Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 012 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:12-16
12 Po wygnaniu do Babilonu, Jechoniah został ojcem Szealtiela. Szealtiela był ojcem Zorobabela. 13 Zorobabel był ojcem Abiud. Abiud został ojcem Eliakima. Eliakim był ojcem Azora. 14 Azor był ojcem Sadoka. Sadok był ojcem Achim. Achim spłodził Eliud. 15 Eliud był ojcem Eleazara. Eleazar był ojcem Matthan. Matthan był ojcem Jakuba. 16 Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.

Żydzi, które zostały wykonane jeńców i zabrany do Babilonu byli niezwykle boi. Myśleli, że Bóg chroni ich powodu jego przymierze z nimi i że jego obecność w świątyni zapewnić im niewątpliwego zwycięstwa. Ale po tym, doświadczyli popyt Boga do uświęcenia i prowadzenia jego prawa w miłości. Nie był zadowolony z ich powtarzać, bezsensowne rytuały, ceremonie i modlitwy, bo jego celem nie było stworzenie teokracji. Chciał zmienić serca i uczynić je zepsute i pokorny przed nim. On również stara się odnowić swoje umysły i przekształcić je w nowe stworzenie.

Bóg nie złość się na zawsze. On oferuje narodów i jednostek drugą szansę na skruchę. Jako takie w 538 roku pne, dwaj mężczyźni wrócili do Jerozolimy z złamanych serc i wielkiej nadziei. Ich nazwiska były Zorobabel Davidic pochodzenie, a Jeszua syn byłego arcykapłana. Oni, jak i ich ludzie, mogli wrócić do domu, bo Persowie pokonali Babilończyków i Cyrus, król pozwolił Żydom wrócić do domu, jeśli chce. Tak niewielka część z nich wróciła z radością, ale znaleźli Jerozolimę i jego okolicach zniszczonych i biednych. Pomimo złej sytuacji, że podjął kroki zmierzające do odbudowy świątyni, wiedząc, że ich przeszłość spadek był ze względu na ich brak wiary i postępowania skręcone. Oni wiedzieli, że Bóg nie miał na uwadze polityczną królestwa. Domagał duchowych usług, wiernego oddawania czci i czystego życia.

Nie wiemy wiele o ludziach, o których mowa w ostatnim trymestrze genealogii Jezusa. Jednak, w związku z tym, że siła przeniesione z Persów do greckiego, następnie Machabeuszy, a następnie do Rzymian żyli prawie stale w dominacji obcych. Dlatego żydowski rejon pozostał nieistotne odizolowany dzielnica w historii politycznej.

Jesteśmy zaskoczeni, gdy okazuje się, że w genealogii Jezusa, kończy się wraz z Józefem, który nie jest ojcem Jezusa według ciała. Ale żydowskie rozumienie genealogii w tym czasie zależało uzasadnionych praw i zobowiązań, a nie na wyścigu i pokrewieństwa. Tak więc Jezus został wszczepiony z synów Dawida poprzez Józefa, którzy przyjęli go. Dodatkowo, z powodu spisu rzymskiego, urodził się w mieście Dawida, a nie w Nazarecie, jak Józef został zobowiązany, aby wrócić do domu swoich przodków, zgodnie z prawem rzymskim.

Mateusza zeznał znaczenia tytułu Jezusa, Syna Maryi. On jest obiecanym Mesjaszem. Mateusza nie był jedynym człowiekiem, który obserwował mesjanizmu Jezusa. Wiele osób ze Starego Testamentu, a miliony narodów do tej pory z radością stwierdzić, że Królestwo Boże zbliżył się wraz z narodzeniem Jezusa Chrystusa. Jego miłość, duchowa moc i pokora są oznaki jego nadprzyrodzonego królestwa. Nasz świat spada nie potrzebuje nowych królestw i księstw od broni i rewolucje nie może zmienić serca, to tylko pojednanie z Bogiem przez Chrystusa i Jego Boskiego pokoju, które mogą odnowić osób i sytuacji. Dlatego modlimy się z całego serca: "Przyjdź królestwo Twoje" w tych ostatnich dniach.

MODLITWA: Panie Jezu, jesteś moim królem. Nie wymagają mnie do płacenia podatków lub do wykonywania obrzędów, ale dałeś swoje życie dla mnie i uwolnił mnie od moich nadziei Dopuszczenie politycznego honoru, bezpieczeństwa ekonomicznego i pragnienie zemsty. Mnie zmienić w sposób ciągły do osoby, miłości, dając mi życie wieczne, że nie może umrzeć, kiedy przeminą (Jana 11:25-26), ale miał życie wieczne.

PYTANIE:

  1. Dlaczego genealogii koniec Jezusa z Józefem, który nie jest jego ojcem według ciała?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:34 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)