Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 025 (Herod’s Attempt to Kill Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

4. Heroda zamordować Jezusa (Mateusza 2:12-23)


MATEUSZA 2:16-18
16 Wtedy Herod widząc, że był wyśmiewany przez mędrców, był niezwykle wściekły, i wysłał, i zabił wszystkie dzieci płci męskiej, którzy byli w Betlejem iw całej okolicy, od dwóch lat i poniżej, zgodnie zdokładny czas, który się dowiedział od mędrców. 17 Następnie, co było zapowiedziane przez proroka Jeremiasza został spełniony, mówiąc: 18 "głos był słyszany w Ra-mah, lament, płacz i wielki smutek, płacz Rachel dzieci swoje, nie chciała się pocieszyć, poniewa ich nie są bardziej".

Herod uważał, że mądrzy ludzie się go bali i uhonorował go i wróci do niego bezpośrednio po wizycie u noworodka. Kiedy zobaczył, że go zignorował stał wyjątkowo zły. Nie wrócił, aby powiedzieć mu, kim Chrystus jest, ani gdzie mieszka. Był oburzony, kiedy bardzo często były w przeszłości.

Herod był Edomita i wrogość wobec Izraela został wyhodowany w jego kości. Małe dzieci zawsze były brane pod szczególną ochroną praw ludzkich, jak i ludzkiej natury, ale te uśmiercono do wściekłości tego tyrana. Herod był wtedy około siedemdziesięciu lat, więc dzieci do dwóch lat, nie będzie prawdopodobnie nigdy zagrozić jego panowanie. W ramach programu Nero, władza Heroda, niewinność nie była gwarancją bezpieczeństwa. Przez jego panowania, Herod był krwawy człowieku. Niedługo przed tym masakry, zniszczył cały Sanhedryn. Nie był on lubi swoich dzieci i ich rozwoju, które wcześniej zabił jego dwóch synów, Aleksandra i Arystobul, a później jego syna Antypatra zaledwie pięć dni zanim sam zginął. Było czysto, aby zaspokoić swoje brutalne żądze pychy i okrucieństwa, że on to zrobił. Krwi do krwiożercze jest jak woda do tych z puchlinę; im więcej, tym bardziej pragną.

Macrobius, historyk pogański, stwierdza, że gdy August Cezar usłyszał Herod zabił własnego syna wśród chłopców dwa lata i zgodnie z tym nakazał zostać zabity, mówił ten żart na niego, że "lepiej było być Heroda świń niż jego synem ".Zwyczaj regionie zabronił mu zabić świnia, ale nic nie może go powstrzymać od zabicia jego syna.

Niektórzy uważają, że żal z Bethlehemites być wyrok na nich za ich obrazę Chrystusa. Oni, że nie będzie ponownie Joice w momencie narodzin Syna Bożego, słusznie się płakać za śmierć swoich synów. Wszyscy czytamy o Bethlehemites jest to, że tylko "zastanawiał" na wiesc pasterze przyniósł je, ale nie "welcome" im.

W wersecie 18, miejsc Mateusz proroctwo Jeremiasza 31:15, które w czasie Jeremiasza, zastosowano do jego ludzie są do niewoli i zesłany do Babilonu. Wskazówka w wersecie 17, że Mateusz wprowadza proroctwo, tym razem odnosząc się do rzezi niewinnych dzieci w Betlejem, nie mówiąc "do wypełnienia", ale "zostało spełnione."Różnica pomiędzy tymi dwoma zwrotów ma wielkie znaczenie. Jeśli Pismo mówi incydent był "wypełnić", co zostało wypowiedziane w przepowiedni, to znaczy, że incydent jest jedynym celem powiedział proroctwo, ale jeśli mówi Pismo "zostało spełnione", co zostało wypowiedziane w przepowiedni, jak Mateusza zrobił, oznacza to, że incydent nie jest jedynym celem, ale to proroctwo odnosi się do więcej niż jednego zdarzenia.

Jeremiasz przedstawia Rachel, ukochana żona Jakuba, który został pochowany w pobliżu Betlejem (Dzieje Apostolskie35:19), jako postać płacz z jej grobu, prosząc o jej dzieci i potoMarka ów, a kiedy nie je znaleźć, nie chciała się pocieszyć, że były nie w ich ziemi, ale zostali rozproszeni z powodu ucisku wrogów. Bóg objawił Mateusza spełnienie tego proroctwa, gdy prawdziwym spadkobiercą, Chrystus, uciekł z opresji i wróg króla Heroda, pakowane do potoMarka ów death Rachel, wszyscy chłopcy w wieku dwóch lat i poniżej.

Najdziwniejsze jest to, że nie wierzy Bethlehemites wiadomości pasterzy i mędrców i wziął żadnego interesu w Dzieciątka Jezus. Nie przybyliśmy oddać mu pokłon. Bo nie wierzę, mimo niezwykłych świadectw, silna ręka Boża spadła na nich, pozwalając zabójstwo swoich dzieci.

To proroctwo rozpaczy i opatrzności smutnego może służyć zaprosić sprzeciw co niektórzy uczynić przeciwko Chrystusowi. Te przeciwnicy mogą zapytać: "Czy Mesjasz, który ma być pociechy Izraela, być wprowadzane z całej tej rozpaczy?" Tak, zostało przepowiedziane i Pismo musi być osiągnięty. Chociaż, jeśli spojrzymy na następujących wersetach tego proroctwa, widzimy dalsze spełnienie kiedy "gorzki płacz" w Rama skończy i Rachel będą pocieszeni, kiedy "Twoja praca zostanie nagrodzona ... i jest nadzieja, w końcu "(Jeremiasza 31:16-17). Im Mesjasz narodził się, wystarczy naprawić straty.

Sąd Boży nad Betlejem plaga miłości od swego Pana, że może zwrócić się do Boga, Nawracajcie się i wierzcie w dziecku Chrystusa Jezusa.

Tak więc staje się jasne, że Mateusz podejmuje temat porównywania Pana Jezusa w dzieciństwie z Żydami na początku ich powstawania jako narodu. Jezus przyjdzie z Egiptu tak jak oni, ale Chrystus przyszedł, aby odnieść sukces, gdy naród żydowski dawniej nie ze względu na ich brak wiary.Ewangelista Mateusz kończy prezentację wydarzeń z dzieciństwa Chrystusa, podkreślając ponownie globalnej orientacji Chrystusa. Odnosi się on również do Nazaretu, jego pobyt pierwszy, który znajdował się w Galilei, na międzynarodowej linii. To był pełen pogan oraz działalności handlowej, który często towarzyszy przejawów niemoralności i bałwochwalstwa. W konsekwencji, Judei spojrzał z pogardą na tych, z Galilei w ogóle, a na tych z Nazaretu w szczególności, że Pismo Święte może być spełniony: "wzgardzili go."

MODLITWA: O Święty Boże, jesteś po prostu i nie karać bez powodu. I zasługują na odcięcie bo zaniedbali swoją wielkość, gardził biednym, i nie uważa się proroctwa. Zmiłuj się nade mną i na moim narodzie, ponieważ nasze grzechy są znane w niebie. Stwórz w nas smutku dla naszych bezbożnych czynów. Prowadź nas do poznania naszej niegodziwości. Prowadź nas do pokuty i zmiany umysłu. Otwórz nasze oczy na przebłagania Chrystusa i napełnij nas swoją miłością, że możemy być uwolnieni od swojego wyroku objawione i najbliższych.

PYTANIE:

  1. Co to jest ostatni cel kary Boga?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:47 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)