Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 098 (Fundamental Principles of Preaching)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
C - DWUNASTU UCZNIÓW SĄ WYSYŁANE GŁOSIĆ I SŁUŻYĆ (Mateusza 9:35 - 11:1)
3. METODAY ROZPRZESTRZENIANIA KRÓLESTWO NIEBIESKIE (Mateusza 10:5 - 11:1) -- DRUGI ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

a) Podstawowych zasad Głoszenie (Mateusza 10:5-15)


MATEUSZA 10:5-6
5 Jezus wysłał tych dwunastu, i rozkazał im, powiedzmy-ing, "Nie idź wśród pogan, a nie wchodzi do żadnego miasta samarytańskiego. 6 Zamiast iść do owiec, które poginęły z domu Izraela.

Na początku jego posługi, Chrystus kierował swoje dwanaście DIS-lonymi nie iść na cały świat, ale do własnego kraju, mężczyzn, dla innych narodów nie były jeszcze przygotowane do nauczania, i Duch Święty nie był jeszcze mieszkał na całym świecie . Chrystus przedstawił swoje Królestwo zaginionego Żydów pierwsze, zgodnie z obietnicą Boga ich ojców, i wezwał ich do prawdziwej pokuty i nadziei życia.

Chrystus miał szczególny i delikatne zaniepokojenie z domu Izraela, były one "umiłowany ze względu na ojców," (Rzymian 11:28). Spojrzał ze współczuciem na nich jak zaginionej owcy, którą On, jako pasterz, miał zebranie z ubocznych ścieżkach grzechu i błędów, do których zostały one na manowce, w które, jeśli nie zostaną przywiezione z powrotem, będą wędrować nieskończoność.

Sprzeciwiający się mówi, że Mateusza 10:5-6 mówi, że Chrystus zaleca dwunastu swoich uczniów, aby głosili zagubionych owiec z domu Izraela on. Mateusza 15:24 mówi, że On, odpowiadając, rzekł: "nie została wysłana z wyjątkiem owiec, które poginęły z domu Izraela", choć Chrystus powiedział w Marka a 16:15: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!."

Odpowiadamy, że zasada, że Chrystus uczynił dla Jego apostołów było głoszenie dom Izraela najpierw, że nie może błądzić, później głosił resztę świata.Biblia mówi, od początku do końca, że lud przymierza należy szukać po pierwszych i innych narodów najbliższych. To było właściwe, że dzieci Jakuba powinny mieć pierwszeństwo nad innymi.

MATEUSZA 10:7-10
7 Idźcie i głoście, mówiąc: "Królestwo Niebieskie jest w zasięgu ręki!" 8 Leczenie chorych, trędowatych oczyszczajcie, wyrzucając de-Mons. Swobodnie otrzymałeś, więc darować. 9 Nie należy podejmować żadnych złota, ani srebra, ani mosiądzu w twoich pasów pieniężnego. 10 Nie troszczcie się torebkę swojej podróży, ani dwóch warstwach, ani butów, ani personel: dla robotnik jest godzien jego jedzenie.

Treść przepowiadania Apostołów był dwojaki: nauczać i uzdrawiać.Przedmiotem ich wypowiedzi był Chrystus z Jego władzy, prawdy, ducha i miłości. Uczniowie byli pod wrażeniem, głęboko w ich sercach, przez osobowość Mistrza, Jego współczucie i Jego mocy. Dawali świadectwo o tym, co widzieli i czego doświadczyli. Uznali, że to było w osobie Chrystusa, że królestwo Boże rozpoczął, się spełniło i stał się namacalny i widoczny. Dlatego ich dobra wiadomość różniła się od mowy Chrzciciela, w odniesieniu do królestwa pod ręką, bo nie doświadczył, że Jezus był w stanie boskim królem. Oni nie głoszą odległego królestwa, ale oświadczył, że ukochany król już przyszedł.

Uczniowie Chrystusa nie tylko mówić, ale przekazywane innym władzę zamieszkało energii w nich.Ewangelia oznacza boską moc, a nie puste słowa czy martwe doktryny.

Prawda ta pokazuje, że kaznodzieje będą się niczym, jeśli tylko przedstawi powtarzając słowa, zamiast moc. Chrystus jest dziś skłonny triumfu przez swoich sług, jak On, a następnie, triumfował przez Jego apostołów, ale z powodu ich małej wiary, dumy i twardym serdeczność, On nie może zrobić wiele jego dzieł, na cuda są kute, gdzie doskonała miłość jest zjednoczona z prosta wiara. Chrystus chce robić te same cuda, przez jego zwolenników wysłanych jak sam zrobił, gdy był na ziemi. Wezwanie to prowadzi nas do nawrócenia, abyśmy mogli nauczyć się służyć z Jego miłosierdzia!

