Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 011 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:9-11
9 Achaz zrodził Ezechiasza. 10 Ezechiasz był ojcem Manassesa. Manasses był ojcem Amona. Amon został ojcem Jozjasza. 11 Jozjasz był ojcem Jechoniah i jego braci w czasie wygnania do Babilonu.

Asyryjskiego imperium zdominowane Bliskiego Wschodu z wielką mocą. Został on usytuowany pomiędzy Tygrysem i Nilu.Małe żydowskie królestwo wokół Jerozolimy był cierniem w oku kolonizatora. Więc Asyryjczycy zaczęły oblegać miasto pokoju w 701 roku pne, a oblężenie nieoczekiwanie przerwane z pomocą Pana, kiedy armia Sennacheryba został uderzony przez zarazę i około 185 000 żołnierzy zginęło na raz.

W tym czasie, pobożny król Ezechiasz nazwie mieszkał w Jerozolimie. Pracował u boku proroka Izajasza, szlachetny.Pan Zastępów się do Izajasza i wysłał go jako potężnemu prorokowi króla i jego ludzi do skruchy i głębokiego przekonania, w wierności Najwyższego. Żydzi trzęsły, ale nie zmieniło ani odnowić się do pobożności. Zamiast ciągle prowadzi łatwe życie i dumy.

Sto lat po tym boskim cudem, pobożny król Jo-Siah przyszedł i dokonał radykalnej reformacji, które objęte religijne i społeczne. Zebrał ludzi i czytać w ich uszach Księgi Prawa, który został znaleziony w świątyni. On naprawił świątynię Pana i zorganizował swoje rytuały tak, że ludzie mogą być naprawdę uświęceni. Ale, ponieważ prawo nie ma możliwości pokonania grzechu, korupcja była głębiej niż to, co było oczywiste.

W tym czasie Bóg posłał potężną proroka zwanego Jeremiasz (626-580 pne), który ostrzegał swoich ludzi, że południowe królestwo przeminą. Jego wezwanie do nawrócenia entuzjastycznie nadal przyciąga do nas już dziś.Prorok wycierpieli od prześladowania swoich królów na ujrzał koniec królestwa i nazwał jego plemię politycznie słuchać rozumu i dają do wroga.

W tym czasie, Asyryjczycy zostali pokonani w Mezopotamii. Babylon zajęło sporo kultury asyryjskiej i własności, i zmusiły plemię Judy płacić wygórowanych hołd nowego króla babilońskiego. A gdy Żydzi zbuntowali się przeciwko Babilończyków w 597 rpne, wojska Nabuchodonozora najechał i zajął Jerozolimę niezwłocznie, a ten król zaproponował narodowi żydowskiemu szansę swoich szlachciców i zaniósł je na wygnanie. Te, które pozostały są tak ślepi, że nie nawet rozważać ich duchową i polityczna słabość. Ten mały pokolenia w 587 BC zbuntował podczas Sedekiasza i w wyniku ich miasto zniszczone i były do niewoli.

Boży sąd nie wyklucza Jego wybranych, jeśli uszkodzony i odejść od niego i nie żałuje. Jego święta miłość jest dla nich powodem do takiej kary, w celu doprowadzenia do nawrócenia, aby mógł zwolnić jeńca i ich odnowieniu.

MODLITWA: Panie, proszę, wybacz mi moje wąskiego umysłu. Naucz mnie jak zmienić moje zdanie, że nie może podjąć złoto, ani komfortu, ani broni, jak Bóg w moim życiu. Daj mi swojego Ducha Świętego aby uświęcić mnie na dobre zachowanie w prawdzie, czystości, miłości i samozaparcia, takich jak zachowanie swojego Chrystusa na ziemi. Przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja w moim życiu, jak to jest w niebie.

PYTANIE:

  1. W jaki sposób Bóg chronić południowe królestwo, i jak on dostarczyć go do niewoli?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:34 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)