Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Romans - 036 (Freedom from the Law)
This page in: -- Afrikaans -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bengali -- Bulgarian -- Cebuano -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Kiswahili -- Malayalam -- POLISH -- Portuguese -- Russian -- Serbian -- Somali -- Spanish -- Tamil -- Telugu -- Turkish -- Urdu? -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

RZYMIAN - Pan Jest naszym sprawiedliwość
Studia z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian
CZĘŚĆ 1 - Sprawiedliwość Boża Potępia wszystkich grzeszników I uzasadnione i uświęcone Wszystkich wierzących w Chrystusa (Rzymian 1:18 - 8:39)
D - moc Boga Wydaje Usa od mocy grzechu (Rzymian 6:1 - 8:27)

2. Wolność od Prawa ułatwia nam wyzwolenie od grzechu (Rzymian 6:15-23)


RZYMIAN 6:15-22
15 Co dalej? Będziemy grzeszyć, bo nie jesteśmy pod zakonem, lecz pod łaską? Na pewno nie! 16 Czyż nie wiecie, że komu przedstawić siebie niewolników posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego jeden kogo słuchać, czy grzech prowadzi do śmierci lub posłuszeństwa prowadzi do sprawiedliwości? 17 Lecz Bóg jest podziękował, że choć byłeś niewolnikami grzechu, a mimo to z serca słuchali tej formy nauki, na który zostały wydane. 18 A gdy zostali uwolnieni od grzechu, staliście się niewolnikami sprawiedliwości. 19 mówię w kategoriach ludzkich, ze względu na słabość waszego ciała. Bo jak pan przedstawił członków waszych jako niewolnicy nieczystości i bezprawia, prowadzącego do zwiększenia bezprawia, tak teraz prezentujemy też członków waszych jako niewolników sprawiedliwości dla świętości. 20 Bo gdy byliście niewolnikami grzechu, byliście bezpłatnie w odniesieniu do sprawiedliwości. 21 Jakie owoce miałeś wtedy w rzeczy, których się teraz wstydzicie? W końcu te rzeczy jest śmierć. 22 Ale teraz został uwolniony od grzechu, a które stały się niewolnikami Boga, masz owoce świętości, i koniec, życie wieczne.

Przebiegły pytania Żydów reechoed ponownie w umyśle Pawła: Czy mamy grzeszyć, dlatego że nie jesteśmy pod zakonem, lecz są dostarczane przez łaskę?

Paweł całkowicie odrzucił tę kwestię szatana, bo to nie był produkowany przez Ducha Świętego, ale w regionach. Paul zeznał do wierzących, że mają dobrowolnie i całkowicie oddać się do dyspozycji Chrystusa dla Jego miłości, i dlatego stał się wolny od mocy grzechu i skarg wobec prawa, mając życie i sprawiedliwość Boga w sobie. Ktokolwiek twierdzi, wolność człowieka bez bojaźni Bożej jest kłamcą. Dr Luther porównuje człowieka do osła, w swoim oświadczeniu, że jednostka nie jest w stanie żyć bez pana, bo ktoś musi jeździć na nim. Jesteś jeździł albo przez diabła lub przez Boga. Gdy Bóg staje się Bogiem, i nosisz go chętnie, i służyć mu stale i pilnie, następnie rozpacz, grzech i moc koniec śmierci w was. Zamiast nadzieję, pokój i prawdziwa duchowa wolność rozpocząć. Chrystus wydał cię, nie obojętność i rozrywki, ale do służby Bogu i czynienie dobra innym w kierunkiem duchu sprawiedliwości. Poprzez posłuszeństwo kierunkiem Ducha Świętego, sumienie jest zwolniony. Bez tej wspólnoty w Duchu Chrystusa, trwać w rozpaczy i nędzy.

Chrystus sam zeznał, że miał jarzmo, choć sam był wolny i wieczny Boże. Jednak chętnie przekazywane Ojca jarzma i posłuszny aż do śmierci, śmierci na krzyżu. Boska miłość wykonane Jezusowi sługa do wykonywania gładzi grzech świata. Więc, dlaczego nie pójść za nim? Czy mają Państwo w grzech znajomych i cierpią z ich zaniedbania? Nie denerwuj się, ale swoje serce na ich zbawienia i spriritual uwolnienia.Miłość Boża wzywa was do odkupienia wszystkich.

Życie z Chrystusem poprowadzi służyć wielu, nie teoretycznie, ani emocjonalnie, ale z rozdzielczością, poświęcenia, i ze wszystkich sił. Tak jak można spędzić czas, pieniądze i prezenty w przeszłości na nieprawdziwych rozbawienia, teraz umieścić wszystkie swoje zdolności w służbie Chrystusa i zbawienia innych. Pocieszać tych, którzy się smucą, odwiedzać chorych, pomóż głodnym, badania z słaby i oświecić tych, którzy szukają sprawiedliwości z Ewangelią.

Miłość Chrystusa zawarte w wierzących jest nadzieja pacjenta w naszym niesprawiedliwym świecie. Czy stać sługą Chrystusa i sługa miłości swego Syna? Jeśli tak, to grzech nie ma władzy nad tobą, po przejściu przez śmierć z pokuty, został ukrzyżowany z Chrystusem, wypełniony Duchem Świętym, i ustanowił w swoim życiu wiecznym. Masz wielką nadzieję ze wszystkimi tymi, którzy żyją w Chrystusie.

RZYMIAN 6:23
23 Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

This golden verse sums up the whole gospel, clearly telling us the fruit of the natural man, and the great thing which Jesus Christ gives.

  1. Umrzemy, bo grzeszyć. Śmierć jest nieunikniona, bo jesteśmy grzeszni. A ponieważ wszyscy ludzie są grzeszni, wszyscy zginiemy. Jest to konsekwencją życia.
  2. Ale ten, kto wierzy w Chrystusa, otrzymuje dar Boga. Ten dar nie jest srebro, złoto, lub cenny materiał, nie można go też znaleźć wśród elementów całego świata. Zamiast nich pochodzi bezpośrednio z serca Boga i naprawdę mieszka w naszych sercach. On daje swoje życie wszystkim tym, którzy byli ukrzyżowani z synem, że mogą uczestniczyć w jego rządów zawsze. Czyni tak, bo jest Panem panów i króluje z Ojcem i Duchem Świętym, jeden Bóg, na wieki wieków.

MODLITWA: Wielbimy Cię Ojcze, Synu i Duchu Święty, bo zabrał nas z dala od naszego zaangażowania z grzechów i przestępstw, uwolnił nas od kabli śmierci, prowadzi nas do połaci Chrystusa i napełnia nas z życiem Twój Duch Święty, który nie może umrzeć na zawsze, ale i żyć w was z powodu waszej wielkiej łaski.

PYTANIE:

  1. Co to jest różnica między niewoli grzechu i śmierci i miłości Chrystusowej?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 23, 2012, at 07:59 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)