Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 073 (Trusting the Providence)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
3. Zwycięstwo nad Naszym zło Konwersji Kolorów (Mateusza 6:19 - 7:6)

b) Ufających opatrzność Niebiańskiego Ojca (Mateusza 6:25-34)


MATEUSZA 6:25-34
W związku z tym 25 Mówię wam, nie być trosce o swoje życie: co jesz będzie, lub co Pan będzie pije; ani jeszcze dla ciała, co użytkownik będzie nosić. Nie jest życia więceJana niż żywności i jednostka więceJana niż odzież? 26 Zobacz birds of the sky, że nie zasiewu, ani do one czerpanie, ani gromadzić w ciasnych pomieszczeniach. Niebieski Ojciec źródła ich. Nie są o wiele większą wartość niż one? 27 KtóreJana z możesz, będąc w trosce, można dodać Chwileczkę do jego żywotności? 28 Dlaczego jesteś w trosce o odzież? Należy rozważyć Polne lilie, jak uprawiają. Nie toil, ani jeden spin, 29 jeszcze powiem ci nawet Salomona w sweJana chwale nie był klejony jak jeden z nich. 30, Ale jeśli Bóg tak ubrania trawy polem, które obecnie istnieje i jutro jest generowany w suszarce, nie będzie on znacznie bardzieJana clothe możesz, o little faith? 31 W związku z tym nie należy w trosce, mówiąc, "Co będzie jemy?", "Co będzie nam pije?" lub, "Z czym będziemy clothed?" 32 Dla wśród pogan wyszukiwania po wszystkich tych rzeczy; dla Niebiańskiego Ojca wie, że należy wszystkie te rzeczy. 33 Ale poszukiwania Królestwo pierwszy Boga i jego sprawiedliwość; i wszystko to będzie Ci podany także. 34 W związku z tym nie jest zaniepokojona for tomorrow, do tomorrow will be trosce dla siebie. Każdego złowłasnych dzień jest wystarczające.

Jest to jeden z najbardzieJana wspaniały kazania Chrystusa! SchowaJana w swoim sercu! Jak wielkie jest to speech Jezusa na nasze zaufania w opieki Niebiańskiego Ojca. Będzie on, który słyszy i uważa te słowa, wystąpić eternal pokój, który dwells w jego serce. Jako dziecko, który ufa opieki nad jego ojciec ziemskich tak Jezus chce uzupełnić nas w naszeJana wierze do pełnego zaufania w Boga naszego Ojca i jego wieczna miłość dla nas.

Będzie on wypełnioneJana miłości Boga, pozbawionego Kuszenie zbiórka pieniędzy dla siebie i stale rezygnując z mądrości, ochotę przez szatana na różne sposoby. Szatan będzie whisper mu, "Twoje pieniądze mało dla Ciebie! Kto będzie wyglądać po Jeśli użytkownik zachorują? Twoje ubrania są zużyte, a ceny są wysokie. Rozwoju gospodarczego jest przeniesienie z jeden kryzys na inny. zabezpieczać samodzielnie, badania, dołożyć wszelkich starań, save twóJana pieniądze celu żywych przyjemnego sposób życia."

Ale Duch Boży pokonuje użytkownika nadmierna obawa z Twojego niepokoje i prowadzi użytkownika do fatherly pielęgnacji Boga, który wygląda całkowicie dla Ciebie. Nie oznacza to, że możesz obraduje bezczynności bez pracy, oczekiwanie na Boga, aby otworzyć windows nieba. Jeszcze miłość Chrystusa zwalnia dążyć i pracować w duchu tranquility, bez strachu lub covetousness. TwóJana drużyna z Chrystusem zwalnia użytkownika z Twojego niepokoje i następnie zachęca do zaufania love Niebiańskiego Ojca, twórca Omnipotent.

ObejrzyJana ptaków, jak one Podnieś co one nie roślin i łatwo pływania pod wszędzie tam, gdzie znaleźć żywności. Ponadto niebieski ojciec umożliwia włączenie do niego, dla będzie on sam opieki dla Ciebie i opiekować się użytkownik. Myśli o Tobie i można nadać odpowiednie zadania i ułatwia pozostają meek i wiernym.

Niebieski Ojciec przyznane wspaniałe organ, pełnym życia, który jest nadal mystery nie wykorzystane przez naukowców jeszcze. Mieć możesz obserwowane uprawy kwiatów i drzew owocowych, które mówią wspaniałość twórca? SpójRzymian na rośliny pod mikroskopem i dowiedzieć się z nich. Zapach rose i dowiedzieć się, że wszystkie piękna i systemu wszechświata jest ale refleksji chwały potężny twórca, który prowadzi gwiazd w ich sposoby i wie, Liczba atomów Włączanie wokół ich podstawowych. On również knows you, prowadzi użytkownika i cię kocha, jest on duchowego ojca. W świecie wszystko jest tworzony; jeszcze są ur. jego zakończonych ducha. Ma on uśmiercane jego unikatowy Chrystusa dla Ciebie. Czy jest możliwe, że on może zapomnę? Nie ma możliwości Niebiańskiego Ojca nie do uważają Cię każda chwila Twojego życia. Niepokoje i sorrows są uważane za mało wiary, i skargi grumbling jest odmowa jego dobroć. Miłość Boga jest szersze i głębszych niż morza. Jego mercy – jak w niebie. Mówi do Ciebie "Fear nie, dla I mieć umarzane możesz; I wezwały można przez nazwę; Jesteś Mine"(Księga Izajasza 43:1).

