Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 067 (The Lord’s Prayer)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
2. Naszych obowiązków wobec Boga (Mateusza 6:1-18)

c) Modlitwa Pańska (Mateusza 6:9-13)


MATEUSZA 6:12
12 Przebacz nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.

Błogosławiony człowiek, który uznał swoje grzechy i wyznał im. ZapytaJana swojego Ojca Niebieskiego, aby odpuścił wam wasze złe myśli i czyny, i wierzę, że modlitwa jest słyszalny, bo Chrystus przedmuchano je na krzyżu. Przyjęcia łaski Chrystusa do swojego sumienia.Duch Święty będzie cię pocieszyć i wyrazić wam pokóJana Boży. Wyznać wszystkie swoje grzechy i wierzą, że są im odpuszczone w Chrystusa. On uzasadnione zawsze. Czy podziękować swoim Ojcu w niebie dla rozległeJana przebaczenia podany na podstawie zadośćuczynienie Chrystusa?

Jest prośba o przebaczenie dotyczy tylko przestępców i ateistów, czy też obejmuje również uzasadnione Jego dzieci? Jeśli Duch Święty mieszka w tobie, On objawi ci głębi waszych złych pragnień, zakres swoich przesady, obfitości swojeJana łożyska Tale, trucizna TwojeJana nienawiści i szczyt swojeJana dumy. Dzieci Boga są w wielkieJana potrzebie ubiegania uświęcenie w krew Chrystusa każdeJana chwili każdego dnia. Nikt nie jest czysty przed Bogiem własneJana woli. Ofiara Chrystusa jest jedyną podstawą naszego życia z Nim. Nie ma komfort naszego sumienia tylko przez krew Baranka zabitego za nas. Chrystus nie uczył Modlitwę Pańską tylko do grzeszników, lecz uczył go najpierw do swoich uczniów, którzy znali i wyznał, że Bóg jest ich Ojcem. Dlatego modlimy się codziennie, że On oczyści nas z każdego grzesznika myśli, mówiąc, i działać.

Jeżeli, z łaski Zbawiciela, otrzymasz przebaczenie własnych grzechów, zostały pocieszeni w przezwyciężaniu swóJana egoizm i zostali uwolnieni od nieczystych czynów, można odkryć w piąteJana prośby Modlitwy Pańskiej, że Jezus prowadzi nie tylko, by prosić Go o przebaczenie za grzechy osobiste, ale również prosić Go o przebaczenie innych grzeszników, których możesz znać. Nikt nie jest dobry. Każdy potrzebuje wiernego Zbawiciela. Jesteś za wstawiając dla każdego grzesznika i przestępcą prawa, więc być wiernym orędownikiem.

Chrystus wypowiedział te słowa. Ponieważ Jego miłości obfitującym, wziął na Siebie wszystkie grzechy świata i wstawił się za nami, prosząc w modlitwie: "Przebacz nam nasze winy!" Chrystus rozumie się przez to błaganie Jego uczniowie, osoby i całeJana ludzkości. Przyjął nasze winy, jak gdyby były jego i poniósł karę zamiast nas. Jak wielka jest Jego pokorna miłość Najświętszego uczestniczy w naszych ciężarów (2 Koryntian 5:21).

Błogosławiony niech będzie Pan Jezus do tego wyjątkowego petycji, która pomaga każdemu, kto odmawia jeJana przyznać, że jest on prawdziwym grzesznikiem i że zasługuje na karę Bożą. Każda osoba, która wypowiada skruszony teJana petycji z wiarą i przekonaniem, nie pozostanie dumny bo przyznał, że jest winny, tak jak wszystkich ludzi. Petycja ta rozładuje nas od obłudy i pychy, jeśli uznać i wyznać, że jesteśmy grzesznikami uzasadnione przez łaskę Jezusa Chrystusa.

Gdzie jest nasze uwielbienie? Jak można mu podziękować? Kiedy się chwalić swoją amnestię?

Jak człowiek wie, że Stwórca przebaczył grzechy? A jak człowiek się upewnić, że jego grzechy zostały całkowicie wymazane przed nadejściem Dnia orze-skiego? Jak się uzasadnione wiecznie przed Bogiem i Jego AN-żeli? Nie zdobędzie trwałą pewność, z wyjątkiem ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. On jest Barankiem Bożym, który zgładził grzechy świata. On jest twoim zastępcą w wyroku. On jest tym, który cierpiał zamiast ciebie. Jego pokuta ustalono całą swoją sprawiedliwość. On pojednał świat z Bogiem. Kto wierzy w Niego, otrzymuje przebaczenie i swobodnie wieczne usprawiedliwienie.

Jeśli chcesz podziękować Chrystusowi za Jego wszechstronneJana przebaczenia i odkupienia rozstrzygający grzechów waszych, przebacz także twóJana przeciwnik jak Jezus Chrystus odpuścił wam. Jego miłość prowadzi cię kochać swoich wrogów. Przez to, doświadczasz tajemnicę przebaczenia w Jego miłości.

TwóJana Ojciec cię wzywa do przebaczenia każdego człowieka, błogosławi go i modlić się, aby Bóg był miłosierny do niego. Ta głęboka zmiana w sposób rozpoczął się od śmierci Chrystusa na krzyżu i realizowane będą codziennie za pośrednictwem wiary i przebaczenia.

Jeśli nie przebaczaJana swoim wrogom wszystkie ich przestępstwa, można pozbawić się łaski Ojca waszego, do, w petycji w modlitwie Pańskiej, możesz powiedzieć: "Wybacz mi, dokładnie tak, jak ja przebaczam moim winowajcom." Jeśli nie zapomniJana ich przewinienia, ty łamią reguły teJana modlitwy, jako potępienie siebie mówiąc: "Ojcze, wybacz mi, ale nie zapominaj, moje grzechy, jak nie zapomnieć o innych." Jeśli najwyraźnieJana im wybaczyć, to prosicie Bóg do czynienia z tobą to samo. To słówko "jak" jest najbardzieJana niebezpieczne słowa w Modlitwie Pańskiej, więc upewniJana się, że dajesz jeJana praktycznego znaczenia w twoim życiu.

Bóg nie wymaga od ciebie niemożliwe akty posłuszeństwa Jemu. On oczekuje, że zostaną odnowione i stają się miłosierni jak On. To jest zasada miłości, żyć nie tylko dla siebie, ale i żyć dla innych, w tym niegodnych. Wszystkie twoje grzechy są odpuszczone więc wybaczyć przeciwnika wszystkich swoich wad i występków przeciw tobie, znowu i znowu, jako waszego Ojca w niebie wybacza.

MODLITWA: O Ojciec Święty, uwielbiamy Cię, chwalić Ciebie i radować się w Twoim delikatnym Ducha, pan nam przebaczył i wszystko skruszony, każdy grzech, w odkupieńczeJana śmierci umiłowanego Syna Twego na krzyżu. Kłaniamy się przed Twoją miłością i starać się wcielać je w naszym życiu. Staramy się błogosław naszych wrogów, jak Ty nam błogosławi. Proszę pomóc nam przebaczyć ich przestępstw przeciwko nam wybaczyć nam wielkość TwojeJana miłości.

PYTANIE:

  1. Jakie są tajemnice w petycji o przebaczenie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:31 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)