Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 037 (Temptation of Christ)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

4. Kuszenie Chrystusa i Jego Wspaniałego Zwycięstwa (Mateusza 4:1-11)


MATEUSZA 4:8-11
8 Znowu wziął go diabeł do góry nadzwyczaJanawysoką, i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę. 9 I rzekł do Niego: "Dam ci wszystkie te rzeczy, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon". 10 Wtedy Jezus rzekł do niego: "Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jest bowiem napisane, będziesz oddawał pokłon Panu, Bogu swemu, i będziesz Mu służył tylko. " 11 Wtedy opuścił go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i służyli mu.

Diabeł nie pojawił się w dwóch poprzednich pokus jako otwarty przeciwnik przeciwko Bogu. Po raz pierwszy pojawił jakby szukając dowodu od Chrystusa, że był Synem Bożym. Potem pojawił się jakby chciał mu udowodnić prawdę i moc słowa Bożego. Ale w trzecieJanapokusie jego motywy są odkryte. On pokazuje, że jest wrogiem Boga próbuje, jeśli to możliwe, w celu zakłócenia naszego Odkupiciela. W zaskakujący sposób, że nie rozumiemy, Szatan pokazał Jezusowi wszystkie królestwa i chwały świata w momencie czasu (Łukasza 4:5) i zaoferował je do niego, jeżeli oddał Mu pokłon. Ale Chrystus odrzucił go natychmiast, mówiąc: "Precz z tobą, szatanie!" a on cytował Pismo, że Bóg tylko ma być czczony. Istnieje kompletna sprzeczność między Bogiem a światem. Ten, kto chce być przyjacielem świata staje się nieprzyjacielem Boga (Jakuba 4:4).Największa pokusa diabeł może kiedykolwiek kusić człowieka jest świat. Wiadomo, że są w stanie wejść do tego filtra. Gdy diabeł nie kusić Chrystusa w dwóch poprzednich pokusy nadużywania słowa Bożego, on zwiększa intensywność jego uwodzenia i zaoferował mu świat, ale Chrystus nigdy nie przyjąć od niego. Nie ulega wątpliwości, że jest to obiecał przez Ojca (Psalmów 2:7-9), a stanie się jego królestwo w ​​określonym czasie (Objawienie 11:15), bo, jako Syn Człowieczy i ostatniego Adama, będzie dziedziczą wszystko (Hebrajczyków 2:5-9). On sprawiedliwie ją posiąść jako nagrodę od Boga za jego pełnym posłuszeństwie do śmierci, a to śmierci krzyżowej. Nie spodziewałbym się umieścić na koronie chwały bez pierwszego wprowadzenia do korony cierniowej.

Modlimy się w końcu Modlitwy Pańskiej: "Twoje jest królestwo, i moc, i chwała." Dzięki teJanagloryfikacji poddamy się Bogu.Diabeł jest przeciwieństwem tego. On jest dumny duch, który szukał czci od wszystkich stworzeń dla siebie. Kłamał kiedy przyniósł całe królestwo świata przed Chrystusem i zaoferował mu je w prezencie, bo nie miał on prawo do zaoferowania to, co tylko on twierdził, że posiadanie.Świat, włącznie z jego kompetencji i chwały, jest posiadanie Boga i Jego Chrystusa.

Chrystus nie wierzyć w kłamstwa szatana. On przestrzegany w jego Fa-ther, dołączając się do niego. Ani władza, ani sława przyciągnęła go od uczynił siebie i swóJanaboski wizerunek bez renomy. Został wzgardzony, że może odkupić całą ludzkość. Wybrał drogę ubóstwa i pogardę, odrzucenie bogactwo i sławę, tak że mógłby pozostać w jedności z Ojcem i zrealizować cele Boga.

Milioner powiedział kiedyś: "Każdy człowiek ma swoją cenę, do tego, co przeczy jego sumienie." Ale Chrystus nie sprzedać swóJanasprawiedliwość zwodniczeJanapieniędzy. Zaprzeczył się, wziął swóJanakrzyż i kontynuowane w Ojca zadowolenia i posłuszeństwa.

