziękuję Ci, bo nie szukają siły i autorytetu, ale starał drogę pokory. Zobaczymy się z chorymi, z grzesznikami i najmnieJanacenionych. Możesz szukać tych, którzy giną. Proszę naucz nas umierać naszeJanapychy, że nie może być arogancki wśród naszych przyjaciół, ale zaprzecza się, szukajcie ubogich i błogosławić przegrane, aby być w zgodzie z Twojego zbawienia.

PYTANIE:

  1. Dlaczego nie Chrystus rzucić się w dół z narożnika świątyni?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:01 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)