Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 055 (Forbidding Adultery)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

b) Zakazanie Cudzołóstwo oznacza Czystość Poszukiwany (Mateusza 5:27-32)


MATEUSZA 5:31-32
31 To powiedział również: "Kto oddala swoją żonę, niech jeJana da list rozwodowy, '32, ale mówię ci, że ten, kto stawia odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, sprawia, że jeJana cudzołożnicą oraz kto poślubia ją, kiedy jest odłożyć popełnia cudzołóstwo.

Człowieka rozwód z żoną z jakiegokolwiek powodu (z wyjątkiem cudzołóstwa), jest naruszeniem siódmego przykazania, jak otwiera drzwi do ciągłego cudzołóstwo. Jezus wyjaśnia: "Mówi się", nie mówi, jak wcześnieJana ". Mówiono do tych starych" To nie był nakaz jak inne przykazania, jak faryzeusze chcieli wierzyć, było to zgody.

Niektóre z ich starych przepisów Testamentu sugerują, że człowiek nie powinien oddalić żonę ustnie, gdy jest w furii. Powinien to zrobić celowo o instrument prawny w formie pisemnej, potwierdzone przez świadków. Czy mógłby rozpuścić małżeńską więź, może on to zrobić uroczyście. Stąd niektóre z ich praw próbował zapobiec wysypka i pośpieszne rozwodów. W dawnych czasach, w piśmie nie było powszechne wśród Żydów, i że się coś rozwód rzadko. Ale w czasie procesu okazało się powszechne, a ten kierunek, jak to zrobić, gdy nie było po prostu spowodować dla niego, było rozumiane jako pozwolenie nim jakiegokolwiek powodu.

Bóg, w swoim miłosierdziu, przyniósł w rozporządzeniu "małżeństwa jedneJana kobiecie tylko," że każdy z partnerów będzie służyć drugim w prawdziweJana miłości i wzajemnego szacunku.Sekret w małżeńskieJana więzi nie jedność ciała jest sam, ale szacunek i uznanie pokazano siebie.Duch Święty uświęca związek pomiędzy obu partnerów, jeśli nadal w słowie Ewangelii i miłości.

Jeśli jeden z nich popełnia cudzołóstwo, może to być wynikiem wcześniejszeJana separacji duchoweJana między obu, że utracili wzajemne zaufanie, szacunek, obsługa i opiekuńczy. Ale jeśli mieszkasz w pobożności, Jego miłość będzie błogosławił ich miłość i trzymać je w zgodzie i sympatii. Jeśli Jezus nie jest Panem każdego przymierza, praktyka cudzołóstwo przenika szybciej, niż możemy sobie wyobrazić. Chrystus będzie sponsorem w małżeństwie, jeśli partnerzy wiernie trwać w Nim, On nas uczy przebaczenia, tolerancji, cierpliwości i wytrwałości.

Chrystus, Jemu chwała, nie otworzyć drzwi zerwania związku małżeńskiego, jak inne religie nie. Gdy związek małżeński jest uszkodzony z powodu duchoweJana niezgody i niechęci, i będzie o przebaczenie jest stracone, to niektórzy sugerują możliwość rozwodu, ale że jest to sprzeczne z przykazaniem Chrystusa. Twierdzą, że taki rozwód byłby najlepszym rozwiązaniem dla obu partnerów, aby uniknąć kłótni i przemocy. Ci biedni ludzie ignorują moc BożeJana miłości i pojednania w krzyżu Chrystusa.

Każdy rozwód (z wyjątkiem przypadku cudzołóstwa) jest uważane za cudzołóstwo. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela.Jedność małżeńska jest ustanowiona nie tylko ciała, ale również duszy.Kobieta pozostaje związany z jeJana pierwszego męża, nawet jeśli ona była żoną innego mężczyzny. Biada partnera, który nie wybacza i rozwodzi się bezmyślnie. Byłby największym grzesznikiem. Wszyscy barwiono grzechu i potrzebują stałego Boże przebaczenie oraz oczyszczanie co-dzień naszego wewnętrznego uczucia.Duch Święty jest w stanie leczyć choroby, nasza podświadomość i oczyścić się z nami. Bez Ducha Chrystusa, nie jesteśmy w stanie ćwiczyć małżeństwo dźwięku lub trwałe oczyszczenie, bo to Duch czci Stwórcy i nie zaprzecza, naturalnych zasad.

MODLITWA: Panie Jezu, uwielbiamy Cię, bo Ty żył wśród nas w doskonałeJana czystości, a TwóJana Święty Duch sterowane ciała z absolutneJana czystości. Proszę wybacz nam nasz egoistyczny pożądanie i złe uczynki i zakładów w nas czystość Twojego Ducha Świętego, że możemy być pokorni i przebaczać, jak masz forgi-Ven nas. I pomóż nam przebaczyć cudzołożnika zamiast potępić go.

PYTANIE:

  1. Kto jest cudzołożnik zgodnie z Prawem Chrystusa?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:21 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)