Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 009 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:3-5
3 Juda został ojcem Pereca i Zeracha przez Tamar. Perez był ojcem Chesrona. Chesron był ojcem Rama. 4 Ram spłodził Amminadaba. Amminadab spłodził Nachszona. Nachszon spłodził Salmon. 5 Salmon spłodził Booza przez Rachab. Booz był ojcem Obeda przez Rut. Obed był ojcem Jessego. 6 Jesse był ojcem króla Dawida. Dawid był ojcem Salomona, przez nią, który był żona Uriasza.

Ewangelia Mateusza prowadzi nas do trzech punktów w genealogii Jezusa, kiedy to przynosi do wyświetlenia nazwiska trzech kobiet, które spowodowane zmęczeniem i wstyd dla komentatorów w Starym Testamencie. My, z naszej strony, nikogo potępiać, ale obserwujemy mężczyzny złych tendencji i nadal w pokucie naszych własnych grzechów.

Mateusz nie podawać nazwiska Sary ani innych znanych kobiet, których wszyscy Żydzi są dumni, ale nie wymienia nazwiska kobiet, którego Żydzi nie mogli być dumni: "Tamar" został wymieniony, aby wskazać, że zbawienie Bóg jest planowane dla grzeszników (Geneza 38:11-14); Rahab" został wymieniony, aby wskazać, że zbawienie dla grzeszników przez wiarę (Jozuego 2; Hebrajczyków 11:31); "Rut" został wymieniony, aby wskazać, że zbawienie jest z łaski, bez prawa (Powtórzonego Prawa 23:3; Rzymian 3:21-30); i "Bath-Szeby" został wymieniony, aby wskazać, że zbawienie Boże dla wierzących jest z łaski i że zbawienie tak jest wieczne (2 Samuela 11 & 12; Psalmów 23:3; Hebrajczyków 10:38-39).

Nie wiemy dokładnie niektóre z nazw wymienionych w genealogii Jezusa dzisiaj. Jednak wiemy, że Rahab, prostytutka poganin otrzymał szpiegów i chroni je, ponieważ Bóg pokazał jej, że oddał swoje miasto Jerycho w ręce ludzi najbliższych. Po miasto zostało zdobyte, jeden z tych szpiegów poślubił ją i stała babka Chrystusa. Tamar wniesiona nieżydowską krew do króla Dawida i Jezusa. Rahab zrobił to samo, a takie nie Rut, gdyż Duch Boży chciał udowodnić, że nie prowadziła do rasowej myślenia, ale także pragnie zbawić grzeszników Gentile (Jozuego 2:1-21; Hebrajczyków 11:31).

Booz był prostym człowiekiem. Nie skorzystać z cierpienia Rut, wdowa, ale rozkazał swoim sługom opuścić ziarno ze zbioru na jej zebranie i jeść, bo wiedział, co wiernym przyjacielem była do matki-in-law (matka jej męża). Potem ożenił się z nią, choć była kobietą i zagraniczna stała matka dziadek Dawida. Ona została uznana za nieczystych według prawa żydowskiego, ale wszyscy ludzie są równi Bogu (Rut 2:4).

Najstraszniejsze grzech w dziejach przodków Jezusa był jeden popełniony przez Dawida proroka. Pragnął żonę Uriasza, jednego z jego żołnierzy, jak była kąpiel na dachu jej domu. Wysłał posłańców i wprowadził ją do swego pałacu i poprosił dowódcę swojej armii, aby znaleźć plan pozwoli Uriasza, jej mąż jest zabity w zasadzkę nieprzyjaciela w celu pokrycia wstyd króla. Ale Bóg odkrył cudzołóstwo i morderstwo w jego sługi i groził, że zabije go. Nic nie mogło go uratować, ale szczere i bezpośrednie pokuty i wiary w łaskę Bożą dla pokornego i skruszonego ( Psalmów 51). Miłosierdzie nie zostawił go. Poślubił ją, zgodnie z prawem, a Bóg dał im syna mądrego Salomona, ponieważ mar-riage oczyszczono przez szczerą pokutę.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, dziękuję Ci, że nie odrzuca mnie. Jestem skorumpowany i cudzołożny, ale wysłał swojego Syna dla mnie, że mogę zobaczyć w jego zachowaniu świętym przykładem dla mojego życia. Akceptuję swoją ofiarę dla mnie. Jestem konsekwen-ze skrzynią w moc swojego Ducha Świętego i pokornie żyć służąc swoją ojcowską wolę.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Mateusz Ewangelista, wprowadzą w widoku czterech kobiet w genealogii Jezusa? Jakie są ich imiona?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:32 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)