10:08 Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. 9 Podaj ani złota ani srebra, ani miedzi do swych pasów pieniądze, 10 ani torby do podróży, ani dwóch tunik, ani sandałów, ani sztabów, bo pracownik jest godzien jego jedzenie. (Liczb 18:31,Dzieje Apostolskie 20:33, 1 Koryntian 9:14, 1 Tymoteusza 5:18)

Zatrudniony sługa chce otrzymać swoje wynagrodzenie po jego wierny wykonanie obowiązku. On także pragnie stałej pracy, ale niebiański król zapobiec jego apostołowie z otrzymania jakichkolwiek zarobków, lub podejmowania działalności gospodarczej lub zdobyć z Jego słowem. Kazał im świadczyć usługi swobodnie żyć z wiary w Chrystusa, a nie do zaufali od pieniędzy, nieruchomości i dożycie. Chrystus uwalnia nas całkowicie z miłości do pieniędzy, że kochasz go sam i ufać Jego stałą Opatrzności.

Ci, którzy mieli moc uzdrawiać choroby mieli okazję do wzbogacenia się. Kto nie chciałby kupić takie pewne lekarstwa za wszelką cenę? Dlatego też są one ukarany przez Chrystusa nie dokonać wzmocnienia władzy duchowej mieli do zaoferowania cuda. Muszą leczyć się swobodnie, dalej do zilustrowania charakteru nowego królestwa Testament, który składa się nie z czystej łaski, ale z wolnej łaski.

Chrystus, również zapobiec jego apostołowie od zakupu dodatkowych ubrania i buty, które mogli ministrem bez ciężkich worków i chodzić wolny od obciążeń i trosk tego świata. Idź na służbę Panu, jak jesteś. Nie musisz mieć broń, ani szczególnej ochrony, dla aniołowie Boży będą strzec cię. Gdziekolwiek oferują moc Boga do swoich słuchaczy i doświadczają zbawienia ich duszy i ich ciała, dzięki nie powinien wrócić do ciebie, ale do Boga. On będzie karmić i ubierać się. Jednak nie należy się wiele przepisów, ani projekt gromadzić pieniądze w banku, że wasza wiara nie mogą stać się słabe, dla królestwa Bożego nie pozostaje duchowe i materialne.

Oni, którzy udają się na wyprawę Chrystusa, mieć, wszystkich ludzi, w większości powód do zaufania Mu za wszystkich niezbędnych przepisów. Niewątpliwie Jego wolą jest, aby zapewnić dla tych, którzy pracują dla Niego. Słudzy Chrystusa mają tyle chleba i oszczędzić. Podczas gdy trwamy wierni Bogu i naszym obowiązkiem i są starannie wykonywać naszą pracę dobrze, będziemy rzucać inne nasze opiekę na Boga. Niech Pan zapewnić nam i naszej, jak On uzna za stosowne.

Oni służą może oczekiwać, że ci, do których zostały wysłane stanowiłby dla nich to, co było konieczne, robotnik jest godzien jego mięsa. Nie zawsze musi się spodziewać być karmione przez cuda, jak Eliasz, ale mogą one zależeć od Boga do pochyłości sercach tych szli wśród, aby być dla nich miły i zapewnić dla nich. Choć, którzy służą przy ołtarzu, nie może oczekiwać, aby się bogacić na ołtarz, ale może się spodziewać, aby żyć i żyć wygodnie na nim. To dopasowanie powinno się ich utrzymania z pracy. Słudzy, i musi być, "robotników", a ci, którzy są wierni są "godni ich mięsa", tak, aby nie być zmuszony do innej pracy w celu zarabiania. Chrystus oczekuje od swoich uczniów, że zaufanie Bogu, a nie ich rodacy, aby zapewnić wszystko, co niezbędne dla nich żyć. Jeśli głosić do nich i starają się czynić dobrze wśród nich, na pewno dadzą ci chleb i pić wystarczające dla potrzeb: a jeśli tak, nie tęsknią za bardziej. Bóg nagrodzi was w odpowiednim czasie, a do tego czasu przyjąć Jego postanowienia. Jednak apostoł Paweł sugeruje, że każdy sługa do Pana również pracować z rękami w celu zabezpieczenia jego codzienne życie, a nie zależy od darowizn. Więc każdy sługa Pański powinien zapytać swego Pana, jak on będzie najlepiej służyć Mu według Jego wskazówek.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, wstydzą się naszej małej wiary i naszej małej miłości do Ciebie i żałujemy skłonność do niesprawiedliwej mamonie. Proszę wybaczyć nasz egoizm i naucz nas wiernie naśladować Jezusa, bez osobistego zainteresowania lub zysku. Pomóż nam przyjąć od Niego moc i miłość, aby pomóc potrzebującym, słabym, uwięzionych pod potęgą szatana i wszystkich tych, których Duch Święty prowadzi nas do. Zadzwoń do wielu ludzi z naszego kraju, aby służyć, na żniwo jest naprawdę wielkie, ale robotników mało wiernych. Dlatego, Panie, wysyłać wielu robotników na swoje żniwo.

PYTANIE:

  1. Jakie są pierwsze pięć poleceń, które Chrystus pozostawił swoim uczniom w odniesieniu do nauczania?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:14 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)