Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 030 (Call to Repentance)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

1. Wezwanie do pokuty (Mateusza 3:1-12)


MATEUSZA 3:10
10 "Nawet teraz topór leży u korzeni drzew. Dlatego każde drzewo, które nie przynosi dobrego owocu, będzie wycięte i wrzucone do ognia.

Werset ten jest ostrzeżeniem metafora zniszczenia. Mimo, wielka jest łaska Boża i cierpliwość! On nie wykonuje kary, chyba że ostrzega wicked pierwszy. Widziałeś kiedyś stałą drwal z siekierą w jego podniesionymi rękami gotowymi do cięcia drzewa poza jednym zamachem? Jana mówi, że Chrystus do tego drwala i każdy człowiek jest drzewem.Drzewo, które przynosi owoce miłości i prawdy będzie pozostawiony w ogrodzie swego królestwa, a kto mieszka w egoizmie i kłamstwa i przekleństwa zostaną odcięte z siekierą przez Chrystusa, Sędziego.

Dzisiaj, ta wiadomość nie jest ogłoszona jako odważnie, jak Chrystus mówił to. Kaznodzieje często koncentrują się na łasce i wolneJanaprzebaczeniu, oparte prawdy krzyża, ale zaniedbują mówić o Bożym gniewem na tych, którzy nie mają owoce. Wszyscy ci, którzy nie są zmieniane przez wiarę w prawdę krzyża są przeznaczone do wyroku i wrzucone do piekła.

Nasz świat jest dziś bliżeJanado kary Bożej, niż jego łaski. Tłumy żyć bez swego Pana, zaniedbując łaskę Chrystusa. Nie bądź zdziwiony gniewu Bożego i Jego sprawiedliwości ciosami na ludzi z powodu ich odrzucenia krzyża i jego mocy. W tym wieku noweJanawojny, ogień Bożego sądu stał się bardzieJananas niż weryfikacji każdeJanachwili przed. Miasta spalić z prysznicami bomb i zdeformowane ciała sczerniały przez pożary domów zniszczonych nad ich głowami. Bóg jest jedynie wprowadzenie jego osąd gniewu. Więc niech nas nie makiety, dłużej, to boskie objawienie ognistym piekle, że czeka na tych, którzy odrzucają łaskę krzyża. Jak smutne i zdesperowani są ci, którzy gardzili cierpliwość Boga! Będą niestety płacz i zgrzytanie zębów, gdy jest już za późno na skruchę. Piekło nadchodzi, a Szatan i jego demony dominują ci, którzy nie otworzyli swoje serca na Ducha Chrystusa. UważaJananadciągającym niebezpieczeństwem, a zwrócić uwagę na rysunek na sercu przez Chrystusa-go otworzyć do niego zachwycony.

Narzędzia tnące są określone do korzenia drzew. Chociaż cierpliwość Boża wciąż czeka, przyjdzie dzień, kiedy każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte iw ogień wrzucone. To jest niezmienne sąd Boży, gdy uzna jego ludu (zobaczyć Ap 2:1-5).

MODLITWA: O Ojciec Święty, I wielbić Cię, bo Twoje wyroki są sprawiedliwe i prawe. Proszę nie położyć siekierę do korzeni mojeJanaskorumpowanego życia, ale być chorego ze mną. Pomóż mi się nawrócić i zmienić swoje myśli i zachowania zgod-Twoich przykazań, abym owoc, który jest do przyjęcia dla Ciebie. Wybacz moich przyjaciół i krewnych, bo zasługują na ogień jak ja. Nasz Pan, spocząć nadzieję na twojeJanałaski i miłosierdzie.

PYTANIE:

  1. Co twórca spodziewam się zrobić?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:54 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)