Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 039 (First Two Disciples)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
C - CHRYSTUS ROZPOCZYNA SWOJĄ GALILEJCZYKIEM MINISTERST (Mateusza 4:12-25)

2. Chrystus wzywa pierwszych dwóch braci do naśladowania (Mateusza 4:18-22)


MATEUSZA 4:18-22
18 Walking przez morze Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Si-mon, który jest zwany Piotrem, i Andrzeja, jego brata, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. 19 I rzekł do nich: "Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami dla mężczyzn." 20 Natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. 21 Idąc stamtąd, ujrzał dwóch braci, inne Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata jego, w łodzi z ojca swego Zebedeusza, reperowanie ich sieci. Nazwał je. 22 Oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

Kiedy Chrystus zaczął głosić, uczniowie zaczęli zbierać którzy byli pierwszymi słuchaczami, a następnie kaznodzieje jego doktryny o znakach i cudach towarzyszących. W tych wersetach mamy relację z pierwszych uczniów, który nazywał się kolega-statek z siebie.

W nauczaniu Chrystusa, dał wspólny apel do wszystkich ludzi, ale w tych wersetach, dał specjalny apel do tych, które zostały mu dane przez Ojca. To jest moc łaski Chrystusa, który wpływa na serce i życie porzucić wszystko i wysłuchać specjalnego wezwanie Boga w imię Ewangelii. Choć cały kraJananazywano, były one nazywane się i zostały umorzone z nich. Kiedy Chrystus, wielki nauczyciel, założył szkołę, jedną z jego pierwszych prac było powołać pod mistrzów zostać zaangażowane w prace instrukcji. Teraz on zaczął dawać ludziom dary, mówiąc boskie skarby w glinianych naczyniach. Było wczesne wystąpienie jego opieką dla Kościoła.

Przed wezwaniem się, ale po wysłuchaniu Jezus głosił, uczniowie wrócili do swoich miast i praktykowane ich handel rybacki świadczenia dla siebie i swoich rodzin. Jednakże związek między nimi a Jezus nie zerwać, a gdy nadszedł czas, Jezus poszedł do nich i dwie pary braci. Nie byli filozofowie, teolodzy, bogaci mężczyźni, czy politycy. Były proste, rybacy, którzy byli przyzwyczajeni do trudów i niebezpieczeństw, które pochodziły z ich handlu. Obawiali się Bogu i chętnie przewidywano przyjście Chrystusa.

Jezus dał im ofertę, która byliby głupi, aby odrzucić "Pójdź za ludzi, a uczynię was rybakami ludzi". Al-choć pojęcie połowów może być podobny do dawnego zawodu, to boskie powołanie było jak podjęcia nowego życia. Nie powinny one być pełni dumy z powodu tego nowego honoru obdarzył nich-nadal były, ale rybacy. Nie powinni się obawiać noweJanapracy Jezus miał dla nich-były one używane do połowów, a rybacy nadal były. To było charakterystyczne dla Chrystusa mówić o rozwoju duchowym i niebiańskie rzeczy z takich skojarzeń, z wykorzystaniem wspólnych rzeczy, które oferowali sami przekazać jego sens. David został wezwany z karmienia owiec nakarmić Lud Boży, i jako króla, został uznany za pasterzem. Wyznawcy Chrystusa są rybakami ludzi, aby nie złapać i zniszczyć ludzi, ale je zachować poprzez dostosowanie ich do królestwa Bożego. Jego uczniowie muszą łowić, nie dla majątku, honoru, i przywileJanazdobycia ludzi do siebie, ale dla dusz, aby uzyskać ich do Chrystusa. "Jestem gotowy, aby przyjść do was ... bo ja nie szukam, co twoje, ale." (2 Koryntian 12:14).

Każdy, kto przyglądał się pracy rybaków na morzu nie widział, że używają różnych metod do wykonania swojeJanapracy. Niektóre stoiska na brzegu i oddać przynętą haki do wody i czekać na ryby gryźć. Czekają cierpliwie, aż jedna ryba ma hak więc mogą złowić go w. Widzimy tę zasadę w królestwie Bożym. Wyznawcy Chrystusa muszą cierpliwie czekać na tych, którzy zainteresowali się chwytając ewangelii, a następnie mogą być prowadzone do Chrystusa jeden po drugim.

nnym popularnym sposobem połowu jest z sieci.Grupa rybacy określone w łodzi rzucić dużą siatkę do wody. Oni napędzania całeJanawody i przeciągnąć ich sieci, chcąc złapać dużo ryb. Jest rzeczą oczywistą, że człowiek nie jest w stanie wykonać to zadanie samodzielnie. "Złapać ludzi" z "sieci", gospel grupa wierzących i członków Kościoła musi działać w jedności, modlitwy i posługi Ewangelii, do wygrania wiele do Jezusa. Każdy członek w grupie wykorzystuje swoje boskie dary do udziału w pracy Pańskiej.

