Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 066 (The Lord’s Prayer)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
2. Naszych obowiązków wobec Boga (Mateusza 6:1-18)

c) Modlitwa Pańska (Mateusza 6:9-13)


MATEUSZA 6:11
11 DaJana nam dzisiaJana chleba naszego powszedniego.

Nasz naturalny byt jest podstawą do naszego duchowego dobra w tym świecie. Dlatego, jak dzieci Boga "wolno nam modlić się do naszego Ojca w niezbędne wsparcie i komfort naszego obecnego życia, które są darami Boga.

Chrystus nie śni. Żył jak prawdziwy człowiek na teJana planecie. Miał ciało, które odczuwał głód i potrzebneJana opieki, uwagi i odpoczynek. Wiedział, że trudno było chore, głodne i słabe, aby chwalić Boga i służyć Mu z radością. Chrystus nie lekceważy ludzkie ciało. Zrobił to świątynia Ducha Świętego i nakazał nam zachować i używać go w naszym serwisie do służby Bogu.

Jezus nie nauczał nas do poszukiwania dobrobytu i bogactwa, aby nasze brzuchy może być wypełniona revelries i pijaństwo. On nie prowadzi nas do ascezy i wstrzemięźliwości, że możemy sobie wyobrazić, że moglibyśmy uświęcić nasze ciała poprzez bicie, głód i pragnienie. Uczył nas zadowolenie, aby modlić się do naszego Ojca: "DaJana nam nasze codzienne jedzenie, picie, ubrania, pracy, wypoczynku, zamieszkania i środków do życia." Słowo "chleb" obejmuje wszystkie cielesne, duchowe i psychologiczne potrzeby człowieka. Nie jesteśmy zwierzętami, które są spełnione tylko z jedzeniem i piciem. Potrzebujemy przyjaciół, książek, sztuki i zdrowia. To dlatego Jezus uczył nas prosić pokornie i ufnie na wszystko musimy zachować nasze życie, a nie chwalić się lub mieszkają w łatwości, ale żyć dla Boga i Jego służbie radością i zadowoleniem z Ne-cessities życia.

Jezus twierdził, że petycje Modlitwy PańskieJana nie wspominając pierwszą osobę, "ja" On zastąpił go w Liczbie mnogiej: "my", bo Duch Święty uczy nas obchodzi i błagać dla innych. Bóg jest nie tylko móJana Ojciec. On jest Ojcem wszystkich wiernych bez różnicy. Jego miłość nie ogranicza się do mnie. Obejmuje ona wszystkie osoby.Duch Święty wyzwala nas z egoistycznego modlitwy tak, że nie może prosić o naszym chlebem z naszego Ojca, ale także poprosić o chleb i błogosławieństwa dla całeJana ludzkości. Przygotowuje nas do akcji nasze przepisy z nikim.

Człowiek nie panem własnego życia. On nie jest ani właścicielem swoich domów, ani panem swojego czasu i mięśni. On jest stworzeniem Boga i dziecko jego Ojca Niebieskiego. To dlatego są Jego, wszystko masz. Wasz Ojciec Niebieski stworzył cię na służbę miłości i On spodziewa się, że do akcji prezenty wraz ze swoimi braćmi i siostrami. Nie można prosić Ojca waszego, tylko pomóc i uratować swoją duszę, jeśli nie zawiera samo dla innych.Tajemnicą sukcesu jest dążenie naprzód o królestwo Boga io Jego sprawiedliwość, a potem inne rzeczy będą wam dodane.

Ponieważ wierni pracy jest warunkiem uzyskania chleb, prosimy naszego Ojca, aby dać innym ludziom i nam uczciwą pracę.

Nasz Ojciec Niebieski jest niesamowicie bogaty, ale z powodu chciwości i ciężko serdeczność jego dzieci, Jego błogosławieństwa są często opóźnione.Duch Święty popycha was do modlitwy za głodnych i potrzebujących zbyt. ZapytaJana o codzienneJana egzystencji i zostawić smutki jutro, bo TwóJana potężny kochający Ojciec troszczy się o ciebie.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, dziękujemy Ci z głębi naszych serc, bo nie karać nas z głodu za nasze grzechy. Proszę wybacz nam nasz egoizm i naucz nas dzielić się chlebem z głodnym i potrzebującym. NapełniJana nas swoją miłością, że nie ma obaw mogą nam przeszkadzać, ale pomaga nam ufać absolutnie w naszym życiu i śmierci. Proszę dać nam wystarczająco dużo pieniędzy do rozpowszechniania publikacji ewangelizacyjnych, jako pokarm duchowy dla wielu. Również dziękuję za każdą pomoc i wskazówki dać nam. Przyznają każdemu potrzebującemu uczciwą pracę, że może on służyć gorliwie i wytrwale.

PYTANIE:

  1. Co to petycja dla "chleba powszedniego" obejmują?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:31 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)