Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 053 (Forbidding Murder)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

a) Zakazanie zabójstwo Cele pojednania (Mateusza 5:21-26)


MATEUSZA 5:21-26
21 Słyszeliście, że powiedziano do starożytnych, "Nie zabijaj;" * i "Ktokolwiek będzie morderstwo będzie w niebezpieczeństwie wyroku." 22 A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na swego brata, bezprzyczyna jest w niebezpieczeństwie wyroku, a kto powie swemu bratu "! Raca" jest w niebezpieczeństwie rady, a kto powie: "Ty głupcze!" jest w niebezpieczeństwie ognia Gehenny. 23 Jeśli więc jesteś przyniesiesz dar swóJana przed ołtaRzymian i tam wspomnisz, że brat twóJana ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swóJana przed ołtarzem, i idź swoją drogą. Najpierw pojednaJana się z bratem, a potem przyjdź i dar swóJana ofiaruj. 25 Zgadzam się ze swoim przeciwnikiem szybko, gdy jesteś z nim w drodze, bo może prokurator uwolni cię sędziemu, a sędzia wydaje ci się do urzędnika, a być wrzuconym do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam wam, będziecie w żaden sposób wydostać się stamtąd, dopóki nie zapłacili ostatni grosz.

Chrystusa, przez Jego władzy, okazała Prawa Mojżeszowego. Położył nas w Jego świetle jaśnieje, odkrywając ukryte intencje naszych serc. Nie zrobił tego stresu na prawnych interpretacji konstytucji królestwa Bożego, i nie opisać zasady Credo wiary, ale uczynił Jego Boska miłość prawdziwą miarą naszego codziennego życia. Święta miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa i fundamentalneJana pobożność królestwa niebieskiego.

Morderca zasługuje na sąd i surowe kary w naszym świecie. On również doświadczyć Bożego gniewu w prawomocnym wyroku i żyć wiecznie niespokojny, chyba żałuje i jest uzasadnione przez Chrystusa.

Chrystus mówi nam, że gniew wysypka jest jak morderstwo pojawiały się od serca, która łamie szóste przykazanie. Gniew jest naturalną pasję i czasami może być zgodne z prawem i godne pochwały, ale to jest grzechem, kiedy jesteśmy źli bez istotneJana przyczyny. Kiedy, na przykład, jesteśmy źli z dziećmi lub pracowników za błędy lub zapomnienia, że sami mogą łatwo winni, to jest "bez powodu." Kiedy złość przekracza powodu granic, gdy jesteśmy hardy i uparty w naszeJana złości, brutalne i gwałtowny, oburzające i złośliwy, i kiedy szukać ból tych, jesteśmy niezadowoleni z, to jest "bez powodu." To jest złamanie szóstego przykazania, bo on, że jest to zły zabije, jeśli wiedział, że cierpi bez konsekwencji. Tak więc zabójstwo brata zaczął ze złości. On jest mordercą w rachunku Boga, który zna nasze serce, z którego pochodzi (morderstwo Mateusza 15:19).

Przemawiając w obraźliwych sformułowań bratu jest język-morderstwo. Kiedy Bóg bada serce, co chce znaleźć w nim? Miłość czy nienawiść? Gdy takie podano w języku łagodność i dobrym celu przekonania innych ich próżności i głupstwem nie grzeszne. Nawet Jakuba mówi: "O głupi człowiek" (Jakuba 2:20), i Paweł, "Foolish jeden" (1 Koryntian 15:36), a sam Chrystus: "O nierozumni jedynek i powolne serca" (Łukasza 24:25) . Ale kiedy przechodzi z gniewu i złości w obrębie, to dym z tego ognia, który rozpalił się z piekła i podlega charakter zabójstwa.

"Raca" było pogardliwe słowo i pochodzili z dumą. Mówi: "Ty gapowaty facet," patrząc na swego brata, nie tylko myśli, a nie być honorowane, ale jak podły i nie być kochanym. Złośliwe piętnuje to "trucizna pod językiem", który zabija skrycie i powoli. Gorzkie słowa są jak strzały, które nagle rany (Psalmów 64:3), lub mieczem w kości.

