Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 134 (Net Cast Into the Sea of Peoples)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Hebrew -- Hungarian? -- Indonesian -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
D - NIEWIERZĄCYCH ŻYDÓW I ICH WROGOŚĆ DO JEZUSA (Mateusza 11:2 - 18:35)
2. DUCHOWY WZROST KRÓLESTWA NIEBO: CHRYSTUS UCZY W PRZYPOWIEŚCIACH (Mateusza 13:1-58) -- TRZECI KOLEKCJA SŁOWA CHRYSTUSA

e) Netto wrzucono go w morze Ludów (Mateusza 13:47-53)


MATEUSZA 13:47-50
47 Ponownie, Królestwo niebieskie jest jak Dragnet, który został wrzucony do morza, i zebrał trochę ryby wszelkiego rodzaju, 48, które, kiedy została wypełniona, cofnęli się na plaży. Usiedli i zebrał dobre w pojemnikach, ale źle je wyrzucił. 49 Tak więc będzie to pod koniec świata.Aniołowie wyjdą i oddzielić złych spośród sprawiedliwych, 50 i wrzucił je do pieca ognistego. Nie będzie płacz i zgrzytanie zębów".

Niektórzy z uczniów byli rybakami. Zrozumieli, co myśli, gdy ich Mistrz wyjaśniał swoją nową pracę używając przypowieści połowowego. Musieli oddać siatkę Jego słowa do morza ich narodu i wszystkich narodów, aby łowić wielu do Chrystusa.Kościół składa się z tych, którzy zostali powołani ze wszystkich pokoleń, ras i epok.

Jest czas nadchodzi, gdy ewangelia spełniły ten, na który został wysłany, a my jesteśmy pewni, że nie zwraca void (Izajasz 55:11).Net jest obecnie wypełniony. Czasami wypełnia się szybciej niż w innych czasach, ale nadal wypełnia i będzie wywodziła się do brzegu, gdy "tajemnica Boga jest gotowy" (Objawienie 10:7).

Gdy sieć jest pełna i wyciągnąć na brzeg, powinna istnieć rozdział pomiędzy dobrem i złem, które zostały zebrane w nim. Obłudnicy i prawdziwi chrześcijanie są następnie rozchylone.Dobra powinny być zebrane w cennych naczyń, które są starannie przechowywane, ale źle się wyrzucać jak podły i nieopłacalne. A sieci w morzu, nie wiadomo, co jest w tym. Rybacy sami nie rozróżnia. Ale ostrożnie wyciągnąć go na brzeg przez wzgląd na dobro, które jest w nim. Taka jest troska Boga do kościoła widoczne, a takie powinny dotyczyć ministrów przeznaczonych dla osób pod opieką, choć nie będzie zarówno dobre i złe.

Jezus był zdeterminowany, że nie będą pracować samodzielnie, ale pomagają sobie wzajemnie, aby narysować siatkę. Nikt nie może wyciągnąć wiele ryb z morza narodów przez ich jaźni. Teraz Chrystus zaprasza do oddania, z nami i ze wszystkimi znajomymi w swoim kościele, netto Słowa Bożego w swoim otoczeniu, które można wyciągnąć wiele swoich współobywateli do Jezusa. Módlcie się za nich, powiedz im o Zbawicielu, zaprosić ich do spotkania, krążą duchowe publikacje, i daj nam pracować razem w służbie Pańskiej. Czy modlić się za tych, którzy czytać Ewangelię i nie rozumiesz to? Kojarzy się z nimi poprzez swoje modlitwy, które mogą znaleźć w Ewangelii prawdziwego Chrystusa i życie wieczne.

Pan wzywa was do wygrania dusze, a nie osądzać. Zatem przyjąć z szacunkiem i wykształceni i nie odrzucają słabe i mieszadło, na sąd powierza Chrystusowi, sędzia sprawiedliwy. Niech będzie wiadomo wam, że Twój serwis będzie położyć się twarzą w twarz z różnymi kategoriami osób - sprawiedliwego i grzesznika, starych szkół i wyzwolone, stary i młody, mądry i głupi, biedny i bogaty, cywilizowany i dziki, obywateli i cudzoziemców, chorych i zdrowych. Zaoferować im wszystkim Słowo Boże bez różnicy, i głosić Ewangelię zbawienia tych wokół ciebie. Nie bądź leniwy, idź i energicznie pracować tak długo, jak to jest dzień jasny. Nie decyduj w służby, który jest niegodziwy lub dobry. Pana aniołowie odrzucił obłudników, a następnie podjąć wiele skruszonych grzeszników do nieba, ponieważ trzymają się do Chrystusa w wierze.

Kiedyś był młody człowiek, który nie wierzy w piekło. Jeszcze w czasie wojny, rzucił się na ziemię, gdy rzucano bomby, a on zgrzytał zębami podczas płomienie zniszczyła wszystko dookoła. Nagle uznał możliwość piekła wiecznych płomieniach. Czy kochasz tych, które są tracone wokół ciebie, i długo, aby je zapisać, że nie mogą być spożywane na ostatnim wyroku? Jeśli nie, nie masz miłości i zasługują na piekło.

MODLITWA: Jezu, Ty nas powołał się błogosławieństwem dla ludzi, ale nie wiem, jak by im służyć, bo często jesteśmy nieśmiali, gdy chcemy nauczać i głosić zbawienie ludzi. Przebacz nam, Panie, nasz spadek wydajności, a prowadzi nas z tymi, którzy posłuszni służyć tych, których kochał i pragnął doprowadzić do ciebie. Inspire nam oferowanie wezwanie do nich, że mogą żałować, zawrócić, wejść do królestwa miłości i otrzymać życie wieczne przed śmiercią.

PYTANIE:

  1. Kim są ci, że Chrystus chce, aby wygrać z Jego królestwa?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:55 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.109)