Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 029 (Call to Repentance)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

1. Wezwanie do pokuty (Mateusza 3:1-12)


MATEUSZA 3:7-9
7 Ale gdy ujrzał wielu faryzeuszów i saduceuszów przychodzi do chrztu, rzekł do nich: "Wy potomstwo żmij, którzy ostrzegali cię uciekać przed nadchodzącym gniewem? 8 Dlatego przynosić owoce godne pokuty! 9 Nie myślcie sobie: "Abrahama mamy za ojca", bo powiadam wam, że Bóg jest w stanie wzbudzić dzieci Abrahamowi z tych kamieni.

W czasach Jana Chrzciciela, sekta faryzeuszy włączone około 6.000 członków. Uważali się oddzielić od ludzi i oddany Bogu na teJanapodstawie, że nie były one splugawili jak reszta ich pogardzanych rodaków, ale ściśle i dokładnie przechowywane wszystkie przykazania Starego Testamentu, i przestrzegać sztywno do tradycji ojców. Chcieli, aby zarządzać sytuacjami życia pod ścisłymi zasadami. Obowiązki zdecydowały o nich w czasach Jezusa wyniosła 248 365 obowiązków i zakazów. Dali się caŁukasza owicie nie przekroczyć żadnego z nich tak, że królestwo Chrystusa może wkrótce. Uważali, że człowiek mógł się uratować, utrzymując prawo. Oni nie rozumieją, że prawo nie daje człowiekowi moc miłości. Potępia swego egoizmu i odsłania swoje grzechy jako lustro robi.

Saduceusze uważali się za sprawiedliwych i pobożnych. Byli partia wybitnych kapłanów i ludzi wybitnych, którzy byli otwarci na współczesnego życia i myśli greckieJanai Ro-man i próbował powiązać te myśli do Pisma. Saduceusze zaprzeczyć, że istnieją anioły. Nie chcieli wierzyć w nieśmiertelność duszy, w zmartwychwstanie umarłych, i uznał wyrok ostateczny fantasy. Wątpili ingerencję Boga w dziejach człowieka, w konsekwencji część z nich mieszka pod hasłem: "Bądźmy jeść i pić na jutro pomrzemy". Z drugieJanastrony, świątynia i jeJanaofiary pozostają, według ich wierzeń, istota do pojednania z Bogiem. Mieli wielu zwolenników i wszystkich kapłanów i lewitów, skierowanych do nich w swoich biurach. Zajmowali, w miarę możliwości, z Rzymianami utrzymać ich żydowską emirat wokół świątyni.

Jana Chrzciciela, z wielką odwagą, zwany religijne "plemię żmijowe". Każdy Żyd wiedział, że Biblia nazywa Szatana "wąż". John nazwał ich "plemię żmijowe", z powodu ich niegodziwości i trujących nauk i ich uciekania się do sztuczek uciekać przed nadchodzącym gniewem przez przyjęcie jego chrzest bez skruchy. Zapytał ich, który ostrzegł ich do ucieczki z nadchodzącym gniewem-gniew same, ponieważ wiedzieli, z Pisma, że zstąpi na grzesznika, gdy Chrystus objawił. Pogrubioną-ness, John potępił ich poczucie sprawiedliwości reprezentowany przez swojego dosłownego trzymania prawa. On zakwestionował życie wolności pobrane poprzez przestrzeganie prawa i zamiast uznać prawo do ujawnienia grzechu. On również uznane gniew Boga na każdym hipokryzji i samo-oszustwa w utrzymaniu rytuały i zeznał wyroku wobec wszystkich mieszkańców bez Boga, bo nie ma sprawiedliwego przed Bogiem. "Oni wszyscy odwrócili; oni razem się nieopłacalne, nie ma nikogo, kto czyni dobro, nie ma ani jednego" (Rzymian 3:12).

