Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 128 (Parable of the Sower)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- English -- French -- Hebrew -- Hungarian? -- Indonesian -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
D - NIEWIERZĄCYCH ŻYDÓW I ICH WROGOŚĆ DO JEZUSA (Mateusza 11:2 - 18:35)
2. DUCHOWY WZROST KRÓLESTWA NIEBO: CHRYSTUS UCZY W PRZYPOWIEŚCIACH (Mateusza 13:1-58) -- TRZECI KOLEKCJA SŁOWA CHRYSTUSA

a) Przypowieść o siewcy (Mateusza 13:1-23)


MATEUSZA 13:1-9
1 Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad morzem. 2 Wielkie tłumy zebrane na niego, tak że en-ZAREJESTROWANA do łodzi i usiadł, a cały lud stał na plaży. 3 Mówił do nich wiele w przypowieściach, mówiąc: "Oto rolnik wyszedł siać. 4 gdy siał, niektóre padły przy drodze, i przyleciały ptaki i wydziobały je. 5 Inne padły na miejsca skaliste, gdzie nie miało wiele ziemi, i wnet zerwał się, bo nie miały głębi ziemi. 6 Kiedy wzeszło słońce, zostały spalone. Bo nie miały korzenia, ale uschło. 7 Inne znowu padły między ciernie. Ciernie wybujały i zagłuszyły je. 8 Inne padły na ziemię żyzną i przyniosło owoce: około stu razy tyle, jakieś sześćdziesiąt i trzydzieści. 9 Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha."

W trzeciej zbioru kazań Chrystusa, ewangelista Mateusz mówi nam o wspaniałym stylu Chrystusowego przepowiadania. Miał już wyjaśnione konstytucję królestwa niebieskiego w rozdziałach 5-7, i powiedział o rozpowszechnianie tego duchowego królestwa w rozdziale 10. Teraz pokazuje tajemnice jej wzrostu w rozdziale 13. Jednocześnie wyjaśnia motywy do separacji tych, którzy odmówili Mu. Przypowieści są odpowiedzi na tych, którzy twardnieją ich serca na Chrystusa i Jego Ojca Niebieskiego.

Jezus uproszczone Jego naukę korzystania doskonałe przypowieści że ponowne uaktywnione wszystkie wymagane dokładnym zbadaniu i myślenia. On zapobiec wrogów zrozumienie z łatwością, jego intencji, ale w tym samym czasie, wyjaśnił Jego wyznawców rozumieniu przypowieści. Chrystus nie kopać głęboko w jego wyjaśnienie w pierwszym spotkaniu z słuchaczy, ale przedstawił im zasady i następnie później ze szczegółami.

Przypowieść czasami oznacza ważki powiedzenie, które jest instrukcją do celu. Tutaj w ewangeliach oznacza ona dalszy podobieństwo lub porównania przez które duchowe lub rajskie sekrety opisem w języku pożyczonym od realiów tego życia. To był wspólny sposób nauczania, nie tylko przez żydowskich rabinów, lecz również przez arabów i innych mędrców wschodu. Stwierdzono, opłacalne i przyjemne. W użyciu, nasz Zbawiciel sięgnął do poziomu swoich słuchaczy i przemówił do nich w ich własnym języku"."

Było bardzo wielu ludzi zebrało się w Kafarnaum, zmuszając go, aby przejść łodzi trochę z dala od morza, aby wszyscy ludzie, aby zobaczyć i usłyszeć Go. Jego towarzysze mieli przywilej słuchania Jego komentarze na temat przypowieści o siebie. W ten sposób Pan przygotowany uczniom za ich posługi apostolskiej i głoszenia w przyszłości.

Kto słucha Jego słowa, a nie po nim - mimo zaproszenia Boga do niego w jego sercu i pomimo delikatnego rysunku z Ducha Świętego - nie słychać go więcej. Będzie on stopniowo tracą zdolność duchowego rozprawy, odwracam się od wspólnoty świętych, i należą do wielu grzechów w wyniku wyboru do nieposłuszeństwa. On będzie się coraz bardziej zaangażowana w łańcuchach ciemności, aż w końcu odrzuca jego Zbawicielem, Blas-phemes przeciwko niemu i go nienawidzi. On, który nie chętnie otwierać duszę Ducha Bożego i podążać za Jego wezwanie, będą stopniowo wypełniony duchem złego, że płynie w nim przez tysiące sposobów. Zatem jego ostatnia okazja do zaangażowania się Chrystusa przeminą. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.

Gdzie stoją w rozwoju duchowym? Czy jesteś w drodze do nieba? Lub w dół do piekła? Chrystus chce cię pomimo twoich grzechów. On wzywa cię osobiście przyjąć Jego słowo, które daje życie. Prosimy was w imię Chrystusa, "Przyjdź do Niego, bo On cię kocha, przyciąga cię, cię uzdrawia, i ma możliwość zapisania do najdalszej."

MODLITWA: Ojcze, Ty znasz moje serce. Wybacz moją twardego serdeczność wobec Twojej miłości. Uczyń mnie przygotowany, aby słyszeć Ewangelię z zainteresowaniem, że moje duchowe życie może rozwijać się i, że mogę śledzić Twojego Syna bezwarunkowo, i nigdy nie odwróci się od Niego, ale przylgnąć do Niego cały czas. Chcę być oczyszczony przez Jego moc i uświęcone przez pełnię swojej chwały jako wszystkie te, które są przygotowane do usłyszeć swoje wypowiedzi w każdym czasie.

PYTANIE:

  1. Napisz regułę dla duchowego wzrostu i spadku, a następnie wyjaśnić.

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:48 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.109)