Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Romans - 008 (The Righteousness of God)
This page in: -- Afrikaans -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bengali -- Bulgarian -- Cebuano -- Chinese -- English -- French -- Hebrew -- Hindi -- Indonesian -- Malayalam -- POLISH -- Portuguese -- Russian -- Serbian -- Spanish -- Turkish -- Urdu? -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

RZYMIAN - Pan Jest naszym sprawiedliwość
Studia z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian
OTWARCIE: Pozdrowienie, dzięki Bogu, I nacisk na "sprawiedliwości Bożej" Jako motto jego List (Rzymian 1:1-17)

c) Sprawiedliwość Boga jest ustanowiony i realizowany w nas poprzez stałą wiarę (Rzymian 1:16-17)


RZYMIAN 1:16
16 Bo ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda dla także dla Greka.

Paweł wiedział, że słowo "ewangelia" była zarówno znane i miał przyjemny znaczenie w Rzymie, było wiele ewangelie, tj. odezwy z radosna wiesc w królewskim poziomie rodziny, co ludzie w stolicy byli zainteresowani usłyszeć.

Podniósł dobrą nowinę o zbawieniu tym samym poziomie królewskich proklamacji, jak gdyby chciał powiedzieć: "Nie wstydzę się mojego listu, który pochodzi z Palestyny, kolonii mały. Zamiast zabrać go w środku stolicy, bo do ciebie nieść dobrą nowinę, że tylko Bóg ma unikatowy Syna, który przystąpił z nim przed wszystkimi wiekami, i wcielił się być blisko nas w swojej boskości i aby odkupić wszystkich ludzi przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Mój list nie zawiera zwiastowanie, że śmiertelny syn urodził się śmiertelnym Cezara, ale zawiera on zadowolony zwiastowaniu narodzin odwiecznego Syna Ojca Przedwiecznego. Jeśli ewangelie królewski prowadzi do Ciebie dobrą nowinę zwycięstw rzymskich wojsk, lub ogłoszone Państwu royal gry lub jedzenie zaspokoić tłumy, niniejszym nieść wam dobrą nowinę, że cała ludzkość jest całkowicie wykupionych od grzechu, śmierci, Szatan, Boży gniew i sąd. Moja ewangelia jest większa niż wszystkie Roman Ewangelii, bo jest uniwersalna, wzniosłe, wieczne, potężny, wielki i wspaniały. To nie jest zbudowany na filozofii, książek czy nadziei pusty, ale skupia się na jednej osobie."

Rzymianie nie znali różne znaczenia słowa "Chrystus", jak podano przez Żydów. Oni zrozumieli jego znaczenie jako "namaszczony", który był tytuł nadany przez Cezara, który, w uzupełnieniu do jego funkcji cywilnych, został uznany za najwyższego kapłana. Caesar łączyć w sobie polityczne, wojskowe i legalne funkcje razem z posługi pojednania tłumów do krajowych bogów i duchów, tak jak gdyby był pośrednikiem dla wszystkich błogosławieństwem i pokojem.

Jednak Chrystus jest Panem panów, któremu wszelka moc otrzymał w niebie i na ziemi, bo jest prawdziwym Najwyższym Kapłanem, a naszym jedynym Pośrednikiem i Orędownikiem u Boga.

Niniejszym ogłoszeniem na początku swojej Ewangelii, Paweł nie tylko wyjaśnienie synostwo Chrystusa do Boga i Jego Boskiej na-tury, ale także wyjaśnić swoje funkcje, jak Pan, Sędzia, Król, Władca i Reconciler, który sam zasługujetytuł: "Zbawiciel świata", który w tym czasie należał wyłącznie do Cezarów.

To cieszy porządkowania Syna Boga i jego różnych ministerstw nie sama myśl jest. Jest to wybuchowa moc, która jest większa niż wszystkich sił na świecie, za ewangelia zawiera wszystkie moc Boga. Sam Pan jest obecny w Ewangelii. On przemawia przez czarne litery, tworząc nowe życie w słuchaczy i regenerujący tzw. Tak więc, nie odłożyć książkę książek na tym samym poziomie z innymi książkami na półkach waszych, ale podnieść go i umieścić ją w odpowiednim miejscu, bo to książka potępia wszystkie inne książki.Ewangelia jest sama w sobie doskonała, tak jak Bóg jest doskonały i pełen mocy, aby zbudować nowy wszechświat.

Moc Boża nie przyszedł na świat, przez Ewangelię Chrystusa, aby zniszczyć nasz zły świat, lecz aby go zbawić, gdyż Bóg pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy. Nasz niebiański Ojciec nie jest dyktatorem. On nikogo nie zmusza do przyjęcia ewangelii Syna jego, ale on oferuje swoją prawdę wszystkim swobodnie. Kto otwiera swoje serce na słowa Chrystusa, i mu ufa, doświadcza mocy Bożej. Nie ma zbawienia bez wiary. Kto wierzy staje się zjednoczona z Synem Bożym, która wprowadza swoją boskość w wierzącym, i oczyszcza, uświęca i ożywia go.

Wiara w Chrystusa ustanawia wieczne zbawienie, kto otwiera swoje serce do niego, a zaufanie do Syna Bożego jest jedyną drogą do zbawienia. Przez wiarę, wierzący otrzymuje przebaczenie i zmartwychwstanie. Dlatego wiara jest decydującym aktem w Liście do Rzymian, bo bez wiary nie zna Boga, lub poczuć jego moc. Kto wierzy, jednak staje się uzasadnione, i żyje naprawdę.

Żydzi doświadczyli miłego prawdę, choć większość z nich odrzucili Chrystusa, nienawidzili go, i ukrzyżowali. Jednak skromny wybór go znali i wierzyli w niego. Zostali napełnieni Duchem Świętym, i nadal w miłości Boga.Moc Trójcy Świętej, nawet dziś, mieszka w ludzi poprzez świadectwo pierwszych apostołów.

Gdy mniejszość Żydów przyjął zbawienie Chrystusa, tłumy Greków i innych narodów, którzy otworzyli swoje serca na Ewangelię zbawienia, za nimi. Doświadczyli, że ta wiadomość nie puste słowa, ale był pełen mocy Boga, który łączy wierzących z Chrystusem żyje w wiecznym przymierzu.

Drogi bracie, jeśli uważnie przeczytać ewangelię Chrystusa, otwóRzymian swoje serce na Jego słowo, wierzę w boskość Jezusa, i porozmawiaj z nim w modlitwie, będzie doświadczenie, że ukrzyżowany i zmartwychwstały Chrystus jest prawdziwym Zbawicielem i Priest,Mighty King, i Odkupiciela świata. Więc, być odważnym i budować swoje życie całkowicie na Ewangelii, że moc Boga może być powiększony w słabości.

MODLITWA: Mamy chwalić Ciebie, Boże, Ojcze, Synu i Ducha Świętego, bo się w głoszenie Ewangelii Chrystusa, i oczyści nas w wierze, i zamieszkaj w nas w pełni. Mamy również chwalić Cię, ponieważ moc działa całkowicie za pośrednictwem pism z Listu do Rzymian, i wylewa się z każdej księgi Nowego Testamentu. OtwóRzymian nasze oczy i umysły, że możemy usłyszeć swój głos, ufam Tobie, i zaangażować w nasze życie całkowicie do swojej opatrzności i praktyczne.

PYTANIE:

  1. Które stwierdzenie w wersecie 16 uważasz za najważniejsze? Dlaczego?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 22, 2012, at 11:40 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.109)