Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 086 (Principles of Following Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Telugu -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

4. Zasady naśladowaniu Jezusa (Mateusza 8:18-22)


MATEUSZA 8:21-22
21 Innym z jego uczniów rzekł do Niego: "Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca". 22 Lecz Jezus rzekł do niego: "Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych."

Tłumy przyszedł do Chrystusa, dokonane przez Jego pocieszające słowa i moc uzdrawiania. Wiele chodził z Nim, aby usłyszeć każde słowo powiedział i oglądać wszystko zrobił. Czuli jego wielkiej miłości i władzy i czuł Bożą chwałą. Jego słowa głęboko dotknął ich, wzywając ich do nawrócenia, zaufania i zaangażowania i zażądał od nich pełną wiarę.

Jeden z słuchaczy Jezusa nie był gotów zerwać stosunki z jego wieku ojca. Chciał się z nim aż do jego śmierci, a następnie będzie on gotowy do naśladowania Pana. Ale Chrystus wiedział, że ten młody człowiek będzie zmienić zdanie, jeśli wrócił do swoich krewnych i jego klan, i że straci z nim kontakt. Więc Dowodził niezdecydowany do naśladowania Go na raz, aby opuścić ojca. Nazwał go od obowiązków rodzinnych w służbie królestwa niebieskiego.

Niektórzy komentatorzy twierdzą, że młody mężczyzna nagle usłyszał o śmierci ojca i za jego nieobecność na obchodach pogrzebu zniewagę. Jednak Chrystus wyjaśnił zasmucony, że wyznawcy Jezusa nie ma nic wspólnego z psujących społeczeństwa, kto idzie Syna posunięć Boga ze śmierci do życia, od smutku do radości. Zgodnie z prawem, arcykapłan i konsekrowanych na służbę Panu, nie wolno było przebywać w pobliżu jakiegokolwiek trupa, ani kalać się dla własnego ojca, ponieważ były święte dla Pana (Księga Kapłańska 21:11; Liczb 06:06 ). Ten, kto wierzy w Jezusa, nie może być naruszony przez śmierć lub przez smutek. Powinien dać świadectwo życia Boga zamieszkującego w nim, aby uwolnić się od swoich obowiązków rodzinnych, które uniemożliwiają mu służąc Jezusowi koniec meczu tak, że zapach boskiego życia może pochodzić od niego.Wniosek ucznia wydawało się rozsądne, a mimo to nie było duchowe. On nie był pełen zapału do pracy dla Pana Jezusa, i dlatego prosił, aby służyć swoją rodzinę na pierwszym, który wydawał się wiarygodny zarzut do niego.

Niechętnie serce wytwarza wymówek. Przypuszczamy, popęd do tego filmu pochodzi z prawdziwej miłości synowskiej i szacunku dla ojca, ale nadal pierwszeństwo powinny zostać podane do Chrystusa.

Pisarz powiedział do Chrystusa: "Pójdę za Tobą" (Mateusza 8:19). Do jednego z Jego wyznawców Chrystus powiedział: "pójdź za Mną" (w. 22). Porównując je ze sobą, to jest do zrozumienia, że ​​jesteśmy wychowywani do Chrystusa przez Jego wezwanie do nas, nie z powodu naszych obietnic do Niego: "A więc to nie jest od tego, kto chce, ani tego, który działa, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie "(Rzym. 9:16). On wzywa, kogo chce.

Chrystus uważa naturalne ludzi jako żywych umarłych, pustkę życia Bożego. Wszystkie ich działania prowadzą je w końcu do śmierci, dla ducha dzieł śmierci w ich myśli i czynów. Wszystkie nauczanie dotyczące kultury, ekonomii i polityki nie prowadzi ludzi do życia wiecznego, ale w końcu ich pęd do piekła. Nie ma nadziei w naszym świecie, ale w Chrystusa żywego, który daje nam życie wieczne. Kto idzie za Nim będzie znaleźć nowego Ojca i wielu duchowych braci i siostry.Radość w rodzinie Boga jest większa niż smutek w rodzinie ludzkiej. Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie przylegają do cenionych i rodziny honorowego w stopniu, który uniemożliwia wykonanie woli Bożej.

Niech światowe biura należeć do ziemskich ludzi. Nie obciąża się z nimi. Grzebania zmarłych, a zwłaszcza zmarłego ojca, jest naturalnym dobra praca, ale w niektórych przypadkach nie jest to twój obowiązek. Może się to odbywać, jak również przez inne osoby, które nie są nazywane i kwalifikacje, jak ty, aby służyć Chrystusowi. Masz coś innego do roboty i nie wstrzymuje to.

MODLITWA: O Ojciec Święty, uwielbiamy Cię za pan dał nam życie wieczne w Twojego Syna, abyśmy przylgnąć do Niego i nigdy go zostawić. Proszę nam pomóc, aby nie uwzględniać nasze rodziny ważniejsze niż Tobie. Pomóż nam, aby nasze doczesne biura nie może zmniejszyć nasze usługi dla Ciebie. Uwolnij nas od lęku przed śmiercią i sprawić, abyśmy trwajcie w radości waszego życia z tymi, którzy szukają wieczność.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Jezus zapobiec młodzieńca uczestniczyć CE remonies z pogrzebem ojca?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:57 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)