Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 054 (Forbidding Adultery)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

b) Zakazanie Cudzołóstwo oznacza Czystość Poszukiwany (Mateusza 5:27-32)


MATEUSZA 5:27-30
27 Słyszeliście, że powiedziano: "Nie cudzołóż"; 28 A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jeJana popełnił z nią cudzołóstwo al-gotowy w jego sercu. 29 Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do stum-ble, wyłup je i odrzuć od siebie. Bo to jest bardzieJana opłacalne dla Ciebie, że jeden z twoich członków zginął, niż żeby całe twoje ciało, być wrzuconym do Gehenny. 30 Jeśli twoja prawa ręka jest ci powodem do grzechu, odetniJana ją i odrzuć od siebie. Bo to jest bardzieJana opłacalne dla Ciebie, że jeden z twoich członków zginął, niż żeby całe twoje ciało, być wrzuconym do Gehenny.

Chrystus jest boski ustawodawca w Nowym Przymierzu. Potwierdził zasadnicze znaczenia stareJana ustawy i wyjaśnił i rozwinął je w świętości Jego miłości. Nie uchyla poprzednie przykazania, ale je wypełnił i Jego nauczania postępowania. Miał uprawnienia do stwierdzenia: "Ale powiadam wam." W tych wersetach czytamy ekspozycja siódmego przykazania danego przez te same strony, które zaszło oryginalne prawo. Ma prawo i mądrość, aby być tłumaczem z niego. To prawo przeciwko jakiejkolwiek nieczystości fitly następujący po pierwszej. Że jeden położył powściągliwości po grzesznych czynów, w tym jeden na grzesznych intencji, zarówno, które powinny być zawsze pod rządami rozumu i sumienia, a jeśli oddawał, są równie szkodliwe.

Chrystus kocha grzeszników i zaprasza ich do zbawienia. Dlatego nie należy pogardzać jakiegokolwiek grzesznika, lecz raczeJana je kocham. Ludzie zazwyczaJana wskazują na kobietę, która poczęła się w grzechu i urodziła nieślubnego syna, skazując jeJana złego uczynku, nie wiedząc, że są one bardzieJana zło niż ona, bo kto patrzy na inną osobę z okiem pożądania uważa cudzołożnik przed Bogiem . Mężczyźni są pełne pożądania, nieczystych motywów i pragnień nieczystych. Wszyscy jesteśmy skorumpowani w naszych zamiarów i marzeń. Nie ma nikogo, kto robi to, co jest słuszne (Psalmów 14:3, Rzymian 3:12). Więc uważaJana hipokryzji i nie twierdzą, że jesteś lepszy niż odrzucony i wzgardzony cudzołożnik. Wyznać i powiedzieć: "Boże, mieJana litość dla mnie, grzesznika" (Łukasza 18:13).

Czy uznają, że każdy człowiek jest prawdziwym grzesznikiem w jego naturze? Chrystus zwrócił się pokusie grzesznika, mówiąc: "wyrwać oko popełniającego i odrzuć od siebie." Chrystus jest świadomy zamiarów serca, źródło zła. Jesteśmy w potrzebie duchoweJana lekarza leczyć i odnowić nasze oszukują serca. Nawet więcej, że będzie on "stworzyć w nas serce czyste i odnów w nas ducha stedfast" (Psalmów 51:2).

Jeśli odciąć rękę popełniającego, twóJana język pozostanie, pomimo, że zanieczyszczone oszczerstw i słowa złych. Żaden z apostołów wykonywane to polecenie Chrystusa, ale otrzymał nowe serce, czystość Ducha Świętego i czystości Bożej. Kiedy Chrystus powiedział, "wyrwać oko" i "odciąć rękę," On nie zainspiruje nas do praktykowania tego dosłownie, ale On chciał nam ujawnić naszą kondycję i pokazać stopień niebezpieczeństwa, które czyha na nas i może doprowadzić każdego z nas do piekła

Nasze ciało jest nieczyste i nasza dusza jest złe już od młodości. Ale krew Chrystusa jest w stanie oczyścić nasze sumienia każdego śmiertelnego aktu, a Jego Duch Święty buduje w nas nowe pragnienia, która przezwycięża swoje żądze płonące. Jeśli należą do grzechu, nie pobytu w błocie. Wstać i uciekać się do Pana. Jest świadomy swojeJana tęsknoty za czystością i On wspiera Was w osiągnięciu zwycięstwa nad sobą. Wytrwajcie w Chrystusa, bo On jest jedyną drogą do czystego życia. On jest prawdziwym Zbawicielem, a TwóJana wierny Helper którzy cię nie potępia, ale ciągle cię kocha. On czeka na Ciebie!

MODLITWA: O Święty Panie, wydaje nieczysty przed Twoim czystości i świętości. Proszę wybaczyć nam każdy nieczysteJana myśli, złe słowo i złego działania. Oczyści nas całkowicie. StwóRzymian w nas serce czyste poprzez indwelling z Ducha Świętego. Przebacz nam nasze grzechy, że będziemy śledzić Twoich wskazówek. Pomóż nam, aby uniknąć sytuacji, które prowadzą nas do niemoralności i cudzołóstwo. Uświęcił nas całkowicie, że nie może nas oddzielić od siebie.

PYTANIE:

  1. Jak mamy wolny od pokus, które prowadzą nas do un-czystości i cudzołóstwo?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:20 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)