Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 028 (Call to Repentance)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

1. Wezwanie do pokuty (Mateusza 3:1-12)


MATEUSZA 3:3-6
3 Bo to jest ten, który zostało wypowiedziane przez proroka Izajasza, mówiąc: "Głos wołającego na pustyni, aby przygotować drogę Panu. Prostujcie ścieżki jego. "4 Teraz Sam Jana nosił ubranie z sierści wielbłądziej, skórzanym pasem wokół jego talii. Jego pokarmem była szarańcza i miód leśny. 5 Wtedy ludzie z Jerozolimy, całeJanaJudei, i cały region wokół Jordanu wyszedł do niego. 6 zostali ochrzczeni przez niego w Jordanie, wyznając swoje grzechy.

John jest jak posłaniec z systemem do jego pojedyncze miasta wzywając wszystkich ludzi, "Król przychodzi odwiedzić naszą wioskę. Oczyść drogę, zdobią domy, i umieścić na stroju." A kiedy starszyzna miasta spotkali, zobaczyli, że droga publiczna, na któreJanaKról wejdzie była szorstka i nie przejezdne. Więc zapytał rozmówcę, aby wrócić do swego króla i prosić go, by posłał robotników do usuwania kamieni i przeszkód, które uniemożliwiłyby jego przybyciem i przygotować drogę przed nim. Mieli pytać samego króla, aby przygotować drogę do nich, ponieważ nie mogę tego zrobić.

Jana Chrzciciel był "Głos wołającego na pustyni" (Jana 1:23), ale to Bóg dał słowa.Pismo musi wpłynąć na to, co jest naprawdę, słowo Boga (1 Tesaloniczan 2:13). Jana nazywa "głos", głos wołającego na głos, co jest zaskakujące i przebudzenie. Chrystus nazywany jest "Słowem", które będąc odrębną i wygadany jest bardzieJanapouczające. John jako "głos", zbudził ludzi, a potem Chrystus, jako "Słowo", nauczał ich.

W Starym Testamencie historię Samsona, matka Samsona miał począć i anioł Pański rozkazał jej, żeby nie pić "mocnego drinka", ale jeJanasyn, Samson, został wyświęcony na być "silny człowiek". W podobny sposób, ojca Jana Chrzciciela został wyciszony i nie może mówić o czasie, jednak jego syn został wyświęcony jako "głos wołającego". Gdy Crier głos jest zrodzony z Ojca, który jest w stanie mówić, to pokazuje "Ekscelencjo władztwa jest z Boga, a nie człowieka."

Wołanie Jana było duchowe wezwanie do wszystkich ludzi, by nie być caŁukasza owicie zaangażowany w trosk i zajęć życia, ale aby myśleć o Bogu i odwrócić się od grzechu, czyniąc ich drogi prosto w społeczeństwie tak, że chwała Boża może do nich dotrzeć.

Jego przemówienie nie tylko rozbrzmiewa słów i zwrotów. Żył w zgodzie z tym, co powiedział i głosił. Ubierał się jak innych proroków i mieszkał na pustyni, oddzielane od osób, co świadczy o potrzebie ich Boga i wzywa do nawrócenia. Jadł szarańczę, które były dla niego dostępne w dziczy i pozwolono za czyste według Prawa Mojżeszowego (Kapłańska11:22). Nie nosić miękkie ubrania, ponieważ dworzan, ale jak koczowników był ubrany w sierści wielbłądziej, że był tak szorstki jak papier ścierny. Jana Chrzciciel nie bez obfitego jedzenia, aby udowodnić, że żywność, napoje i komfort nie były ważne, ale mówił śmiało, co jest bardzo ważne-naszeJanarelacji z Bogiem. Więc jak jest TwóJanastosunek do Pana? Jakie są wasze grzechy, które uniemożliwiają jego odpowiedź dla ciebie? Pamiętasz swoje kłamstwa, TwóJanazemsty na swoich przeciwników i Twoje zanieczyszczenia? Twoje grzechy zostały oddzielone od waszego Pana. Twoje edukacyjne stopni i dobry raport nie zbawi cię od jego wyroku. Jak to jest sumienie? Pojednać się z Bogiem przez śmierć Jego Syna.

Słowa Chrzciciela potrząsnął lud Judei. Ścigali się z nim zobaczyć i usłyszeć go głosić. Jest skruszony klęczał, pochylili głowy i zostali ochrzczeni przez niego w rzece Jordan. Byli wstydzą się swoich grzechów, a kon-fessed ich złych czynów publicznie, poszukuje Bożego przebaczenia i oczyszczenia. Chociaż oni odwrócili się od swoich złych czynów, nie myśleć, że były dobre, i pobożnie, ale uświadomiłem sobie, że są święte wyrok grzeszników zasługujących Boga. Wołali o łaskę i miłosierdzie Boga, wiedząc, że prawo nie je uzasadniać, bo ich sumienie świadczy przeciw nim.

Jedzenie Jana składzie miód i szarańczę. Ten zgodził się z doktryną głosił o "nawrócenie" i "owoce godne nawrócenia". Tych, których działalność jest zadzwonić innym opłakiwać grzechy, i umartwiać się, powinno się żyć poważne życie, życie samozaparcia, pokory, i pogardy świata.

John wyszedł z regionu, gdzie był do innych regionów wokół Jerozolimy. Ci, którzy mogli korzystać z posługi Jana musi "wyjść" z nim na pustyni, udział w Jego wyrzutem.

Ci, którzy naprawdę pragną życia, które niesie przesłanie o Bogu, jeśli nie zostaną podjęte do nich, będą dążyć do niego, a ci, którzy się do doktryny pokuty musi "wyjść" z pośpiechu tego świata, i będzie nadal.

Drogi bracie, rachunek sumienia dokładnie i odkryć swoje serce, twoje myśli i twoje czyny. Przyjdź do Pana i wyznać przed Nim wszelkie usterki zostały popełnione. Wiedzieć, że nie są dobre, ale grzesznik i nieczyste przed świętości i czystości Bożej. Odmów sobie, zapomnieć egoizm i szukać Pana i Jego woli. Nie będzie w stanie go zadowolić, jeśli nie wyznać swoje grzechy. TwóJanaumysł nie znajdzie komfort i spokóJanajak długo milczeć o swoich błędach. OtwóRzymian swoje serce na Boga. On jest wierny i sprawiedliwy odpuści je każdy twóJanabłąd. Nie wahaJanasię-spieszyć i rzucić się do rzeki miłości Boga, że Chrystus może zaoszczędzić i może stać się nowym człowiekiem wiary, możliwe do przyjęcia Boga i ludzi.

MODLITWA: O móJanaBoże, o móJanaPanie, Ty wiesz najlepieJanao mojeJanaprzeszłości, że jestem grzesznikiem i zasługuję na swóJanawyrok. Proszę, wybacz mi moje grzechy, według wielu Twego miłosierdzia, i nie odrzucaJanamnie od swego oblicza i nie bieRzymian swojego Ducha Świętego ode mnie.

PYTANIE:

  1. Jakie są zasady nauczania i życia Jana Chrzciciela?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:52 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)