NieustanneJana na wyrazach Boga i badanie jego zbawienia. Przenikać do nauczania Chrystusa i służyć Królestwa Bożego w działania użytkownika. zdejmować co niedowiarstwo, worry, goryczy i skargi i zaufanie Niebiańskiego Ojca who cares for you wiernie. Chrystus podnosi możesz z Twojego worry, i Ducha Świętego upoważnia możesz który możesz nie może być wytrząsana z szybkością godzinę badania. Niewierzący poszukiwania materialne rzeczy, ale są nazywane przez Boga. Włączanie away your face z ziemskich sprawach i przytrzymaJana szybko, aby ręce przewodnie i przestrzegania z nim w życie wieczne. Wasze ciało będzie zdecydowanie die jeden dzień, ale to nie koniec, dla Twojego życia duchowego chowane jest z Chrystusem w Boga. Nie zezwalaJana na strachu i troskami, czy wielkie lub małe, aby przezwyciężyć wiary, stand przedsiębiorstwa w providence ojca, jest on gotowy do podania, co jest konieczne i wystarczające na żywo i mu służyć oraz honorować go z ciągłego zaufania.

Dotyczą samodzielnie z Bogiem i jego zasad i Twoje życie będzie dostosowywana automatycznie, dla obecności Boga sanctifies go. Bada dziedziczenia petycji w Lord's Prayer i możesz dowiedzieć się znaczenie i cel BoskieJana Królestwa w swoje życie i odsetki od ojca w możesz. Hallow jego nazwę, należy rozważyć jego Królestwo i rozprowadzić Ewangelii w mowy, w modlitwie, w usłudze i ofiary. Nie martwić się o sobie w pierwszym rzędzie, ale chwałę sprawiedliwość Niebiańskie King i zaświadczać, że prawa i mocy jego Królestwa wiele lost ones może wejść w zarówno zbawienia. Następnie król wygląda po swoimi obawami, ponosi odpowiedzialność za możesz i błogosławi każdeJana sekcji Twojego życia.

MODLITWA: O ojciec, możemy Dziękujemy za kindness Twoja ojcowska, swoją stałą opiekę dla nas i o wybaczenie naszych grzechów. Dziękujemy Ci za pomoc w trudności i podając nam, co jest wystarczające w życiu i wieczności. PrzechowuJana nas od skargi i od little faith. Wzmocnienie nas z pewnością wielkie w miłości i nas wolne od nadmiernego martwiąc o nas, tak aby naprawdę szukamy Twoje Królestwo i rozprzestrzeniania się TwóJana sprawiedliwość pierwszy i ostatni.

PYTANIE:

 1. Jak Chrystus przeszkadza nas z zatonięciu do i oddawanie niepokoje?

KWIZ - 3

Szanowny Czytelniku,
posiadające PrzeczytaJana nasze uwagi na temat Ewangelii Chrystusa zgodnie z Mateusza w tym broszury, jesteś teraz w stanie odpowiedzieć na poniższe pytania. Jeśli odpowiesz 90% pytań podaną poniżej, wyślemy kolejne części teJana serii dla sieci edification. Proszę nie zapomniJana podać piśmie swoje imię i nazwisko i adres wyraźnie na arkuszu odpowiedzi.

 1. W jaki sposób możemy zachować prawa ŚwięteJana God?
 2. Kto jest morderca zgodnie z prawem Chrystusa?
 3. W jaki sposób są nam zwolniona z temptations, które doprowadzić nas do un-cleanness i Rzymian ?
 4. Kto jest adulterer zgodnie z prawem Chrystusa?
 5. W jaki sposób możemy się wartość true w mowy, działań i zachowanie?
 6. W jaki sposób Chrystusa deliver us z prawa zemsty oraz pu-nishment?
 7. Kto są wydanie własne?
 8. W jaki sposób możemy być doskonałym jak nasz ojciec in heaven jest doskonały?
 9. Jaka jest różnica radykalnych między Mojżeszowy i prawa Chrystusa?
 10. W jaki sposób oferty należy przed Boga Ojca?
 11. Jakiego rodzaju modlitwy odpowiedź zostanie udzielona przez Ojca naszego in heaven?
 12. W jaki sposób możemy hallow nazwę ojca?
 13. Jak myślisz podczas wy pomodliliście się, "Your kingdom come?"
 14. Co to jest woli Ojca in heaven?
 15. Co zawiera petycję dla "chleb dzienny"?
 16. Co to są tajemnice w petycję dla wybaczenia?
 17. W jaki sposób są we made wolne od jedneJana złow naszym życiu?
 18. W jaki sposób chwałę Bogu ojca?
 19. Co to jest konieczne dla naszych pozostawanie drużyna z naszego Ojca in heaven?
 20. Co to znaczy czczo w Nowego Testamentu?
 21. Dlaczego można nie podajemy Boga i mammon simulta-neously?
 22. W jaki sposób Chrystusa przeszkadza nas z zatonięciu do i oddawanie niepokoje?

Zachęcamy do ukończenia z nami rozpatrywania Chrystusa i jego ewangelia może pojawić wieczne skarb. Jesteśmy oczekujących odpowiedzi użytkownika i praying for you. Nasz adres jest:

Wody Życia
P.O.Box 600 513
70305 Stuttgart
Niemcy

Internet: www.waters-of-life.net
Internet: www.waters-of-life.org
e-mail: info@waters-of-life.net

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:24 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)