Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 024 (Herod’s Attempt to Kill Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Telugu -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

4. Heroda zamordować Jezusa (Mateusza 2:12-23)


MATEUSZA 2:12-15
12 Będąc we śnie, że nie powinni powrócić do Heroda, wrócili do swojego kraju w inny sposób. 13 A gdy oni odeszli, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie, mówiąc: "Wstań i weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu, i tam, aż ci powiem, bo Herod będzie szukać małego dziecka, by go zniszczyć "14 on wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę w nocy, i udał się do Egiptu, 15 i był tam aż do śmierci Heroda,., które mogą być spełnione, które zostało wypowiedziane przez Pana poprzezproroka, mówiąc: "Z Egiptu wezwałem Syna mego."

Bóg udaremnił plan Heroda jak ufał w mędrców, aby znaleźć dziecko. Szatan chce zniszczyć Chrystusa i tych, którzy szli za Nim, ale Bóg chronione wybranego dziecka, dopóki nie zakończył swoją misję na krzyżu. Nikt nie może przeciwdziałać lub opóźnić oszczędności woli Boga bo chroni swoich posłańców do maksimum. Bóg ostrzegł mędrców we śnie, że nie powinny one wrócić do złego Heroda. Najprawdopodobniej wszystkie śnił sam sen jednocześnie. Rozpoznawania ręki Pana, który pracował w nich odeszli w prywatnych do Doliny Jordanu. Ci, duchowo związany z Chrystusem przez wiarę mają komunię i korespondencja z nieba, które przed ich obcy.

Józef nie był wygodny. Odwiedź Mędrców i dary mylić go. Zanim poszedł spać modlił się Pan może polecić mu, co ma robić. We śnie Najwyższego ostrzegł go, poprzez swego chwalebnego anioła, z niebezpieczeństwa, że czekała na dziecko i cała rodzina, bo Herod będzie szukać młodego króla, aby go zniszczyć. Bóg był świadomy tyrana systemu, a Józef został ostrzeżony do ucieczki do Egiptu.

Józef posłuchał swojego Pana po raz drugi. Podobnie jak Józef, powinniśmy słuchać Boga bardziej niż posłuszeństwa wiary ludzi lub ich lub-ganizations. Po tym śnie, w środku nocy, wstał i obudził się z matką, i zabrała dziecko i uciekła pośród ciemności do Hebronu. StaMateusza ąd przeniósł się w kierunku południowym przez pustynię do Egiptu. Ewangelista Mat-Mateusza mówi nam nic o niedogodności i niebezpieczeństw spotkali w swojej długiej podróży. Nie wiemy, czy mieli dostaw, były dobrze przygotowane, ani czy szli lub jechali. Tylko on zeznał, że rada Boga jest zawsze prawdziwe. Stopniowo wejdzie w życie bez przeszkód.

Werset 14 mówi, "on (Joseph) wziął Dziecię i Jego Matkę." Niektórzy zauważają, że małe dziecko jest wymieniony na pierwszym miejscu jako główne osoby, a Maryja nazywa, a nie "żona Jo-Seph", ale "matka małego dziecka", który był jej większy zaszczyt. To nie był pierwszy Joseph że wynikał z Kanaanu do Egiptu schronisku od wściekłych braci. Więc oni znaleźć się w Egipcie, w pośród bałwochwalców i dużej odległości od świątyni Pana. Choć byli daleko od świątyni Pańskiej, mieli z nimi do świątyni Pana, który "pragnie miłosierdzia, a nie ofiary" (Oz 6:6). Dzieci Boga może być nieobecny w komunii z ludem Bożym i żyć w obecności złych ludzi, ale to nie jest grzech, grzech jest podążanie kult złych.

To nie do pomyślenia rzeczą dla synów Bożych będzie w Egipcie, na obcej ziemi i domu niewoli jest. Bóg wyprowadzi go.Rodzina może ukryć się w Egipcie, ale Bóg nie pozostawi je tam. Wszystkich wybranych Bożych, będąc dziećmi gniewu natury, rodzą się w duchową Egiptu, aw przeliczeniu nazywane są z Egiptu do wolności.

Opatrzność Boża dla nowonarodzonego dziecka pojawił się w złoto przedstawionego przez mędrców. To było finansowanie Boża z dzien-Ney.Pan zawsze dba o swoich synów i zaspokaja ich potrzeby w odpowiednim czasie.

Jezus przebywał z rodziną w Egipcie aż do śmierci Heroda w 4 roku pne. To historyczne określenie pokazuje nam po raz drugi, że Jezus urodził się przed datą określoną w chronologii Dionizego mnicha. Dziś wiemy, że Chrystus urodził się 7-8 lat przed datą przejmowane przez to chronologii.

Tak jak Bóg powołał Jakuba potomstwo z Egiptu, nazwał swego Syna z Egiptu, aby wrócić do swojego pierwotnego lądu. Ten werset z Ewangelii Mateusza jest to pierwszy raz Jezus nazywany jest "Synem Bożym". To świadectwo wskazuje odwagę ewangelisty, dla Żydów, za to bluźnierstwa tytułowy, który zasługiwał ukamienowanie. Synostwo Chrystusa Boga nie oznacza, chluby i mistrzostwo. Pamiętaj, że był od początku uchodźcy, odrzucony i prześladowany przez światy kompetencji rządzących.

W dzieciństwie, doświadczył, że kadzidło (gloryfikacja) towarzyszy mirry (cierpienia). Jednak jego niebiański Ojciec patrzył za nim i wysłał mu niezbędne złoto, aby umożliwić mu żyć jako obcy w Egipcie.

MODLITWA: Uwielbiam Cię mój Ojciec za królów i przywódców nigdy nie uda ci się przeciwstawić. Wiesz tajemnice serc. Proszę szukać mnie i znasz mnie i uzdrów mnie, że nie może być wrogiem Twojego Syna, ale uwierzcie w Niego. O Panie, proszę trzymać mnie pod ochronę, gdy jestem poddany prześladowania, odrzucenia i nienawiści z powodu mojej miłości do swojego umiłowanego Syna.

PYTANIE:

  1. W jaki sposób Bóg ratować dziecko, Jezus i jego rodziców z ręka Heroda?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:47 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)