Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 013 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:17
17 I było wszystkich pokoleń od Abrahama do Dawida jest czterech nastolatków pokoleń; od Dawida do niewoli do Babilonu czterech nastolatków pokoleń, a od przeprowadzenia do Babilonu do Chrystusa czternaście pokoleń.

Czternaście składa (2 X 7). Również siedmiu wynosi (3 + 4). Numer 3 odnosi się do Trójjedynego Boga, a liczba 4 oznacza cztery kierunki wszechświata, dlatego niebo i ziemia zostały połączone z numerem 7 w rozwoju historii. Jednak gdy liczba 7 jest powtarzana ponownie stać się 14, oznacza to zakończenie Bożego historycznego rozwoju naszego świata. To pojawia się w dwóch cytatów, które dają dowód na Boga i jego dzieła w naszym obecnym życiu.

Okresy te czternastu lat pojawiły trzy razy. Mateusza zobaczył, że przepowiedział przyjście Chrystusa według harmonogramu Bożej. To również poinformowany o tym mieszkaniu królestwa niebieskiego na ziemi. Mateusza trwa zainteresowanie podając rodowód Królewskiej i tych kilka szczegółów historycznych, bo widział, wielkie projekty Boga do zbawienia w nich.

Pan wybrał Abrahama i uczynił go początkiem wielkiego narodu, którego David został szczyt. Upadek rozpoczął się Salomona, państwo polityczne została podzielona w czasie Roboama, jego syn. Następnie północnej królestwo zostało wymordowanych, a Żydów w niewolę do Babilonu.

Żydzi, którzy wrócili z niewoli realizowane ze szkoły Bożego karcenie że Bożym celem dla skruszonego nie władza, broń i komfort, ale o życiu świętego według Prawa Mojżeszowego, że mogą one stać się świętym i królewskie ludzie w pokorze i tRut.

Ta szkoła złamania nie produkują to samo myślenie w ludzi. Gorliwy sprzeciwił się Bogu i jego kruszenie ich i postanowił zbudować wspaniały naród, za wszelką cenę. Faryzeusze jednak próbował wypełnić prawo poprzez własne staranności i stali się dumni i dumny. Mała liczba Żydów rozumieć niezdolność do prowadzenia świętego życia, tak żyli w pokucie i złamania przed Bogiem, czeka ze łzami pokuty dla nadchodzącego Mesjasza. W czasach Jezusa Żydzi nie widział zdarzenia, które wskazane przyjdzie wielki zbawca narodu który umarzania i błogosławić cały świat. Jednak Mateusza, ewangelista, obserwowane absolutną dowód w ciągu dziejów, że Jezus był obiecanym Mesjaszem Bożym.

MODLITWA: I chwalili ci, mój świętym i wszechmocnym, bo przygotowany z minionych wieków na przyjście Twojego Syna, i zatrudnionych Ojców, Królewska i proroków, aby przygotować mu drogę. Nie wstydzili się m.in. jeńców i cudzołożników do genealogii Twojego Syna. Dziękujemy, że ja też może być uświęcony wiarą i stać się owocem dzieła odkupienia Twojego Syna. Niech moje życie odzwierciedlać dobroć swego Ducha, dając chwałę i przynoszą chwałę.

PYTANIE:

  1. Co to chronologiczny porządek genealogii Jezusa wskazuje?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:35 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)