Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 072 (Collecting Money for Oneself)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
3. Zwycięstwo nad Naszym zło Konwersji Kolorów (Mateusza 6:19 - 7:6)

a) Kto zbiera pieniędzy dla siebie służą Szatan (Mateusza 6:19-24)


MATEUSZA 6:19-21
19 Nie ustanawiają się skarby pewnie na ziemi, gdzie moth i rdzy zużywają, jak i gdzie złodziei przerwać i wykraść; ale 20 określa się skarby w niebie, gdzie moth ani rdzy zużywają, oraz gdzie złodzieje nie przerwać i wykraść; 21 w przypadku gdy jest TwóJana skarb, Twoje serce będzie również.

Niektóre z bogatymi zbieranie ich skarby z covetousness. One tworzenia dużych domów, mają na sobie sukienki cenne i zwiększyć ich riches poprzez zdradziecko metod finansowych. Zatrudniają pieniędzy do pomnożyć ich bogactwo, aby stać się, wraz z ich klany spotkałem swoje pokrewne dusze, wydajne i zastąpione innymi z might ich właściwości. Złodzieje również do sleep. Cunningly i deceitfully, próbują kradzieży pieniędzy bogatymi i uniknięcia i disgust uczciwymi pracy. Ukryć same od światła dziennego i oszukiwać same, podobne do bogatych, pragnąca szczęścia, wspaniałość i celebrity kradnąc pieniędzy lub kamienie szlachetne towarów; ale wkrótce umrzeć jako innych osób i nie posiadają ich riches forever.

Możemy powinny stać się rozsądnego i dowiedzieć się, że tylko r. się nasze Skarb in heaven jest bezpieczne. Nie będzie rozkładowi; Moth i rdzy będzie nie spowodować uszkodzenie go i życie i nadużyć finansowych można nie pozbawiać nam go. Złodzieje nie może przerwać i kradzieży. Jest joy poza zmiany i szanse czasu – dziedziczenia niezniszczalną i nonperishable.

W przypadku sieci skarb, na ziemi lub in heaven, Twoje serce będzie również. W związku z tym Jesteśmy zaniepokojeni za prawo i rozsądnego w wybór naszych skarb, ponieważ temper naszych umysły i w konsekwencji tenor naszego życia, będzie odpowiednio cielesny lub duchowej, ziemskich lub Niebiańskie. Sercu następuje skarb, następujący igły loadstone lub ziarna słonecznika słońca. W przypadku gdy Skarb istnieje wartość i są Baleno, love and affection istnieją, w ten sposób, które pragnienia i zrelaksować go. Pan będą Twoje Skarb i WielkieJana wynagradza że użytkownik jest wyśrodkowany w nim z konwersji kolorów i myśli, dlatego będzie stać się wolne od materiału i ziemska i uzyskania Niebiańskie skarb.

Ubogich nie są lepsze niż bogatymi, ponieważ chcą posiadać co bogatymi już. Oba z nich budować swoją przyszłość na podstawie właściwości ziemskich. Postrzegają rzadko, że ich duszach są wieczne i wymagają duchoweJana żywności. Wszystko przyjdzie na koniec z wyjątkiem Boga. Chrystusa przebaczenia oferuje większe bezpieczeństwo dla Twojego życia niż Dom z cementu i żelaza, który może być zniszczone przez bomby i usuwane przez trzęsienia ziemi. Wasza wiara jest ważniejsza niż dyplomów; Your love w Ducha Świętego jest bardzieJana wartościowe niż kwoty kredytu w banku. Usługą potrzebującym gloryfikująca Boga. TwojeJana oferty nie zwiększy swoje skarb w Niebiańskie bank, ponieważ Bóg jest swóJana udział, i jest największym skarb.

Naszego wieku stało się materialistyczny. Mężczyzn są nadążaniu za rozwóJana ekonomii i nowoczesnych odkryć, czekamy na dobrostan zwierząt, zapominając Holy Boga i jego prawa. Duch Święty nie jest z nimi i są zostaną napełnione z duchem zanieczyszczoneJana tego świata. Kto dotyczy przede wszystkim ziemskich zysków jest w bondage do ducha ciemności. Bóg stworzył w jego obraz. SpójRzymian na niego. Następnie chwały zostaną odzwierciedlone w glamour oczu. Jeśli jednak włączyć oczu od Panem i celem pieniędzy, będzie można enslave Twoimi pragnieniami i zanieczyszczeń, i oczu zmieni kształt na smutek i ciemności.

