Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 038 (Capernaum as a Residence)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
C - CHRYSTUS ROZPOCZYNA SWOJĄ GALILEJCZYKIEM MINISTERST (Mateusza 4:12-25)

1. Kafarnaum Chrystus wybiera jako miejsce zamieszkania (Mateusza 4:12-17)


MATEUSZA 4:12-17
12 A gdy Jezus usłyszał, że Jana został wydany, on wycofał się do Galilei. 13 Pozostawienie Nazaret, przyszedł i mieszkał w Kafarnaum, która jest nad morzem, w regionie Zabulona i Neftalego, 14, że może to się spełniło, co przepowiedziano przez Izajasza proroka, mówiąc: 15 "Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego, w kierunku morza, za Jordanem, Galilea pogan, 16 lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, do tych, którzy siedzieli w regionie i cieniu śmierci, dla nich światło olśniło. "17 z tego czas, Jezus zaczął głosić, i powiedzieć: "Nawróćcie się! Dla Królestwa Niebios".
Po chrzest Jezusa w Jordanie, a zwycięstwo światła nad ciemnością w kuszenie Chrystusa na pustyni, posługa Jana Chrzciciela była na ukończeniu. W tym czasie, Chrystus miał ministerstwa innego rodzaju, że Mateusz nie wspomina.

On na weselu w Kanie Galilejskiej, gdzie zamienił wodę w wino (Jana 2:1-11).

- Udał się do Kafarnaum (Jana 2:12).
- Udał się do Jerozolimy na Paschę, i oczyścił świątynię (Jana 2:13).
- Mówił z Nikodemem w Jerozolimie (Jana 3:1-21).
- On ochrzczonych tych, którzy otrzymali go w Judei, podczas gdy Jana chrzcił w Ainon (Jana 3:22).
- Jezus rozmawiał z kobietą z Samarii (Jana 4:1-42).
- On uzdrawiał szlachcic syna w Kanie GalilejskieJana(Jana 4:43-54).

Następnie Jana został osadzony w więzieniu, w którym Bóg pozwoli mu ser-Vant być doskonalona przez cierpienie z rąk szatana, tak jak pozwolił cierpienia Hioba i innych, którzy byli Mu wierni. Po zakończeniu głoszenia chwilę Chrzciciela w więzieniu, Chrystus zaczął głosić królestwo w Galilei.

Chrystus nie wszedł do Galilei do momentu miał rację. Czas musiał mieć, aby przygotować drogę dla Pana. Opatrzność mądrze zarządził, że John powinien maleć zanim Chrystus zajaśniało. W przeciwnym razie, ludzie byłby rozproszony pomiędzy dwie jedneJanagrupy mówiąc: "Jestem Jana", a drugi, mówiąc: "Jestem z Jezusem". Chrystus poszedł do Galilei, jak tylko usłyszał uwięzienia Jana, nie tylko w celu zapewnienia własnego bezpieczeństwa, wiedząc, że faryzeusze w Judei były dużo wrogów do niego jako Herod Jana, ale dostarczenie zachęty do Jana i budować nadobry fundament miał określone.

Bóg nie pozostawi się bez świadków, ani jego kościół bez przewodników. Kiedy usuwa jeden użyteczny instrument, może on wzbudzić kolejny dzięki mocy Ducha Świętego, którego zostało wydane, do kościoła. I zrobi to, jeśli ma do zrobienia.

Stało się jasne, do Chrystusa, że jego ojciec nie prowadzi go do Judei, gdzie Temple było, ale na wieś i Galilei. Jezus opuścił Nazaret, gdzie wychowywał się i udał się do Kafarnaum, centrum transportu. Nazwał to jego miasto i wziął go jako centrum jego posługi i cudów. Mateusza jasno, z wielkim znaczeniu, że każdy krok Chrystusa zostało już zaprojektowane w proroctwach Pisma Świętego. Udowodnił w poprzednich rozdziałach, że Betlejem było miejscem narodzin Jezusa, i że Nazaret był jego pobyt w młodości, według starożytnych proroctw. On również zauważył w proroctwa Izajasza (9:1-2), że Galilea była centrum aktów Jezusa według odwieczneJanawoli Boga.