Ile razy można zhańbić człowieka nazywając go zwierzęciem? UpewniJana się, że w takim przypadku, że zasługujesz płomień piekła za każde słowo jak ta. Bóg jest miłością, a kto nie kocha tak jak On zaprzecza Jego prawo. Wszystkie Intents które nie są oparte na Jego miłości spadną bo są tkane z egoizmu. Każdy, kto nie miłuje, jest zabójcą w jego sercu, którzy otrzymują zapłatę za zabójcę. Nie myśl, że te słowa są filozofia i fantazje, są wyjaśnienie boskieJana konstytucji z pobożneJana sędziego sam. Czy uznają, że jesteś mordercą w oczach Pana, a serce bije zabójcy w was?

Powinniśmy ćwiczyć się w miłości chrześcijańskieJana i dokładnie pre-serve pokoju z braćmi. Jeśli w dowolnym momencie naruszenia Hap-długopisy, powinniśmy pracy dla pojednania, przez wyznanie naszeJana winy, upokarzania się do naszych braci, prosząc o przebaczenie i dokonywania zwrotu lub oferowanie zadośćuczynienie za krzywdy słowem lub czynem, odpowiednio. Należy żałować szybko z dwóch powodów:

Dopóki wiernie próbowała pogodzić, jesteśmy całkowicie podkreślając naszą komunię z Bogiem w świętych obrzędach.

Nie będzie do przyjęcia przez Boga, jeśli pozostają w złości, zawiści, złości i złośliwości i zachowują się bez miłości. Te grzechy są wyświetlane miłe Bogu, gdyż nic mu się podoba, który pochodzi z serca, w którym nienawiść i wrogość nadal dominuje. Modlitwy zawarte w gniewie są oferowane głównie na próżno (Izajasza 1:15; 58:4).

Czy kochasz swojego wroga? Jeżeli tak, to udowodnić. Idź do niego i pojednaJana się z nim. Nie mów, że pobieżnie, nie ma nic złego między nami. Idź do niego, pukanie do drzwi i go odwiedzić. Jeśli było źle, nawet jeden procent w teJana sprawie z nim uniżaJana i błagać go o przebaczenie. Zrobić pierwszy kontakt, bo to jest kierunek miłość Boga prowadzi cię. Jak można się modlić do Boga, gdy mieszka się w gorzką wrogość z kimś? Wyrok będzie bardzieJana dotkliwe wierzących z nienawiścią w sercach niż na grzeszników, którzy nigdy nie żałował. Hipokryzja przed Bogiem jest filthier niż przestępstwa. Biada wam, jeśli chwalimy Boga i nienawidzić swojego brata! Proś Boga o przebaczenie swoją dumę i doprowadzić rzeczywiście do całkowitego pojednania. Bóg jest miłością, a jeśli są napełnieni Jego miłością, On sprawi, że miłosierny, tolerancyjny i pokornym dzieckiem Jego. Jeśli nie reagują na ten cel Boga, będziesz paść ofiarą do nienawistnego Spirit - zabójcy od początku. Czy niech Bóg topić kamienne serce? Idź na raz i się pogodzić do przeciwnika tak długo, jak oboje żyją.

MODLITWA: O Święty Boże, kim ja jestem? Głęboko w moim sercu jestem odrzucając, nienawistnych zabójcą. Proszę wybaczyć złośliwość. Oczyść moje serce i uczynić go oczyścić z krwią Twego Jednorodzonego Syna, który umiłował nas do śmierci, że byliśmy jego wrogami. Modlimy się, że będzie odnowić nasze serca mocą Twojego Ducha Świętego, że możemy być pełen miłości i determinacji, aby pogodzić się naszych przeciwników w mądrości i żyć z nimi w pokoju.

PYTANIE:

  1. Kto jest mordercą, zgodnie z ustawą z Chrystusem?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:19 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)