Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 078 (The Two Ways)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
4. Podsumowanie Konstytucji Królestwo niebieskie (Mateusza 7:7-27)

c) Dwa sposoby (Mateusza 7:13-14)


Mateusza 7:13-14
13 Podać przez ciasną bramę, albowiem szeroka jest brama i szeroka droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wejść. 14 Jak ciasna jest brama i ponownie stricted jest droga, która prowadzi do życia! Niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

Bóg zaprasza przyjść do Niego. Ale gdzie jest drzwi Hea-ven? Chrystus powiedział: "Ja jestem bramą" i nikt nie może wejść do nieba, jeśli nie akceptuje miłości Boga wcielonego w Jezusa. Brał od swoich grzechów. W Nim, można przyjść do Boga, oczyszczenie z grzechu. Bez pozbycia się swoich grzechów, nie można przejść przez wąską bramę. Musimy wyznać nasze grzechy, że On może oczyścić nas.Krzyż jest tylko brama prowadząca do nieba.

W szerokiej drodze szerokiej, będziesz mieć mnóstwo wolności. Ta brama stoi otworem kusić wielu iść w prawo na ich oszukańczej sposób. Możesz iść na tę bramę ze wszystkich swoich żądz. To nie daje czek Twoje apetyty, swoich pasji. Możesz "chodzić drogami serca i na oczach twoich oczach" (Kaznodziei 11:09), który daje dość miejsca. Jest to szeroka droga, bo nie ma nic do zabezpieczenia w tych, chodzić w nim, ale są one utracone i wędrować bez końca.Szeroką na wiele ścieżek w tym, że jest wybór grzesznych sposobów, przeciwnie do siebie, ale w tym końcu ścieżki szeroką.

Jest wielu, którzy przez tę bramę i przejść w ten sposób. Jeśli przyjrzymy się tłumy, będziemy czynić zło. Jeśli idziemy z tłumem, to będzie w niewłaściwy sposób. To byłoby naturalne dla nas, aby przejść się ze strumieniem i zrobić jak większość uwagi. Ci, którzy podążają szeroką drogę z pewnością wprowadzić piekło. Nie powinno im towarzyszyć, ponieważ jesteśmy na naszej drodze do nieba.

Sposób naśladować Jezusa nie jest łatwe. To zawsze wymaga wiele uwagi, aby dokładnie śledzić lidera w górach, czy z prawej strony doliny i otwarte usta, połknąć podróżnych. Nie bój się o niebezpieczeństwach, jak przejść przez szczyty i doliny życia. Śledź swoje lidera Jezusa. Być związany z Nim z liną wiary, że nie można wchodzić w boksie, ale na szczyt, Najwyższy, cel życia.

Wyznawcy Chrystusa są stosunkowo nieliczne. Ludzie nie uzna-nize że sposób Jego miłość jest piękna. Oni chełpliwie spieszyć sposobów fałszywych pożądliwości i nadziei, nieposłuszeństwo Bogu i wędrówki w szerokiej drodze w dół do dna wykopu, myśląc, że są dobrzy, sprawiedliwi, po właściwej drodze, i nie potrzebują miłosiernego Zbawiciela. Ci, którzy żyją bez Boga nie ma prawdziwej radości i nie ma trwałego szczęścia. Oni poszaleć, upić i cudzołożyć, a następnie ich droga prowadzi bezpośrednio do wiecznego potępienia.

Gdzie idziesz? Którędy śledzić?Droga do Boga lub drugiej droga do złego? Nie odpowiadaj szybko, dla pobożnych faryzeuszy, w czasach Chrystusa, uwierzył, że bilet do nieba było w kieszeni. Oni wstrzymali się od palenia i picia, umieścić na skromne sukienki, modlił się bez przerwy, pościł przez wiele dni i nocy, oferowane dary i ofiary i dał dowody głośno. Ale mimo wszystko, takie zewnętrzne akty kultu nie wystarczają. Byli najbliżsi ludzie do ognia piekielnego, bo chodził w oczywistej dumy. Szatan mógł prowadzić ich przez ich własnej sprawiedliwości, bezpośrednio w dół do ognia piekielnego.

Rekreacji duchowej jest brama, w którym podążamy wąską drogą, w którym rozpoczynamy życie wiary i pobożności. Przez nowego urodzenia mijamy z stanie grzechu do stanu łaski. To oznacza "wąską bramę", trudno znaleźć, i ciężko się przedostać, jak przejścia między dwoma skałami.Pan da wam nowe serce i nowego ducha, ale stare rzeczy muszą przeminąć.Skłonność duszy zostaną zmienione, uszkodzone zwyczaje i obyczaje zerwane, co robiliśmy przez wszystkie dni nasze musi zostać zatrzymany. Musimy płynąć pod prąd. Sprzeciw należy walczył z i przełamane, z zewnątrz i od wewnątrz. Czasem łatwiej jest ustawić człowieka przed całym światem, niż przeciwko sobie, a mimo to musi być tak w konwersji. Jest to "brama wąska", za musimy schylać, lub nie możemy iść na to. Musimy stać się jak małe dzieci. Wysokie myśli musi być sprowadzona. Trzeba rozebrać i zaprzeczają sobie, odłożyć świat, porzucić dawnego człowieka. Musimy być gotowi porzucić wszystko dla naszego zainteresowania w Chrystusie.Brama jest wąska dla wszystkich, ale dla niektórych wydaje się węższy niż dla innych, np. dla bogatych, lub tych, które zostały dawno uprzedzeni wobec religii.Brama jest wąska. Błogosławiony niech będzie Bóg, to nie jest utrzymywana z mieczem ognistym, ani zamknąć, ani zablokowany przeciwko nam, jak to będzie wkrótce (Mateusz 25:10).

Sprawa jest dość stwierdził. Życie i śmierć, dobro i zło są przed nami, oba sposoby i oba końce. Niech sprawa należy podjąć w całości i za bezstronny, a następnie wybrać ten dzień, który będzie chodzić cala sprawa określa się i nie dopuścić do debaty. Żaden człowiek, w swoich zmysłów, by wybrać, aby przejść do szubienicy, ponieważ ma gładką, przyjemną drogę do niego, ani odrzucić ofertę pałacu i tron, ponieważ ma szorstką, brudną drogę do niego. Jednak takie absurdy jak to ludzie winni, troski o ich dusze. Nie zwlekaj zatem, nie obradować dłużej, ale wchodzi w ciasną bramę pukanie jej szczerych i stałej modlitwy i przedsięwzięć, a zostanie on otwarty. To prawda, nie możemy ani wejść, ani iść dalej, bez pomocy łaski Bożej. Ale prawdą jest również to, że łaska jest oferowane swobodnie i nie będzie opóźnione do tych, którzy szukają. Rebirth nie jest logiczny, ale duchowe. Będzie on się swobodnie przez naszego Ojca w niebie.

MODLITWA: O wielki Ojcze, Ty jesteś święty miłość. Proszę, wybacz mi moje ziemskie problemy i moje zaniedbanie innych. Pomóż mi uciec się do ukrzyżowanego Chrystusa, aby On może uwolnić mnie od ciężaru mojego ciężaru, tak, że mogę iść razem ze wszystkimi swoimi dziećmi w drodze do świętości po Księcia Pokoju. Pociągnij mnie do Ciebie, mimo obaw i pokusy, na Twój Syn związał się do mnie w Jego nowego przymierza.

PYTANIE:

  1. Dlaczego brama i droga prowadząca do naszego Ojca w niebie wąski?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:47 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)