Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 085 (Principles of Following Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

4. Zasady naśladowaniu Jezusa (Mateusza 8:18-22)


MATEUSZA 8:18-20
18 A gdy Jezus ujrzał wielkie tłumy wokół niego, dał rozkaz do odejścia na drugą stronę. 19 pisarz przyszedł i rzekł do Niego: "Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz". 20 Rzekł do niego Jezus: "Lisy mają nory i ptaki na niebie gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć"

Chrystus jest strumień mocy pojednania, która daje bogactwo Jego miłości do każdego wierzącego, zmiany serca i oświeca umysły. Pomimo jego kuracji, pozostał zadowolony, ale bez domu i schronienia, On zaprzeczył dla Siebie posiadłości ziemskie i nie pragnąć przyjemności świata. Uzdrowił chory swobodnie i nie poprosić o odszkodowania za jego usługi.

Chrystus pozostał zawartość woli. To uwalnia swoich naśladowców od fałszywej nadziei, że otrzymają pracę, pieniądze, czy bogactwo, jeśli do niego dołączyć. Jeśli kościół chrześcijański staje się bogaty w nieruchomości i pieniędzy, to nie będzie prawdziwy Kościół, dla miłości Boga wzywa nas do spędzenia co mamy, a nie dążyć do bogactwa. Jeśli zastosujemy się do Jezusa, nie oczekuj bogactwa ani płatności, ani biura, ale mieszkaniem Boga w swojej słabości, komfortu z Jego Ducha w twoim sercu i płynącej z Jego miłości do pogardzany przez was. To jest Christian przywilejem.

Widzimy tu Chrystusa sekretarki dwa różne nastroje, jeden szybki i chętny, inne nudne i ciężkie. Jego instrukcje są dostosowane do każdego z nich, a przeznaczony do użytku.

Pierwszym z nich było zbyt pochopne z obietnicy. Był pisarz, uczony i uczony, jeden z tych, które studiował i wykładał prawo.Skryba wyrażone przytłoczony swoją gotowość do naśladowania Chrystusa, mówiąc: "Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz". Nikt nie mógł mówili lepiej. Jego gotowość do poświęcenia się Chrystusowi było jasne i uczciwe. On nie został wezwany do niego przez Chrystusa, nie popychany przez jednego z uczniów, ale z własnej woli, chciał być bliskim uczniem Chrystusa. Był zdecydowany wolontariuszem. Nie powiedział: "Myślę, że powinienem pójść za Tobą", ale: "Jestem zdecydowany, to zrobię to, ja rzeczywiście iść za Tobą." Jego wypowiedź była nieograniczona i bez zastrzeżeń. "Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz", nie tylko z "drugiej strony" w kraju, ale nawet w najdalszych regionach świata. Teraz możemy myśleć, że taki człowiek może być dobrym uczniem, a jednak wydaje się, by odpowiedź Chrystusa, że jego rozdzielczość była wysypka, jego końce niskie i cielesne.Pisarz widział cuda Chrystus dokonał i nadzieję Założył doczesne królestwo, i chciał zastosować w porę do udziału w nim.

Chrystus testowany jego wypchnięcie, aby zobaczyć, czy to było szczere, czy nie. On niech wie, że to "Syn Człowieczy", którego jest tak chętny do naśladowania nie ma gdzie złożyć głowę. Teraz z tego powodu ubóstwa Chrystusa, widzimy, że to dziwne, sama w sobie, że Syn Boży, kiedy przyszedł na świat, należy postawić się w takim stanie, niskiej, jak chce wygodę pewnym miejsce odpoczynku, która najbrzydszą stworzeń mieć. Jeśli Zabierał naszą naturę na Niego by pomyśleć, powinien wziąć go w najlepszej nieruchomości i okoliczności, ale on bierze to w najgorszym wydaniu!

Podrzędnymi istotami są dobrze określone. Lisy mają otwory do schronu nich, choć nie są one przydatne dla człowieka. Bóg daje, ich otwory są ich zamki. Ptaki, choć wydają się nie dbać o siebie, są pod opieką i mają gniazda.

Kiedy Nasz Pan Jezus Chrystus był tutaj, w świecie, on przedstawiony hańbi i uciskach z ubóstwem ", za nas stał się ubogim." On nie miał rozwiązania, gdyby nie miejsce spoczynku, a nie własny dom i nie poduszka Jego położyć głowę na. On i Jego uczniowie mieszkali na cele charytatywne przekazane im. Chrystus złożony do tego, że nie tylko On może w każdym względem ukorzy i wypełniają pisma, co mówił o nim jako słabe, ale że może nam pokazać marność ziemskiego bogactwa i uczą nas patrzeć na niego z pogardą świętej, aby mógł kupić lepsze rzeczy dla nas, a więc uczynić nas duchowo bogaci.

To dziwne, że takie oświadczenie należy przy tej okazji. Kiedy pisarz oferowane do naśladowania Chrystusa, można by pomyśleć, że Chrystus będzie zachęciły go i powiedział: "Chodź, jesteś jak najbardziej mile widziane! Będę dbać o Ciebie. "Jeden pisarz może być w stanie zrobić go bardziej usługę niż dwunastu rybaków. Ale Chrystus widział jego serce i odpowiedział na jego myśli i tam uczy nas, jak dojść do Chrystusa.

Chrystus miałby nam, kiedy bierzemy na nas wyznanie religii, aby usiąść i policzyć koszty, to zrobić z szacunku. Wybrać drogę pobożności nie dlatego, że nie wiemy nic innego, ale ponieważ wiemy, że nie ma lepszego. To nie jest zaletą dla religii, wziąć ludzi z zaskoczenia przed ich świadomi. Ci, którzy zajmują się zawodu pośpiesznie będzie pochopnie rzucać go ponownie, gdy dokucza im. Niech zatem trochę czasu, i powinien to zrobić na początku. Niech Chrystus, który będzie się wiedzieć najgorsze i spodziewać się leżeć ciężko i radzą ciężko.

Jezus przyniósł różnicę między sobą a naukowców i uczonych religijnych, mówiąc, że był gorszy niż zwierzęta i więcej bezdomnych niż ptaki.Ziemia nie jego dom. On jest obcy w niej, odjechał przez mężczyzn i ukrzyżowany przez swoich ludzi, a kto idzie będzie mu stać obcy i ubogich jak On.

Czy jesteś zdecydowany iść za Jezusem, mimo tych trudności i bolesnych sytuacji losowych?

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, nasz dom jest z Tobą. Grzech i zasada pieniądze tego świata. Jesteśmy obcy tu. Pomóż nam nie szukać bogactw, honor, ani bezpieczeństwo dla nas samych. Uwolnij nas od wszystkich naszych złudzeń ziemskich, że możemy być zmienione do służby i że wiedza zbawienia może płynąć od nas do tych, którzy go wyszukać.

PYTANIE:

  1. W jakim stopniu pozostał Jezus ubogich i treści?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:56 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)