Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 027 (Call to Repentance)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

1. Wezwanie do pokuty (Mateusza 3:1-12)


MATEUSZA 3:1-2
1 W owych dniach przyszedł Jana Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej, mówiąc, 2 "Nawracajcie się do Królestwa Niebios"

Jana Chrzciciel, syn Zachariasza, spędzaliśmy czas kontemplując w pustynię, gdzie Bóg objawił mu ekscytujące plany królestwa Bożego. Bóg posłał go do Żydów kultywować swoje serca, zmienić swoje myślenie i przygotować drogę wkrótce przyjdzie Chrystus.

Kąpiel jest wymagana dla każdego żyda, który chciał stać się Żydem, zgodnie z żydowskim prawem. Pogrążając siebie do rzeki i gdy wychodził z wody, była symbolem śmierci, a następnie nowe życie pobożności są pojednani z Bogiem.

Interesującą rzeczą chrztu Jana jest to, że nie uprawiał go na nieczystych pogan, ale skierowane do boskieJanaŻydów. Głosił na pustyni, gdzie kozy łożysko grzech został wysłany (Kapłańska16:22), które uznano za pobyt Szatana.Pobożni Żydzi musieli wystrzegać oszukują samych siebie, dla każdego człowieka jest złe już od młodości (Rodzaju 8:21) i jest w potrzebie szczereJanaskruchy. Bóg nadal działa przez Jego słowa i Jego Ducha Świętego, aby doprowadzić całą ludzkość do nawrócenia i odnowienia ich umysły, aby z woli Boga. To dzieło Boga nie zniweczyć człowieka cło w odniesieniu do nawrócenia.Pan nie chce za wszelkie zginąć, ale dla wszystkich, aby przyszli do nawrócenia, ale każdy człowiek musi odpowiedzieć na jego rysunku.

Wezwanie Jana do chrztu z wody zawarteJanawiększe znaczenie niż jego żądania odłożyć egoizm i dobre owoce. Prawdziwa pokuta jest czymś więceJananiż ludzkich wysiŁukasza ów, to jest serce woła do Pana, że wynikiem jest oczyszczenie duszy, radykalna zmiana w głębi serca, oraz odnowienia Ones zamiarów. Ten, kto myśli, dzieła pokuty jest cały Boży plan dla człowieka, popełnia błąd myśląc, że człowiek sam jest w stanie zreformować jego zachowanie na chwałę Boga. Jana przygotowuje drogę do zbawienia Bożego, który odnawia człowieka Włączanie i doprowadza go do dobrych uczynków, że chwalić Boga.

John sadzone w ludzi wiedzy, że są grzesznikami. Zaprosił ich do spowiedzi, do powstrzymania się od nich, a ich nienawidzić, by odrzucić ich stary sposób życia, i odmówić im-jaźnie-nie wierzyć w ludzi pobożności i nie ufać do własnych prac dla usprawiedliwienia. John nie więceJananiż zadzwonić zreformować swoje zachowanie, on wzywa was do chrztu. Żaden człowiek nadzieję, chyba umiera dla grzechu. Pozostaje on uszkodzony i nieczysty aż rzuca się do rzeki miłości Boga i świętości Boga i pozwala oczyścić i odnowić go.

Podczas gdy John został wyizolowany na pustyni, Bóg ogłosił mu tajemnicę przyjścia królestwa niebios. Wiedział, że Bóg będzie rozpocząć nowy wiek, przezwyciężanie grzechu i korupcji. On również zauważył, że sam Pan chciał przyjść w jego Chrystusa odnowić nieczyste serca poprzez przyjście Ducha Świętego na nich. Stąd głosił, że królestwo niebieskie jest w zasięgu ręki. Ten oczekiwany przyjście królestwa nieba stał się powodem jego wezwanie do nawrócenia.

Serce orędzia Jana nie wzywając do pokuty jest. Jest to raczeJanadobra nowina o przyjście Boga i ustanowienia jego królestwa na ziemi. W tym celu, Baptist zapytał każdego człowieka jest przygotowany na przyjęcie Pana.

MODLITWA: Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, poniewa moje myśli są nieczyste, moje słowa są oszustwem, a moje prace są złe. Nie wygnać mnie z twojeJanaobecności, nie bieRzymian swojego Ducha Świętego ode mnie. StwóRzymian we mnie dopuszczalny skruchę, że mogę obserwować swoją chwałę, i wiem, że idę w świetle. Jesteś moją miarą i w porównaniu do ciebie, widzę wyraźnie, że jestem grzesznikiem. W swoim miłosierdziu, wierzę, a dla TwojeJanałaski mam nadzieję.

PYTANIE:

  1. Co to jest akceptowalne pokuta?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:51 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)