Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 023 (Worship of the Magi)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

3. Odwiedź i kult Trzech Króli (Mateusza 2:1-11)


MATEUSZA 2:11
11 Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Maryją, matką, upadli na twarz i oddali Mu pokłon. Otworzywszy swe skarby, ofiarowali mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Kiedy mędrcy przybył Betlejem prowadzeni przez gwiazdę, poprosili ludzi z miejscowości o noworodka rodu Dawida. Następnie część osób pamięta historię o pasterzu, który powiedział kilka miesięcy temu, że aniołowie do nich i śpiewał po górach deklarowania Beth-Zur, że dziecko leżące w żłobie jest Pan sam, a Chrystus Zbawiciel wyjątkowy . Mieszkańcy wsi nie wierzą w historię pasterzy. Śmiali się z nich, myśląc, że wyobrażanie sobie rzeczy.

Po rozproszenia tłumów ze spisu rzymskiego, Jo-Seph wynajął dom. Mędrcy byli pewni dowodu Bogu i szukał, aż znalazł dziecko i jego matkę w swoim nowo wynajętym domu. Tam naukowcy Orientu wyznał swoją wiarę i czczony kogo wierzyli w. Słowo "czczenia" oznacza caŁukasza owite porzucenie siebie, a składanie i plonowanie serca. Niewolnicy w minionym kultu dowodem jest tak blisko swoich sułtanów i wchodzą na czworakach z czołach dotykających podłoża, jakby mówili: "Proszę, połóż stopę na mojej głowie. Jestem twój. Traktuj mnie jak chcesz. I jestem do dyspozycji. "Pokłon mędrców oznacza, że ​​niektóre narody uznane, że Jezus jest Panem wszechświata i poddali go, natomiast Żydzi odsunął cichy i sprzeciwił mu od początku jego wygląd. Mateusza objawiło się od początku swojej Ewangelii, że obiecane błogosławieństwo dla Abrahama i jego potomstwo będzie wylać na wszystkich narodów, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

Jeżeli zbliżamy się do Pana Panów i uwierzyli w Niego, będzie doświadczenie, że kult Chrystusa nie jest akt pochodzący z siebie samego. Wypływają rzeki dobroć, miłość, moc, przebaczenie i pokój od Boga miłości w sercach poddali się do niego. Choć mędrcy przyniósł prezenty dla dziecka, byli tymi, którzy otrzymali największą dar wszystkim, Bóg dał im swego Syna. Nie czytamy, że dali takie oddanie, uwielbienie i szacunek do Heroda, chociaż był na wysokości jego królewskiego majestatu. Ale do tego dziecka dali honor, nie tylko jako do króla (wtedy mogliby zrobić to samo do Heroda), ale jak do Boga.

Kiedy stajemy w uwielbieniu Boga, trzeba porzucić wszystko, co mamy do Chrystusa. Jeśli jesteśmy szczerzy w kapitulacji się do niego, będziemy gotowi rozstać się z naszym najdroższy i najcenniejszy dobytek dla niego. Nasze prezenty nie są przyjmowane, chyba po raz pierwszy zaprezentować się nim jako żywą ofiarę. "Bóg miał szacunek dla Abla, a potem na jego ofiarę" (Dzieje Apostolskie4:4). Czy naprawdę przedstawił siebie jako dar, w wierze?

Ojcowie Kościoła interpretować Trzech Króli w trzy rodzaje darów jako atrybuty, które odnoszą się do istoty Chrystusa. Zaoferowali mu złoto, jako król, hołd swej Boskiej chwały i mocy (Wyjścia25:17 z Hebrajczyków 09:05);, kadzidło jako wskazanie pasji i śmierci Chrystusa na krzyżu - ofiarnego baranka Boga do nasz grzech (por. Psalmów 69:20-21, Mateusza 27:33-35 z Jana 19:28-30, 39), a mirra, symbolizujących ludzką doskonałość Chrystusa, jak również modlitwy świętego zdążając do Boga przez Chrystusa (por. Kapłańska2:1 z Efezjan 5:02; 2 Koryntian2:15). Przez te dary narody zeznał, że Jezus jest Królem Królów i Najwyższego Kapłana, i że jest z boskiej natury, ale ludzie z Jerozolimy i Betlejem nie rozpoznał mieszkanie Boga w ciele.

Czy złagodził swoje serce, które mogą mieć oczy, aby zobaczyć? Czy kult Jezusa, Pan i Bóg, a Ty chętnie dając mu swoje serce, swoje pieniądze i czas? Chrystus urodził się, przynosząc zbawienie Boga w naszym zwariowanym świecie. Ten, kto miłuje, będzie go przestrzegać z nim, i moc Ducha Świętego zamieszka w nim. Czy rzeczywiście czcicielem Jezusa, czy wciąż jesteś obojętny?

MODLITWA: Uwielbiam Cię świętego Syna Bożego, bo przyszedł do mnie uratować. Kochasz każdego człowieka, a ty mnie kochasz. Wyznaję moje nieprawości przed tobą, nie mogę zaoferować każdą dobrą rzecz jako prezent, więc proszę przyjąć mnie i mnie uratować. Oczyść mnie i uświęć mnie, że mogę stać się godnym zaprezentowania się do Was. Nie zasługuję na nazywać się twoim synem. Ale pospiesz mi podnieść mnie i kochasz mnie. Ty mnie w cloth sprawiedliwości i doprowadzić mnie do radości zbawienia. Jesteś mój Pan i mój Bóg. Jestem twój. Proszę uczynić moje życie oferta dla chwalebnej łaski. Amen.

PYTANIE:

  1. Jakie jest znaczenie modlitwy?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:46 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)