Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 010 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Telugu -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:6-9
6 Jesse był ojcem króla Dawida. Dawid był ojcem Salomona, przez nią, który był żona Uriasza. 7 Salomon był ojcem Roboama. Roboam był ojcem Abiasza. Abiasz został ojcem Asy. 8 Asa został ojcem Jozafata. Jozafat zrodził Jorama. Joram był ojcem Ozjasza. 9 Ozjasz był ojcem Jotama. Jotam został ojcem Achaza. Achaz był ojcem Ezechiasza.

W młodości, Salomon był wykształcony w ręce kapłana. Wychowywał się w pobożności Boga prosząc o posłuszny serca wypełnionego mądrości. Kiedy został koronowany na króla, zbudował piękną świątynię w Jerozolimie, planowane centrum cywilizacji żydowskiej na przestrzeni wieków. Odciął wiele cennych dzienniki cedr z Libanu, do tego budynku. Solomon nałożone na płatności ludzi do kosztów tych wspaniałych budowli. Lud cierpiał z wygórowanych podatków dla takiego życia kosztowne. Miał 700 żon i 300 nałożnic. Aby zakończyć zgorszenie, każda z jego żon prowadzone z jej idola z jej kraju, i czerpali Salomonowi czcić bożki zaspokoić swoje żony (1 Królewska 11).

W czasach Dawida i Salomona, powstał silny państwa izraelskiego, ale trwała tylko 100 lat przed podziałem zaczęło. Stało się to w czasie "Roboama" despotyczny syna Salomona.Kraj ojców został podzielony w 932 pne, a dziesięć pokoleń zostały ujednolicone do nowego królestwa Izraela, których kapitał był Samaria.Plemię Judy, jednak pozostał wierny do Dawida rodziny królewskiej, a królestwa żydowskiego w rejonie Jerozolimy powstała z tego plemienia. Co do nazw królów w genealogii Jezusa, odnoszą się do tych, którzy rządzili tym małe królestwo w ​​Jerozolimie i jej okolicach.

W czasie tego podziału, Bóg wysłał proroków do północnego królestwa. Niektóre z tych proroków były Eliasz, Amos i Ozeasz. Pracowali w kierunku zatrzymania bałwochwalstwa, który wszedł do narodu, w imię Boga i odwrócić Izrael od kultu obrazów, drzew świętych, oraz z zabijaniu dzieci. Wezwali wszystkich bogów próżności i ogłosił jeden Bóg wszechmogący, podkreślając, że jest tylko jeden Bóg. Cierpieli z ateizmu przenikającej i zagroził bezbożnych z Bożego sądu i zemsty. W tym samym czasie, głosili przyjście pokornego i tylko Boga, który przyjdzie do zjednoczenia dwóch rozdzielonych braci i ustanowienie pokoju w Jerozolimie.

Jednak plemiona północnego królestwa nie słuchali proroków. Kontynuowały bałwochwalstwa i partie bezwstydna iw konsekwencji ateizm i korupcja panowały. Bóg pozwolił Asyryjczycy zaatakować Izrael z niewiarygodną mocą.Asyryjczycy oblegali i zniszczył Samarię. Zdobyli zamożny i wodzów i zabrał je na wygnanie 1500 km od domu, w Mezopotamii. Oni rozpłynął wśród narodów i historii Izraela, zakończył się w 722 roku pne.Asyryjczycy wziął innych pogan i trzymano je w Galilei, Samarii i Północnej Palestynie w miejsce uchwycone, więc tych ludzi, zmieszanych razem z resztą Izraelitów i utworzyły mieszane religii. To skłoniło południowej Żydzi pogardzają i odrzucają północną Żydów jako nieczyste, ponieważ związki małżeńskie z poganami. Jednak stwierdzenie "Joram zrodził Ozjasza" nie oznacza, że jest Joram ojcem Ozjasza; oznacza to, że Ozjasz jest potoMarka iem Jorama. Były trzy króle między Jorama i Ozjasz, których nazwiska nie zostały wymienione w genealogii (1 Kronik 3:11, 12). Byli Ochozjasz, Joasz i Amazjasz.Skreślenie z tych trzech królów był boski zagłady według obietnicy mowa w (Wyjścia 20:3-5; Powtórzonego Prawa 29:18-20). Ludzie również nie uznają ich władzę nad nimi, ale wzrosła wobec nich i ich zabił. Nie grzebać w grobach królów (2 Kronik 22:8, 9; 24:25; 25:27, 28) i wykluczyć je z królewskiej listy przodków. Mateusza zrobił to samo w swoim piśmie Ewangelii, ponieważ byłoby to być przedstawione do Żydów. Nie wspominając już o ich nazwiska produkuje żadnego wpływu na ważność genealogii.Żydzi nie byli w stanie sprzeciwić się tym, ponieważ pomijając kilka nazwisk z zapisów genealogicznych było znane Żydów (porównaj Ezdrasza 7:1-5 z 1 Kronik 6:3-15).

Jezus kochał wzgardzony i mieszkał z własnego wyboru w Nazarecie, w królestwie na północy, co spowodowało odrzucenie go ze strony Żydów w Jerozolimie. W czasie Jezus, Herod, król, naprawiony do świątyni, która była druga świątynia w historii żydowskiej. Chrystus i jego apostołowie nie odrzuca ten dom, który został zbudowany z kamienia. Nazwali to ludzie, którzy zebrali się w świątyni, aby zobowiązać się do prawdziwego Boga i poświęcić się jako żywe kamienie, aby zbudować dom duchowy (się) w to, co Bóg zamieszka przez Ducha Świętego.

MODLITWA: Panie Jezu Chryste, Twoje królestwo nie jest z tego świata. Jesteś prawdziwym pokorny król. Wszyscy inni przywódcy zgrzeszyli, walczyli, przelewali krew, i położył się skarby, ale mieszkał święty i umarł dla miłości prawdy, aby odkupić mnie ze wstydu. Proszę przyjąć mnie i posadzić mnie w swojej duchowej świątyni, że mogę być naprawdę wiecznie poświęcił dom Boży.

PYTANIE:

  1. Kiedy podział odbywa się w królestwie Starego Testamentu, z którego grupa Jezus nie schodzą?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:33 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)