Zło w możesz oznacza tylko pieniędzy i sprawy, ale duchu rywalizacja Boga, które Chrystusa o nazwie bezpodstawnego "mammon," który ma pierwszeństwo przed tych, którzy nie należy wykonywać w Boga. W rzeczywistości kto staje się bogate może znaleźć szanse wiele otwartych świata do zaspokojenia jego pragnienia. TwóJana mammon inspiruje można dokonać horrible krytykowana i Rzymian . Bogatymi są łatwo doprowadziło do korupcji i skażonego aktów. Jest łaskę Boga że nie widzimy jakie szokujące zbrodnie i zanieczyszczeń osób popełnienia podczas jedneJana nocy z ich pieniędzy w naszych miastach. W przeciwnym razie możemy byłoby wycofali się z naszych umysły wyniku oglądanie takich aktów. God, z jego strony, jest pacjenta i jest w stanie ponieść nawet zanieczyszczoneJana mężczyzn.

Pan uruchomienie come back mu, że on należałyby możesz i wolnego od programu idol mammon, można nie lubisz Boga i mammon w tym samym czasie. WaszeJana modlitwy staje się nieważne, jeśli użytkownik zaufał Twoje wsparcie pieniędzy. Jesteś zaufania Boga lub riches, jeden z nich jest poszukiwaną i preferowane przez użytkownika. Bada samodzielnie i rozpoznaje jak dużo czasu i pieniędzy spędzasz służyć Bogu i ile spędzasz z nich na siebie, samochodzie i TwóJana rozrywki. Jesteśmy w temptation się slaves of mammon. Możemy sobie ręce więceJana niż możemy wiedzieć i uczestniczyć w nabożeństwie idol mammon z radością z trembling gdy będziemy zgłębiając takie bogactwa oszukiwać. Bóg ułatwia stają się wolne od bondage pieniędzy nie być obsessed by go, ale podporządkują w Chrystusa i jego zbawienia. Most Holy jest unikatowy Skarb dla twojego życia, więc nie przejdź z dąży do szanowaliśmy w społeczeństwie. Poszukiwanie wysokiego stopnia w usłudze Pana, spędzają na ubogich i sacrifice samodzielnie dla nich jak Chrystus uśmiercane sam dla Ciebie.

Niektóre wierzących spróbuJana służyć Bogu i mammon. Nie obserwuJana one, że Chrystusa do nich potwierdzone że nikt może służyć ich obu. Tak Zapytajcie Pana chwały pomóc który będzie love Him i że są was i wszystkich potrzeb. Jesteś gotów na jedynie Bóg gdzieś uczestniczyć w nabożeństwie? Lub są możesz nadal powstrzymania pomiędzy obiema stronami? Uciekania się do Chrystusa, który nie crown divided heart.

MATEUSZA 6:22-23
22 Światło jednostka jest oka. Jeśli zatem oczu jest dźwięku, całe ciało będzie pełna światła. 23, Ale jeśli oczu jest złe, całe ciało będzie pełna ciemności. Tam kulturowego światła, który jest w można w przypadku ciemności, jak wielkie is the ciemność!

Oko jest światło jednostka, i światło symbolizuje światła. Oko jest zatem światła przez który mężczyzna widzi wszystko. Oko jest dublowanie przez które możemy zauważyć uczuć, myśli i wrażeń mężczyzna i kobieta. Jeśli kochać się z nami, zobaczymy love w ich wygląd. Jeśli one hate us, możemy znaczeniu hate w oczy. Jeśli jeden ma anger, rage lub Grudge-Klątwa w jego serce, to pojawi się w oczy. Jeśli ma on uczucia okrucieństwa, agresywności lub revenge, jego oczy ujawni je. Oszustwa pojawia się w oczy. Duma i arogancję skrzą się w oczy, jak również jealousy i Zazdrość i nawet disgust, impatience i innych uczucia.

Co to jest rozumieniu "Jeśli oczu jest dobra?" "Good" oznacza jako utworzone przez Boga, bez dodatku niewłaściwy wrażeń ludzi, bez dodatku spite, craftiness, pragnienie i Duma, dla z tych dodatków jest nie dobry.

Pozwól nam udzielić innym przykładem. Nasz pierwszy rodzicom, Adam i Ewa, oczy zostały czystego na początku. Drzewo poznania dobra i złobył na ogród (Rodzaju 3:3). Musi przeszły przez nią codziennie bez żadnych problemów, ale gdy kuszenie węża został dodany do ich czystego oczy że "są one jako Bóg, wiedząc dobra i zła" (Rodzaju 3:5), oka został już czysty. W ten sposób "kiedy Kobieta piła drzewie został nominowany do żywności, i że było przyjemne dla oczu i drzewo pożądane" (Rodzaju 3:6) wszystko zostało całkowicie zmienione, dla oka utracił jeJana czystości. Podobnie jak ich wygląd w drzewie została zmieniona, ich wygląd na wzajemnie zmieniono także.

