Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 079 (False Prophets)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
4. Podsumowanie Konstytucji Królestwo niebieskie (Mateusza 7:7-27)

d) Fałszywi prorocy (Mateusza 7:15-20)


MATEUSZA 7:15-20
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Po owocach ich poznacie ich. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Mimo to, każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo daje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo produkować złych owoców ani złe drzewo dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie rośnie dobrego owocu, wycina się i wrzuca do ognia. 20 W związku z tym po ich owocach poznacie ich.

Chrystus ostrzega nas przed fałszywymi nauczycielami, którzy wprowadzają w błąd tych, którzy szukają sprawiedliwości z ich słów górnolotnych. Szatan używa impostures i podrabiania, obłudnicy, udając ludzkości i wiedzy. Inspiruje ich dar przemawiania, że mogą czerpać społeczeństwu wizji i proroctw i magicznych mocy wykonuje sprytne cudów za ich pośrednictwem. Ludzie lubią widzieć cuda i wierzę potem szybko, ale powierzchownie.

Bądź ostrożny i nie zobowiązać się do jakiegokolwiek ducha ani ufać każdej religii. Badania różnych doktryn uważnie Ewangelię, dla Kościoła i jego pasterzy nie zbawi was, żywy Chrystus jest jedynym Zbawicielem.

On, który głosi inną ewangelię i nie oferuje odpuszczenie grzechów przez krew Chrystusa jest jak wilk z destrukcyjnej sercu, nawet jeśli pojawia się w łagodności baranka. Podobnie każdy kapłan lub metropolitalny, który nie głosił nowe narodziny z Ducha Chrystusa, jest zgorszeniem dla innych, dla Chrystusa umarł, że możemy otrzymać życie wieczne poprzez wiarę.

Ktokolwiek próbuje wprowadzić w błąd na sfabrykowane i fałszywe uświęcenia poprzez post, pielgrzymka, lub jałmużnę jest oszustem, gdyż człowiek jest uzasadnione nie przez jego własne czyny, ale dzięki łasce Boga. Jeśli szukają zbawienia, nie przylgnąć do teologów i kaznodziejów, którzy wprowadzają was w niewoli prawa i rytuałów zaspokojenia Boga przez człowieka i usług zewnętrznych przetrzymywanie niektórych dni. Takie legalizm nie przynosi uświęcenie. Jesteś tylko uświęcony przez odkupieńczej śmierci Chrystusa, a On jest zadowolony ze swojej wiary w Jego krwi.

Odkładać wizje Angel, świecące pozorom światła lśniące, i wszelkiego rodzaju spirytyzmu. Uciekania się do Chrystusie, dla szatana może zamienić się w anioła światłości, uwodzi mężczyzn i wydobywając fascynujących cudów wyciągnąć wiele i zabrać je z dala od Ukrzyżowanego. Jeśli słyszysz głosy lub marzenia marzenie, nie martw się o nich, gdyż szatan jest w stanie wyświetlać złe pomysły w głowie tak, że można pomyśleć sobie wybraną proroka i potężny reformatora. W rezultacie, że stają się nadęci siebie i patrzeć na innych. Pamiętaj, że jesteś wielkim grzesznikiem na ziemi. Odpowiedź kusiciela, że jesteś słaby i mały, ale zapisane w Chrystusa, a on będzie oderwać. Nie masz ziemskie honor, miejsce lub stanowisko w zbawienie Chrystusa, który mówi do ciebie: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje." (Mateusza 16:24)

Każdy kapłan czy kaznodzieja, który czerpie swoją publiczność do siebie z stronniczość jest niższego ducha, dla prawdziwych ambasadorów Chrystusa odwrócić wiernych od patrzenia na siebie z wiarą w osobie Chrystusa. Więc nie być pod wrażeniem wielkości innych, szukać i postępuj tylko śladami Ukrzyżowanego. Przez owoce ich osoby, ich słowa i działania i przebieg rozmowy, poznacie ich.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy mają rację, czy nie, obserwować, jak żyją. Ich prace będzie świadczyć dla nich lub przed nimi. Uczeni w Piśmie i faryzeusze siedział w fotelu Mojżesza i uczył prawa, ale większość z nich dumny, chciwy, fałszywy i uciążliwe. Dlatego Chrystus ostrzegał swoich uczniów do strzeżcie się ich i ich "zaczyn". Jeśli ktoś udaje, że jest prorokiem, a jego życie jest uszkodzony, że obala jego pretensje. Fałszywi prorocy nienawidzą krzyża Chrystusa. Cokolwiek oni wyznają, ich Bóg jest ich brzuch. Nie są one inspirowane ani wysyłane do prawdziwego Boga. Ich życie dowody, że prowadzi ich duch nieczysty. Mogą oświadczyć prawa Bożego, ale ich działania sprzeczne z ich słów.

Bądź ostrożny, nie myśl, że sam może prowadzić ludzi do Chrystusa. Jeśli nie odrzucić wszystkie swoje grzechy poprzez wierną skruchy i trzymać z dala od źródeł duchowej śmierci, będziecie trwać zwieść wędrowcem. Poproś Pana, aby dać ci pokornego serca i więcej jego świętości i miłosierdzia, że nie może głosić własnych pomysłów, ale żyją skromnie i zadowoleniem w mocy Ducha Świętego. Tych, którzy nienawidzą swoich wrogów i gardzić ignorant nie są z Boga.Wieczny wysłał Jego miłosierną Syna na świat, aby zapisać i wzmocnienie grzeszną ubogich. Ci, którzy szukają honoru i wysoki szacunek nie są naśladowcami Chrystusa. On zawsze honorowane ojca jako chwały Ojca go na zawsze. Tak jak On nie wziął ani odłożyć pieniądze, ale pozostała zawartość, również nie powinni oszukiwać samych siebie z próżności bogactwa i łatwości, ale trud i starać się uzyskać codzienne jedzenie wspierać nasze życie. Paweł przedstawił się jako przykład.Czystość serca i czystość swojej wypowiedzi są jasne dowody, że pochodzenie jest od Boga, który mówi o mocy Ducha Świętego żyć będzie szczęśliwy i chronione.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, dziękujemy Ci za to, bo Twój Syn zbawił nas od kłamstwa i egocentryzm, a Jego posłańcy nie odprowadził nas do Ciebie. Otwórz nasze serca na Twoje Ducha Prawdy, że nie może zbłądzić, ale być w stanie dostrzec duchy, ponosi dobrych owoców, nie obrażaj nikogo, ale kierować ich do Jezusa, Zbawiciela tylko.

PYTANIE:

  1. Kto jest oszustem?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:48 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)