Dzięki teJanaposłuszneJanapostawy diabeł został pokonany i celem Chrystusa dokonało się, pokazując, że Szatan jest kłamcą, złodziejem i mordercą. On chce być wielbiony przez wszystkich ludzi. On sprawia, że ​​bóg z siebie i kusi ludzi do miłości coś innego niż Boga. Książki, samochody, nieruchomości i posiadłości są wszystkie pokusy, które mogą być podnoszone w górę jak bożków powyżeJananaszego Stwórcy. Szatan przechodzi zniechęcić ludzi przed zobowiązując się do Boga i do Jego Syna, tak, że zło może panować w jego świecie buntu wobec Boga.Diabeł jest oryginalna buntownik, który zaprasza dzieci nieposłuszeństwa do piekła w stada.

Ostateczna pokusa Jezusa zakończyła się Szatan prosi Jezusa, by oddać mu cześć. Zamiast tego Jezus pokazał swoje panowanie nad szatanem i nakazał mu odejść od niego na raz.

Mimo, że Jezus daje diabłu ostatnią szansę, "Będziesz czcić Pana, Boga twego, i jemu samemu służyć będziesz". On nie zniszczyć go od razu, ale on kazał mu pokutować, upaść na kolana przed Bogiem, i czcić go, że może odwrócić się od swojego skorumpowanego umysłu i zobowiązać się do Wszechmocnego i służyć mu w sposób ciągły z pokory i posłuszeństwa.Syn Człowieczy nie szukał uwielbienia dla siebie od szatana, ale on otworzył bramę dla szatana do Boga, aby mógł przyjść do przytomności z pokuty i posłuszeństwa. Niebo i piekło złapał oddech, bo zapasy między Bogiem a jego wrogiem 1-ta osiągnęła swóJanapunkt kulminacyjny. Więc co niegodziwca zrobić?

Milczeniu opuścił Jezusa i odszedł, ale nie czcić Najwyższego.Diabeł nienawidzi Jezusa, który nie dał się w trosce o chleb, udawania i władzy, ale preferowany zadowolenie, pogardę i przechodząc do krzyża, aby dać się dla ludzkości.Duch Chrystusa przezwyciężył ducha Szatana.

Kusiciel próbował, na próżno, aby Jezus wykorzystać swoje prawo i władzę jako Syn Boży, aby włączyć kamienie w chleb i zaspokoić swóJanagłód jako Syna Człowieczego. Próbował, na próżno, żeby go kusić Boga, aby mógł ustalić, czy Bóg był z nim, czy nie. Ponieważ Jezus ufał Bogu caŁukasza owicie, badanie nie było konieczne. Szatan zaproponował mu, na próżno, Królestwo i chwała świata. Ponieważ Jezus, błogosławiony będzie jego imię, wiedział, że to wszystko jest mu dane w określonym czasie, kiedy panuje jako Syn Człowieczy, nie dają się do Szatana, ale zobowiązał się do zrobienia wszystkiego, co zostało ustalone dla niego do tego czasu przychodzi.

Punkt znaczenie w tym oknie jest wystarczalność i moc słowa Bożego.Panie Jezu Chryste, który urodził się i namaszczony Duchem i objawił się w ciele, zmagał się z diabłem, z zastosowaniem najbardzieJanapraktyczną broń dostępne słowo Boże pisemneJanado człowieka. Jedno oświadczenie Pisma wystarczyło zamknąć wroga i położyć kres jego arogancji. Podobnie, moc słowa Bożego jest dla nas dostępne w czasach walki duchowej. Musimy użyć odpowiednieJanaPismo w daneJanasytuacji z czystym sercem, a nie dla osobistych korzyści, mając pełne zaufanie do BożeJanamocy za nim.

Po tym zwycięstwie, aniołowie przyszli do Jezusa, opiekował się nim i oddali Mu pokłon. Gdyby Jezus wpadł w pokuszenie, ostatnia szansa dla naszego pojednania z Bogiem zniknęłyby i wyrok mógłby przyjść. Ale ustępowali i wiernie wyprzedził i zdobył.

MODLITWA: O Święty Syn Boży, uwielbiam Cię i twóJanaojciec z weselem i radością, ponieważ jesteś triumfujący nad szatanem. Proszę też mnie pokonać, abym zawsze czcić Najświętszą w moim sercu, minister do niego w moich dni, zobowiązuję się do niego dobrowolnie i za Tobą w TwojeJanasłużbie. Proszę, pomóż mi wolę być trochę i wzgardzony, niż pragnienie bogactwa czy władzy, którzy giną, które mogą budować swoją przyszłość na podstawie Twego krzyża i tylko nazwę swojego Ojca Świętego.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Jezus, aby szatan, aby czcić Boga tylko?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:01 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)