Innym myślał, że to wystarczy, aby powiedzieć: "Nawracajcie się, albowiem królestwo niebieskie." Ale kiedy zobaczył obłudnego faryzeusze i saduceusze przyjść, uznał za konieczne upomnienie je i wyjaśnić Bożych celów w sposób bardzieJanaszczegółowy. John surowo ich adresy, nie nazywając ich "Rabbi" lub dając im applauses byli przyzwyczajeni, nazywa je "plemię żmijowe". Chrystus dał im ten sam tytuł (Mateusza 12:34; 23:33). Choć pojawiły się sprawiedliwi i prawdziwe, były jadowite i trujące żmije, pełne złości i nienawiści do wszystkiego, co było dobre.

Teraz, co jest owocem pokuty? Człowiek jest uszkodzony, nawet w jego intencji, a on nie może zrobić dobrze. Dlatego wymagane owoce są:

Pierwszy: prawdziwa wiedza o naszeJananędzy.

Po drugie: Złamanie naszeJanapychy poprzez wyznanie grzechów przed Bogiem.

Po trzecie: nieustanna modlitwa, że moc Boga zamieszkał w nas i prowadzi nas do świętego życia.

Po czwarte: determinacja i wytrwałość żyć cały czas z Bogiem.

Ci, którzy mówią, że są przepraszam za swoje grzechy, a jednak utrzymują się w nich nie są godni z przywilejów, które pochodzą z repen-tance. Ci, którzy wyznają skruchę i są ochrzczeni muszą być prawdziwie skruszony za ich grzech i penitenta aktu, dążenie nigdy nic niestosowne pokornego grzesznika.Skruszone serce spowoduje osoba być pokornym, wdzięczny za najmniejszego miłosierdzia, pacjenta w ramach największego ucisku, uważaJanana wszystkie pozory grzechu, obfitujący w każdym dobrym uczynku i być charytatywne w ocenianiu innych.

Żydzi wierzyli, że ponieważ Abraham był ich ojciec, który gwarantuje im Boże obietnice i przymierza, i że Bóg nie wrócić na jego obietnice. John skarcił tę wiarę i wezwał dzieci Abrahama dzieci szatana. Wskazał na liczne kamienie na pustyni wokół niego i powiedział im, jeśli ich kamienne serca nie były uszkodzone i nie prosić Boga o nowe duchowe, serca miłosierne, "Bóg jest w stanie wzbudzić dzieci Abrahamowi z tych kamieni."

To stwierdzenie "Bóg jest w stanie wzbudzić dzieci Abrahamowi z tych kamieni" jest niepokojąca w dzisiejszym świecie. Serca tak wielu ludzi są twarde i nie słyszą głos Boga w sobie, ze względu na setki lat antychrysta doktryn. Ale wierzymy, i przyznać, radośnie z Jana Chrzciciela, że Bóg jest w stanie wzbudzić dzieci Abrahamowi z tych kamiennych sercach.

Jest próżny domniemanie myśleć, że o dobre relacje z ludźmi wokół nas nas uratuje. Chociaż może pochodzą od pobożnych przodków, zostały obdarzone edukacji religijnej, ma rodzinę, gdzie strach przed Bogiem jest najwyższy, lub masz dobrych przyjaciół, aby poinformować nas i módl się za nami, co to wszystko wykorzystać nas, jeśli nie skruchę i żyć w żalu? A ty, drogi bracie, czy wierzysz w nas i wyznać zbawczą moc Pana?

MODLITWA: O Święty Boże, jesteś zły na każdym ucisku i plugawych, i odrzuceniu wszelkich hipokryzji i samooszukiwania. Proszę, pomóż mi być ani faryzeuszem, ani Sadducee, ale pozwól mi zostać podzielone przed wami i pokutować z moich grzechów. Zawsze prosić o litość, że Twoja moc może stworzyć w mojeJanasłabości owoców swojeJanaczystego ducha. Jesteś moim Sędzią i Zbawicielem, proszę, nie zostawiaJanamnie.

PYTANIE:

  1. Kim są faryzeusze i saduceusze, którzy są?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:53 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)