Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 074 (He Who Knows His Lord)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
3. Zwycięstwo nad Naszym zło Konwersji Kolorów (Mateusza 6:19 - 7:6)

c) Który zna swojego pana, sędziowie siebie, inni nie (Mateusza 7:1-6)


MATEUSZA 7:1-5
1 nie osądzajcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Do tego, co w historii wyroku pan sędzia, będzie oceniana, a z każdym miarą mierzysz, będzie mierzona do Ciebie. 3 Dlaczego widzisz drzazgę, która jest w oku twego brata, ale nie biorą pod uwagę wiązkę, która jest w twoim oku? 4 Albo jak powiesz bratu: "Pozwól mi wyjąć źdźbło z oka; 'a oto belka jest w twoim oku? 5 Obłudniku! Najpierw usunąć belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Jezus cierpiał na hard-serdeczność, hipokryzji i pychy, które były uczniami i ludźmi w ogóle. Nakazał im, aby nie sądzić nikogo, ale sądzić się pierwszy.Prawo Chrystusa objawia nasze złe i nieczyste intencje, ich przyczyny i decyzje wynikające z nich. Jezus chce zreformować źródła naszych myśli i odnowić nasze serca przede wszystkim, że myśli, mowy i akt może być zreformowany w ogóle.

Powinniśmy oceniać pierwszy sami i osądźcie własne czyny, ale nie wolno nam osądzać naszego brata i siostrę.Pan nie daje nam władzę nad innymi, aby ich osądzać. Nie powinniśmy siedzieć w sądzie, aby nasze słowa prawa dla wszystkich.

Nigdy nie powinna być pochopna w sądzie, ani wydać osąd na naszą brata lub siostry bez wyraźnego powodu, na pewno nie, jeśli to jest tylko wytworem naszej własnej zazdrości i charakteru chorego. Nie powinniśmy myśleć najgorsze ludzi, ani wywnioskować takie invidious rzeczy z ich słów, poprzez przeinaczanie ich.

Nie powinniśmy osądzać niemiłosiernie, uncharitably, ani z duchem zemsty i chęć zrobić krzywdę. Nie możemy osądzać mężczyzny stan jednym aktem prawnym, ani tego, co jest w nim samym, co jest dla nas, ponieważ w naszej własnej sprawie jesteśmy apt być częściowe.

Nie wolno nam oceniać serca innych, ani ich intencji, bo to jest przywilejem Boga spróbować serce, i nie możemy wejść do Jego pozycji jako sędzia. Nie powinniśmy być sędziami ich wiecznego państwa, ani nazwać ich obłudnikami, cudzołożnicy, albo reprobates rozbitków, to wykracza poza nasze ograniczenia.

Jeśli będziemy oceniać innych, będziemy sądzeni na równi. Kto nadużywa ławce, są wezwani do baru. Ci, którzy są najbardziej potępiające są zwykle najbardziej potępione, każdy będzie miał kamień, aby rzucić się na nich. Ten, kto ma rękę i język przed każdym człowiekiem, ma każdego człowieka za rękę i języka przeciwko niemu. No mercy pojawi się na reputację tych, którzy nie okazują litości dla reputacji innych.

Trzeba przyznać, że osądzamy innych pospiesznie i powierzchownie i uważają je za słaby lub silny, złe lub dobre, przydatne lub szkodliwe. Często nienawiść i odrzucenie ich, mówiąc, niewłaściwe słowa o nich. Człowiek działa tak, jakby był wieczny sędzia. Potępia innych i uważa się za dobre i godne rozumienia i przyjmowania innych. Chrystus odrzuca takie myślenie ostro i potępia go jako nieposłuszeństwo z wielu powodów:

Nie wiemy, na wewnętrzny tło mężczyzny lub czynniki dziedziczne, które otrzymał od swoich przodków lub skutkami swojego otoczenia, która brała udział w jego tworzeniu od dzieciństwa. Kto sędziowie będą oceniane z samego środka, którego używa. Dlatego, należy zachować ostrożność, aby nie zdać wyroki pochopnie na nikogo, że nie można oceniać i zniszczyć siebie poprzez swoje bezlitosne wyroki.

