Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 022 (Worship of the Magi)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Telugu -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

3. Odwiedź i kult Trzech Króli (Mateusza 2:1-11)


MATEUSZA 2:7-10
7 Wtedy Herod przywołał potajemnie mędrców, i dowiedziałem się od nich dokładnie to, co razem gwiazda pojawiła. 8 posłał ich do Betlejem, rzekł: "Idź, i szukanie pilnie dla małego dziecka. Po znalezieniu go, donieście mi, abym i również mogą przyjść i oddać Mu pokłon "9 Oni, wysłuchawszy króla, poszli swoją drogą,. A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, , aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było małe dziecko. 10 Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się cieszyli z radością niezmiernie wielki.

Król Herod i najwyższa rada żydowska zaMarka nął ich serca przed wezwanie Boga. Ani nie żałowali swoich grzechów ani nie wierzyli mędrców. Więc Herod przywołał Wschód do tajnego spotkania i zapytał dokładny czas ukazania się gwiazdy, aby nauczyć się czas, kiedy urodził się Chrystus. Miał już nauczyli od kapłanów i uczonych w Piśmie, gdzie się urodził. On sprytnie wysłał mędrców do Betlejem, aby szukać królewskiego dziecka wśród wielu dzieci z miasta, z zamiarem zabicia go.

Herod udawał przed mędrców, że będzie śledzić je czcić boskie dziecko. Wszystko to może wyglądać podejrzanie, gdyby nie przykryła pokaz religii: "abym mógł przyjść i oddać mu cześć także."Największą złość często ukrywa się pod maską religii i pobożności.

Najprawdopodobniej ani Herod, ani uczeni w Piśmie, ani nikt w Jerozolimie uważa historię mędrców.Żydzi i Rzymianie za swoje wypowiedzi legendy i szydzili mędrców wschodu. Arcykapłani nie wierzą, że Bóg może wysłać Chrystusa bez informowania ich, ponieważ uważali się tylko mężczyźni i inne narody nieczyste.Myśl, że Bóg może ujawnić swoje tajemnice do obcych było sprzeczne z ich percepcji.

W każdym przypadku, Herod wezwał mędrców przywrócić słowo do niego po znalezieniu dziecka. Gdyby Herod był mądry, wybrałby kogoś lojalny wobec niego zrobić jego rozkazy. Betlejem jest tak blisko do Jerozolimy, mógł łatwo przesyłane szpiegów oglądać mędrców, a nawet zniszczyć dziecko, gdy go znaleźli.

Bóg może ślepe oczy wrogów kościoła od widząc metody mogą łatwo korzystać, aby zniszczyć Kościół, tak samo jak on może "zrobić sędziowie głupców" i "ołowiane książęta dala zepsute" (Hioba 12:17, 19).

Chociaż szefowie Żydów w pierwszej chwili zaMarka nięte serca przed Chrystusem, mędrców obserwowane na czwartym dniu 07 grudnia pne, po raz trzeci, koniunkcja Saturna i Jowisza. Jak zadziwiające! Tym razem, ich koniunkcja nie wydarzyło się w południe na wschodzie. Byli już podróżuje ze wschodu na zachód, ale zmienił kierunek, Betlejem, które znajduje się około sześć kilometrów na południowy-zachód od Jerozolimy.Gwiazda, jak pozornie wydawało się, idzie przed nimi.

Mędrcy przyszli z dalekiego kraju, aby oddać cześć nowo narodzonego dziecka, a Żydzi, jego krewni, nie pójdzie do następnego miasta licytować go powitać. To mógł być zniechęcenie do tych mądrych ludzi, aby znaleźć tego, którego szukali tak zaniedbane w domu. Jednak mędrcy trwali w ich rozwiązywaniu. Musimy kontynuować nasze przyjście do Chrystusa. Choć możemy być sami, musimy służyć Bogu bez względu co inni robią. Jeśli nie pójdzie do nieba z nas, nie musi iść do diabła z nimi.

Jeśli będziemy służyć Panu w każdej dziedzinie kieruje nami, Bóg pozwoli nam zrobić to, czego nie może zrobić, "Wstań i robić, a Pan będzie z wami" (1 Kronik 22:16).Łacińskie przysłowie mówi: "Prawo daje swoją pomoc, nie pracuje, ale aktywna."

Gwiazda opuściła je na jakiś czas, a potem wrócił. Ci, którzy trzymają się Boga w ciemności przekonają się, że światło jest zawsze ponownie służył do oświetlania ich ścieżkę. Bóg poprowadził Izrael przez słup ognia do "ziemi obiecanej", a poprowadził mędrców przez gwiazdę do "obiecanego Nasienia", który sam jest "Bright and Morning Star" (Apo 22:16). Bóg raczej "stworzyć coś nowego", niż pozostawić te ze stratą, którzy pilnie i wiernie Go szukają.

Bóg nie powstrzymywać się od wydawania wierzących znak od pogan. Chociaż mędrcy nie byli uczeni w Piśmie i nie wiedział, pisma, miały one długą podróż, aby zobaczyć Króla królów i szukać jego błogosławieństwo. Byli niewymownej radości, gdy zobaczyli, po raz trzeci, koniunkcji dwóch planet na niebie. Do teraz, wielka radość wypełnia wszystkich tych, którzy szukają Boga i szukanie dla niego całym sercem. Czczą go i rozkoszować się nim.

Musimy rozpoznać te dni, że Pan daje pewne niechrześcijan sny i wizje, aby przyciągnąć ich do Chrystusa, do Jego słowa i Jego Kościoła. Oni szukają i znaleźć prawdę, że zostały wprowadzone w osobie Jezusa. Niestety, wielu wykształconych chrześcijan nie wierzą, że Jezus narodził się z Boga. Wyśmiewają jego zmartwychwstania i że w konsekwencji stracić skarby wieczne zdeponowanych w ich rękach. Która z tych stron masz podążać? Czy szukać Boga z całego serca mające na nic innego, ale on? Czy on jest twój skarb? Lub chcesz ziemskich prezentach? Zostaw wszystko i szukać Jezusa i jego światło, bo jest jedyną nadzieją dla naszej troski świata. Urodził się dla was. Chrystus jest twoim największym obecnie. Można zaprezentować się do niego bez zastrzeżeń?

Teraz, że Chrystus, Słońce sprawiedliwości rodzi się, nie musimy obserwować gwiazdy i planety dłużej uczyć się i odkryć tajemnice przyszłości. Satysfakcjonuje Chrystusa, zabezpiecza i prowadzi nas, kto opiera się na gwiazdach, astrologia, chiromancja czy przewidywania niewidoczny zaprzecza Chrystusa i pozostaje daleki cień.

MODLITWA: Kocham Cię Panie Jezu, ponieważ stał się człowiekiem, a ty mnie dzieckiem Bożym. Jestem w rzeczywistości uszkodzony. Jesteś moim Zbawicielem i Pasterzem, moja moc i mój król. Życie moje oddaję ci się, że mogę być godny, przez chwalebnej łaski, aby być jednym z twoich dzieci.

PYTANIE:

  1. Dlaczego byli mędrcy wypełnione radością?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:45 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)