Oprócz tych dwóch metod możemy znaleźć inne sposoby, aby wygrać grzeszników do Boga. Istnieje rybacy, którzy nie będą czekać na ryby, aby przyjść do nich, ale zamiast tego dążyć ryby. Rzucili obręcz netto o załączeniu wokół nieJananadzieję szybko zebrać rybę, że mogą zobaczyć wylegiwanie się w płytkieJanawodzie. Nie możemy czekać, aż ktoś przygotowuje sobie przyjść do Pana, czy Bóg wzywa nas do podejścia do niego bezpośrednio, akcje z nim Ewangelię życia, i skierować go ku Panu naszym Zbawicielem.

Możemy znaleźć rybaków zgasić otwarty netto lub drucianeJanaklatce. Zostawiają go na jedną lub dwie noce, a potem wrócić do zobaczyć, czy ryby wprowadzane. W podobny sposób, niektórzy wyznawcy Chrystusa używa jakiejś formy przekazu do przedstawienia publiczności pełnię miłości BożeJanatak, że kto czyta lub słyszy komunikat może wierzyć i postępować Zbawiciela.

Na pełnym morzu, gdzie praca fizyczna nie jest praktyczne, duże statki podobne do fabryk zrobić połowów. Są porównywalne do chrześcijańskich rozgłośni i wydawnictw gdzie grupy współpracujących rozpowszechniać ewangelię. Wszystkie są w jednym naczyniu, pracując razem przynieść słowo zbawienia tak wielu ludzi, jak to możliwe i "złapać" tłumy do Jezusa. W każdeJanametody ewangelizacji, musimy zdać sobie sprawę, że oprócz Jezusa, nic nie możemy zrobić.

Jezus, widząc tych czterech ludzi przez Morze Galilejskie. Znał je i wezwał ich, a oni słuchali go bez zwłoki. Wstali, zostawili swoje sposoby życia i poszli za Jezusem. Nie przypuszczali, stałe wynagrodzenie, ani nie podpisał zgody na godziny pracy. Ten, kto jest powołany przez Jezusa, aby porzucić pracę do służby BożeJananie może się obracać w kierunku pieniędzy, zdrowia, czci. Musi zwrócić się ku Mistrza tylko, kto ponosi odpowiedzialność za nim na zawsze. Czy słyszysz wołanie Pana, aby służyć mu?

Nie sprzeciwiają się pozostawiając ich obecnego miejsca zatrudnienia lub braku zaangażowania w ich rodzin. Nie denerwować się z powodu trudności służby zostali wezwani do lub własnym niezdolność to zrobić. Wezwani, oni słuchali, a jak Abraham "wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie" poszli, ale oni dobrze wiedzieli kogo przestrzegane.

Ci, którzy słusznie za Chrystusem, trzeba "zostawić wszystko." Każdy chrześcijanin musi opuścić wszystkie uczucia, które mogłyby zakłócać po Panu. Chrystus musi być tak daleko ponad wszystkie inne relacje, które kochają go można stosunkowo postrzegane jako "nienawiść wobec członków rodziny" (Łukasza 14:26). W szczególności tych, którzy są oddani pracy ministerstwa musi wyplątać się od wszystkich spraw tego życia, tak aby mogły oddać się caŁukasza owicie swojeJanapracy, która wymaga "całego człowieka".

Jezus wzywa swoich uczniów do specjalneJanapracy, która dotyczy go w spokoju. Żadna inna osoba nie ma odpowiednich ludzi Gather'ingu do siebie, oddzielając je od swoich prac, rodzin, domów i sąsiadami w celu śledzenia go. Nie zbiera się ją przez życie, ale jego potężne słowo, a on nadal jest wzywające pracowników i uczniów w ten sposób.

MODLITWA: Dziękuję Ci Panie Jezu, bo nazywa się twoi uczniowie służyć. Proszę spojrzeć na mnie, jakbym był zły i jestem niekompetentny, wzmacniają i zachęcają mnie. Naucz mnie łowić ludzi, tak, że mogę pomóc wielu poznać i zaufać. Pouczać mnie przez Ducha Świętego. Amen.

PYTANIE:

  1. "uczynię was ryb-ers ludzi" Co to jest implikacją Jezus, mówiąc:

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:04 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)