Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 084 (Peter’s Mother-in-law)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

3. Piotra Teściowa Wyleczony (Mateusza 8:14-17)


MATEUSZA 8:14-17
14 Gdy Jezus przyszedł do domu Piotra, ujrzał jego żony matka leżąc w gorączce. 15 Ujął ją za rękę, a gorączka ją opuściła. Wstała i służył mu. 16 Kiedy nadszedł wieczór, przywiedli do niego wielu opętanych. On wypędzał duchy słowem i uzdrawiał wszystkich chorych, 17, które mogą być spełnione, co było zapowiedziane przez proroka Izajasza, mówiąc: "On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby."

Po Mateusza podkreślił, że Chrystus kocha samotny, out-cast i wzgardzony i nie rezygnuje z pogan, który uznano za nieczyste, pokazuje nam również, jak miał litość nad słabą kobietą względem zarozumiały mężczyzn. Peter, najodważniejszy z uczniów, był żonaty, a kiedy szedł za Jezusem, nie unieważnić kontrakt małżeński, do małżeństwa nie jest grzechem, ale łaska Stwórcy i podstawowy system w przyrodzie. Chrystus przyjął małżeństwo Jego apostoła.

Trudność wzrosła w domu Piotra, gdy jego żona, matka zachorowała. Szatan próbował trzymać ucznia z powrotem z serwisu, lecz Jezus przyszedł do niej bez miana. Dotknął jej gorączkowych rękę i utwardza ​​ją bez słowa zostało powiedziane. Jego moc pobiegł do niej i gorączka ją opuściła na raz. Dlatego Chrystus troszczy się o krewnych z jego zwolenników i leczy je bez proszenia, aby to zrobić, a to z powodu jego wielkiego miłosierdzia dla nich.

Odzysk był kompletny, a ona wstała i służył na raz. Oni, że odzyskanie przez gorączkę przez siły natury są zwykle słabe i słabe i niezdolne do pracy za wielką chwilę po. Aby pokazać, że to w związku z tym leczy się powyżej mocy natury, była natychmiast, tak jak go o obowiązkach w domu.

Miłosierdzie został uświęcony, i miłosierdzie, które są tak są Czyn perfect. Choć ten sposób dostojny przez szczególną łaskę, ale ona nie przyjmuje znaczenie, ale jest gotów czekać na stole, jeśli zaistnieje potrzeba, jak każdy sługa. Muszą być pokorny którego Chrystus honorowane. Będąc w ten sposób dostarczone, studiuje, co ona daje w zamian. Jest to bardzo pasuje, że którego Chrystus uzdrowił by minister do niego jako jego pokorni słudzy, wszystkie swoje dni.

Ludzie czuli moc Jezusa, przyniósł wszystkim ich chorych do Niego i powiedział swoje rodziny, krewnych i sąsiadów o wielkim mieszkaniu Zbawiciela wśród nich. I uzdrowił ich wszystkich! Odrzucił nikogo, nawet tych mało wiary i niedojrzałe. Jednak wiara, jednak niewiele to może być, wystarczy Jezus przezwyciężenia złych celów i działa w nas i wokół nas.

Mateusza, ewangelista, wymienione zwłaszcza przybycie wielu, którzy byli opętani, że Jezus może dostarczyć je spod władzy złych duchów. Jezus jest Panem nad duchami i są bez wątpienia na wszystkich pod jego słowami. Żyjemy obecnie w czasie synów nieposłuszeństwa, i musimy moc słowa Jezusa do oddania duchom nieczystym z umysłu i dusz naszych bliskich i przyjaciół. Możemy dostosować je do Niego przez naszych stałych modlitwach, wierząc w jego zdolności do ich realizacji.

Mateusza znalazł interpretację zbawczej Chrystusa w akcie wielkiego proroctwa Izajasza 53, gdzie czytamy o Ser-Vant Pana, który ponosi nasze choroby i oczyścił nas od naszych grzechów. "Lecz On się obarczył naszym smuci ... Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy, kara dla naszego pokoju spoczywała na Nim, aw Jego ranach jest nasze zdrowie" (Izajasza 53:4-5).

Tajemnica działania i cuda Jezusa znajduje się w Jego miłości i gotowości pokrywa wszystkie nasze choroby i grzechy zamiast nas. Ale kto dziękuje Mu czci go i wierzy w Niego, wiernie?

MODLITWA: Ojcze nasz w niebie, jesteśmy chorzy w naszych duszach. Przychodzimy do Ciebie wyznanie naszych słabości i nieczyste myśli. Proszę przebacz nam winy, oczyścić nas z naszych błędów i nie pozwalają na złe duchy, by zamieszkać w nas. Odpowiedź również nasze modlitwy za naszych przyjaciół i krewnych. Oddanych duchy, które są przeciw Duchowi Świętemu z nich i wypełnić je z czystej miłości Twojej. Poświęćcie nam wielbić Imię i pomóc nam z naszymi różnymi problemami. Pomóż nam w imię Chrystusa. Dziękuję za odpowiedzi na nasze modlitwy. Amen.

PYTANIE:

  1. Co oznacza uzdrowienie Piotra mother-in-law oznacza?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:55 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)