Tak, gdy oczu jest rodzaju, bez jakiegokolwiek dodatku pragnienie, temptation lub ukryte myśli, wszystkie ciała jest jasny. Ale gdy nic zostanie dodany do oka, takich jak anger lub revenge, zmienić swoje funkcje i zwiększa ciśnienie krwi. Swoje uczucia pozostaw ich dotykać swoje ciało i następnie Wasze ciało będzie wyglądał ciemne.

Żałujecie szybko jeśli jesteś zły, dotkniętych kryzysem lub w powierzchownych radości! Wrócić do Jezusa. On jest PRAWDA i przewodnie światła dla Ciebie i oczu.

MATEUSZA 6:24
24 Nikt służą dwa wzorce, dla albo będzie on hate the one i love drugiej; lub też on będzie poświęcona jedneJana i drugieJana pogardzasz. Nie może służyć Bogu i Mammon.

Chrystus ujawnia ogólne informacją dla nas "żaden człowiek może służyć dwóch wzorców,", znacznie mnieJana dwóch bogów, dla ich poleceń będzie jakiś czas lub innego przecinają lub są wzajemnie sprzeczne. Podczas gdy kapitanowie dwóch ze sobą, urzędnika może wykonaJana ich obu, ale podczas ich część, on będzie stosować jedną z nich. Nie może on love i obserwować i cleave zarówno, jak on. Jeśli jeden, nie do drugiej, to lub która musi być stosunkowo nie znosić i despised.

Wyraz "mammon" wymienionych w tekście oryginalnym, jest słowem syryjski oznacza "zysk"; tak że bez względu na tym świecie jest, lub jest rozliczane przez nas być uzyskanie, jest mammon. Bez względu na to na świecie, pożądanie miąższu, pożądanie oka i Duma życia, jest mammon. Do niektórych łatwość, sportu i nauki brydża są ich mammon – osobom ich wyróżnienia i promocji. Pochwały i aplauz mężczyzn został mammon faryzeusze.Własny zmysłowy, świeckich, jest mammon, który nie może być służył w połączeniu z Bogiem. Jeśli być obsłużone, ponieważ jest w konkurencji z nim i sprzecznych z niego.

Chrystus nie powiedzieć, "należy" nie, ale nie służyć Bogu i mammon. My nie love zarówno, lub przytrzymaJana zarówno lub przytrzymaJana zarówno w przestrzeganie, posłuszeństwa, uczestnictwa, zaufania i zależność, są one sprzeczne jedneJana do drugiej. Bóg mówi, „móJana syn, give me your heart." Mammon mówi, „nie, nadaJana me." Bóg mówi, "Be zawartości z takich rzeczy jak masz." Mammon mówi, „pojąć na tyle można przez uczciwego lub środkami foul." Bóg mówi, "nie popełnienia oszustwa, nigdy nie leżą i być uczciwe i tylko w relacje handlowe." Mammon mówi, "Cheat własny ojciec, jeśli można uzyskać przez." Bóg mówi, "Be charytatywne." Mammon mówi, "posiadają własne: ten podając nie Pomóż nam na wszystkich." Bóg mówi, „należy uważać za nic." Mammon mówi, „należy uważać za wszystko." Bóg mówi, „przechowywać ŚwięteJana użytkownika Sabbath lub niedzielę. " Mammon mówi, "Make stosowania tego dnia, jak również wszelkich innych świata.

W ten sposób niespójne są polecenia Boga i mammon, tak że nie serwujemy zarówno. Pozwól nam nie znaleźć kompromis między Boga i Baal, ale wybrać pewnie tego dnia, którego będzie służyć i przestrzegania według własnego wyboru.

MODLITWA: O Ojciec, dziękujemy ci JAKO pacjenta z Nami, możemy materialistami. Merytoryczne naszych nachylenia i miłość zrobienia pieniędzy. Wolne nas ufania naszych posiadłości. Nauczanie Nam miłość i zaufanie TYLKO dać wam wszystko, co uzyskanie You, Nasze TYLKO Skarb i ZA wynagrodzeniem w życiu i wieczności. Sprawiają, ZE Jestesmy Wolna udzielenia chętnie z mądrości potrzebującym Wokół nas.

PYTANIE:

  1. Dlaczego można nie podajemy Boga i mammon jednocześnie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:23 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)