Chrystus jest światłością świata i światło sweJanaziemskieJanasłużby świeciło najpierw w Galilei. Ten piękny teren jest daleko od Jerozolimy i jeJanaświątyni, a mieszkańcy nie byli tak dobrze zorientowany w Piśmie i Prawo Mojżesza byli uczeni w stolicy. Wręcz przeciwnie, były szorstkie rodacy, niektóre z nich praktykowane przemytem i rozbojem autostrady. To był ciemny obszar, że Jezus pragnął oświecić.

Zabulona i Neftalego było plemienne, które obejmowały region Galilei.Słowo "Zabulon" pochodzi od "Zabhal" (wywyższyć). Chrystus poszedł do niższych klas ludu do zaspokojenia tych, którzy głód sprawiedliwości i wywyższyć ich duchowo.

Pierwsze słowo pierwszego kazania Chrystusa było pierwszym słowem pierwszego kazania Jana: "Nawracajcie się".Substancja ewangelii jest taka sama dla każdeJanaepoki. Polecenia są takie same, a powody, by je egzekwować są takie same, a mężczyźni ani aniołowie nie odważą głosił (Galatów 1:8). Nawróćcie się, to połączenie z "ewangelii wiecznej" i jest głoszona dziś.

Chrystus miał wielki szacunek dla posługi Jana i głosił to samo przesłanie świętości, że Jana głosił przed nim. To dowód, że Jana był jego posłańcem i ambasadora Jezus potwierdził słowa swego posłańca. W części, Syn przyszedł z tego samego zadania, że prorocy przyszedł, aby "szukać owoców"-owoce godne pokuty. Chrystus mógł głosić wzniosłe pojęcia boskie i niebiańskie rzeczy, które byłby rozbawiony dowiedziałem się świat, ale głosił ten prosty komunikat: "Nawracajcie się, albowiem królestwo niebieskie."

Bóg wspiera posługę swoich wiernych posłańców i potwierdził, że Duch Święty chce nas, przede wszystkim, aby zmienić nasze myśli i zostawić nasz grzech. Grzech jest powodem naszych kłopotów, zapłatą za grzech jest śmierć. Jezus nie tylko uwolnić nas od kłopotów, ale uwalnia nas od przyczyny naszych problemów, to jest grzech. Prosi nas, aby przygotować nasze serca i umysłu i określić z całą naszego bycia caŁukasza owicie oddzielić się od naszeJanawiny, nienawidzić grzechu i zaufać Bogu, aby nas prowadzić do świętości.

Grzech oddziela nas od Stwórcy, dlatego aby Jezusa do nawrócenia oferty nadzieję, że wracamy z samotności do domu Ojca i królestwa. To zaproszenie jest pierwszym boski porządek w chrześcijańskieJanaprawem. Człowiek nie wrócić do Boga, z własneJanawoli, bo potrzebuje zaproszenia, zamówienie, i decyzja. To powrót do królestwa niebieskiego stała cecha Ewangelii Mateusza. Interesujące jest to, że Mateusza ogólnie nie używać "królestwo Boże" lub "Królestwo Chrystusa", ale często używa się do "królestwa niebieskiego". To dlatego, że z nielicznymi wyjątkami, Żydzi nie używali imienia Boga z obawy, że łamie przykazanie zabrania im zająć jego imienia.

Królestwo niebieskie i radość nieba mieszka w sercach tych, którzy mają Ducha Pana mieszkania w nich. Tych starych myśli, że niebo było nad ich głowami, i że piekło było pod ich stopami, ale wiemy, że Chrystus jest zawsze z nami, nawet do końca życia. Pomimo problemów świata i kłopotów, możemy trwać w swych rozległych, jak Jezus powiedział: "U mnie możesz mieć spokoju w świecie doznacie ucisku,., Ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat" (Jana 16:33).

Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego jak stał się "Galilea pogan", wskazuje, poniżonych i pogardy stanowisko żydowskie plemiona zostały sprowadzone do. "Zabulon" oznacza "wzniosłą mieszkanie" (Rodzaju 30:20). Błogosławieństwo Jakuba dla Zabulona było to, że "będą mieszkać przez oaza morza" (Rodzaju 49:13). To był obraz ludu Bożego, którzy mieszkanie w spokoju "i nie jest liczony wśród Na-nych" (Liczb 23:9), ale były one wymieszane między innymi na-nych i oddawał się obrzydliwości (Psalmów 106:35 ; Ozeasza 7:8).

"Neftalego" oznacza "moje zapasy" (Rodzaju 30:8). To był obraz ludu Bożego w korzystaniu z wolności, bo uwierzył w Boga w ich zapasach (Rodzaju 49:21). Kiedy zrezygnował z wrestling, wróg zaczął prześladować ich.

Osoby bez Chrystusa są w ciemności. Najgorsze jest to, że są "siedzi" w tym stanie. Siedząc w przedłużonym postawa-gdzie usiąść, planujemy pobyt. Wiele z nich jest w ciemności i są wygodne pobytu tam, nie chcąc znaleźć wyjście. "A to jest wyrok, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardzieJanaumiłowali ciemność zamiast światła, bo złe były ich uczynki" (JANA 3:19).

Stan plemion Izraela był smutny. Wielu wielkich i potężnych narodów są w tym samym stanie, należy współczuć i modlił się. Jest jeszcze smutniejsze dzisiaJanaponieważ narody w ciemności ze światłem Ewangelii wszystkich wokół nich. On, który jest w ciemności, bo jest noc może być pewien, że słońce wkrótce powstać, ale ten, który jest ciemny, bo jest niewidomy nie będzie tak szybko mieć oczy otwarte. Mamy światło dzienne, ale co będzie, że skorzystać nas, jeśli nie będzie miał światło Pana?

Słowo "królestwo" wzywa do króla, który niesie mądrość, władzę i chwałę. Chrystus powiedział po jego śmierci i zmartwychwstania, "Wszelka władza dano mi w niebie i na ziemi." Te słowa, ogłosił siebie jako króla królestwa niebieskiego. Cieszymy się z faktu, że Bóg jest królem. Króluje przez swego Syna, który dał samego siebie za nas, aby odkupić nas od grzechu i oczyścić sobie lud jego, narodził się z Ducha. To królestwo należy do naszego króla, a my jesteśmy jego.

Przyjście królestwa Chrystusa odbyła się stopniowo. Najpierw był prekursorem, Jana Chrzciciel, następny przyszedł król, Jezus, który przynosi światło na jego zwolenników i oczyszcza jego ludzi, że mogą one być godni żyć w komunii z Bogiem. Wtedy Duch Jezusa ogarnął jego wyznawców, zapewniając nasze przyjście do królestwa Bożego. W końcu Jezus przyjdzie w sweJanachwale i jego królestwo zapanuje na ziemi.Historia Królestwa Bożego oznacza rozwój, ruch i rozwóJanaw kierunku majestatycznego cel. Zaczęło się, jest teraz obecny w nas i objawi swoją chwałę i moc otwarcie dla wszystkich. Dlatego słuchaJanaJezus mówiąc: "Nawracajcie się, albowiem królestwo niebieskie." Czy wewnątRzymian lub na zewnątRzymian królestwa? Nie zapomnij, że królestwo nie dotyczy tylko osobistego zbawienia. Dotyczy to również tych, czeka, aby usłyszeć ewangelię tak, że mogą one stać się nawrócą i noworodka wierzący w rodzinie swojego niebiańskiego Ojca.

MODLITWA: I chwalić Cię, Święty, Pan, bo powtórzył słowo repen-tance i głoszenie swego królestwa, że nie może żyć obojętnie ale pozostawi moje grzechy mocą Twego imienia przeżywanie swego miłosierdzia i spodziewa się rychłego powrotu . Pytam tworzyć we mnie wytrwałości, czystości i świętości, że mogę uhonorować moją królewską króla przez moje zachowanie. Proszę przewodnik kogo pragnie przyjść do królestwa miłości i wysłać mi je zaprosić i pociągniJanaje w TwojeJanaobecności.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Jezus powtórzyć dobrą nowinę Chrzciciela: "Nawracajcie się, albowiem królestwo niebieskie?"

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:03 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)