To nie przeszkadza nam upominać innych, gdy ćwiczą grzechów i nieczystości z powodu ich skorumpowanego społeczeństwa. Niektóre praktyki przyjaciele brudów i cudzołóstwo pomocą społeczeństwa, w którym żyją jako wymówki. Do tych braci i sióstr, możemy powiedzieć: "Nie należy sądzić świat i innych, ale oceniać siebie."

Co więcej jest tych, którzy straszne niedbale pasujące świat. Oni hazard, biesiada i cudzołóstwo commit, a jeśli poprosiliśmy o ich zachowaniu, to oni odpowiadają: "To jest koniecznością społeczną, przez które muszę nauczyć się żyć w zgodzie z moim partnerem w przyszłości, lepiej mieć pewność, niż później żałować." Dla tych, możemy powiedzieć: "Kto ci powiedział, że ten partner będzie utrzymywać później obietnicy i poślubić cię po tym, jak spełnione swoje pragnienia, a nie przenieść się do innych, jak pszczoła która przechodzi z jednego kwiatka na drugi szuka ich nektaru."

Bóg jest litościwy. Kocha nawet cudzołożnicy i złodzieje i stara się je zapisać. Jeśli jesteś zobowiązany przekazać wyrok na kogoś, niech to zrobić powoli z miłości i prostoliniowości, nie przemocą, szorstkości i nienawiści. Inne powinny odczuć swoją miłość i szacunek przez swoje słowa i zachowania.

Gdyby każdy wiedział się jak Bóg je zna, to oni się wstydzić własnej zanieczyszczenia, wyniosłość, skąpstwo oraz ich ograniczonej wiedzy i umiejętności w dziedzinie nauki i sztuki. Każdy człowiek powinien najpierw zbadać sobie szczerze w świetle świętości Boga, że może on stać się pokornym, świadomy swoich własnych grzechów i jego stan zniszczonej, zdegustowany sobą, złamane w jego dumnej duszy i nie osądzania innych dłużej ale sądząc siebie samego . Błogosławiony człowiek, który zaprzecza sam i zajmuje swój krzyż każdego dnia i idzie za Jezusem. Wtedy jego duma dobiega końca, a on nie ocenia innych, dopóki nie po raz pierwszy rozpoznany i wyznał swoją korupcją. Pokuta toruje drogę do wzajemnego zrozumienia i miłości, a kto zostaje złamany duchowo jest w stanie pomóc nieprzerwany jego dobroci i miłości, i poprowadzi ich do miłości Zbawiciela, psychiatra największy.

Chrystus wzywa każdego, kto myśli, że jest lepszy niż inni, hipokrytą, nieświadomych prawdziwych sprawach, bo nie jest jeszcze postrzegana swój stan. Z drugiej strony, Chrystus zapewnia, kto ucieka się do Niego, że jest gotowa przyjąć Go z własnej pychy i przenosi go do wiecznej siedziby Jego miłości. Kto wierzy w Syna Bożego, nie będzie potępiony, a kto nie wierzy w Syna Bożego, które już jest potępiony, bo odrzuca jego ofiarna zastępcę w prawomocnym wyroku i zaniedbane Jego wieczne odkupienie przygotowane dla świata.

MODLITWA: O wieczny sędzia, miej litość dla mnie, grzesznika great! Mam osądzony i pogardzany wielu moich przyjaciół i przywódców. Proszę wybaczyć moją dumę i oczyści mnie z wyniosłością, że mogę zmienić i stać się miłosierny dla wszystkich, jak Ty jesteś miłosierny dla nas. Jeśli muszę podejmować decyzje o życiu kogoś, proszę daj mi mądrość, miłość i narady, że mogę nauczyć się będzie pierwszy. Proszę mi pomóc ocenić i zaprzeczają sobie, po pierwsze, wziąć swój krzyż każdego dnia i za tobą.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Chrystus zabrania nam osądzania innych?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:26 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)