Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 021 (Worship of the Magi)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

3. Odwiedź i kult Trzech Króli (Mateusza 2:1-11)


MATEUSZA 2:5-6
5 Odpowiedzieli mu: "W Betlejem judzkim, bo to jest nakaz-ten przez proroka, 6" Ty Betlejem, ziemio Judy, nie są w żaden sposób, przynajmniej wśród książąt Judy: bo z ciebie wyrośnie gubernator, który pełni pasterzem ludu mego, Izraela."

Król Herod usłyszał opinię prawną na temat narodzin Jezusa i jego pracy w przyszłości.Wykształconych wśród Żydów wiedzieli, że Chrystus narodził się w Betlejem, mieście Dawida Judei. Tysiąc lat temu, Pan dał król Dawid nietypową obietnicę, że jeden z jego synów, żyć będą wiecznie (Bóg jest jego prawdziwym ojcem), a Jego królestwo nie będzie miało końca. Prorok Micheasz potwierdził tę przepowiednię daną Dawidowi, z innym głoszenia Bożego, w którym Bóg objawił, że Chrystus nie wyjdzie z nieba po raz pierwszy jako dziecko w Betlejem, ale miał wiele afery wychodzi od wieczności (Micheasza 5:2) . Chrystus istniał wiecznie i jego zdolność do rządzenia, i jego królestwa niebieskiego, nie będzie końca. Jak zadziwiające!

Arcykapłani i uczeni w Piśmie milczał przed Herodem o ostatniej części tego proroctwa, bo przypięte nadzieje na to, że Mesjasz będzie ich uwolnić rzymskiego koszmaru i tyranii Heroda. Oni powiedzieli: "Tak, król będzie urodzony, który będzie zjednoczyć podzielonych plemion Izraela, i panować nad nimi tak, jak przepisy Najwyższego."

Betlejem jest miasteczko wśród wzgórz około sześciu km na zachód od Jerozolimy. Nie było płodna od wapienia, który znajduje się w dolnej części ziemi, nie prowadzi do gromadzenia wody, w związku z czym był sucha gleba. Nazwano to Betlejem w Judei, aby odróżnić go od innego miasta o tej samej nazwie, w ziemi Zabulona (Jozuego 19:15). Betlejem w języku hebrajskim oznacza "dom chleba". To było miejsce dla najsilniejszych jego narodzin, bo jest prawdziwa manna, "chleb, który z nieba zstąpił", i "dane za życie świata". On, który przychodzi do niego, nie będzie głód, a kto wierzy w niego, nie będzie pragnął (J 6:35).

Obserwujemy tu jak Żydzi i poganie porównać notatki o Jezusie Chrystusie. Poganie poznać czas jego urodzin przez gwiazdę, Żydzi znać miejsce jej pismach i tak są one zdolne do informowania się nawzajem.

Czy jesteś zadowolony z chlebem Bożym? Czy Pan mieszka w was i wasze serce manger dla niego?

MODLITWA: Dziękuję Ci, Panie Jezu Chryste, bo spełniają moje głód prawdziwego życia i mojego pragnienia sprawiedliwości. Masz ogłosił mnie ES-sence miłości Boga. Dlatego kocham was i dziękuję i modlić się do Ciebie za wytrwałość w swoim życia wiecznego. Proszę animować mnie abym Cię chwalił i chwalić Cię wiecznie.

PYTANIE:

  1. Jakie są najważniejsze idee w proroctwa Micheasza?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:44 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)