Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 097 (Calling of the Twelve Disciples)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
C - DWUNASTU UCZNIÓW SĄ WYSYŁANE GŁOSIĆ I SŁUŻYĆ (Mateusza 9:35 - 11:1)

2. Powołaniu Dwunastu uczniów (Mateusza 10:1-4)


MATEUSZA 10:1-4
1 Wezwał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie choroby. 12 Teraz imiona dwunastu apostołów są te. Pierwszy, Szymona, zwanego Piotrem, Andrzej, jego brat, Jakub, syn Zebedeusza, Jan, jego brat; 3 Philip, Bartłomiej, Tomasz, Mateusz celnik, Jakub, syn Alfeusza, Lebbaeus, którego nazwisko było Tadeusz ; 4 Simon Kanaanu, i Judasz Iskariota, który również go zdradził.

Chrystus polecił swoim uczniom, zanim wyświęcania ich, aby być Jego sługami, że powinniśmy się modlić do Boga, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.Pan wzywa was, przed każdym działalności lub ruchu, aby się modlić. On, który nie modlić się za zagubione, ani ich kocha, nie odwiedza ich, nie może być kaznodzieją dla Chrystusa. Ani twoje talenty, ani twoje dyplomy, mogą kwalifikować się do służby dla Pana. To jest tylko twoje modlitwy, wiary i troska o zbawienie wielu, które są początkiem do realizacji powołania.

Wszystko to zaś, Chrystus trzymał tych dwunastu w stanie Proba-cji. On wie, co jest w człowieku, i choć wiedział, co w nich było, a jednak stosować tej metody jako przykład dla Jego Kościoła.

Serwis dla Jezusa jest wielkim zaufaniem. Jest on zdatny, że minister powinien być badany przez jakiś czas, zanim powierzono niego. Niech najpierw zostać udowodnione. Dlatego ręce nie należy układać na każdej pospiesznie minister, bo "Grzechy niektórych ludzi poprzedzać je, inni się" (1 Tymoteusza 5:22-24).

Chrystus nazwał swoich ambasadorów spośród tych, którzy ponownie pented z Jana Chrzciciela, a ci, którzy poszli za Jezusem na długi czas. Słyszeli Him głosząc i widziałem go uzdrowienia i otrzymał od Niego moc duchową. Ten, kto ma na posługę głoszenia bez wywoływania go przez Chrystusa, daje pusty nauczania i rani siebie i swój kościół z myśli pochodzących z jego suchym umysłu. Ale kto jest posłany przez Chrystusa otrzymała moc doprowadzić wielu do nawrócenia i odnowienia serca. On nie chwalić swoją nazwę, swoje czyny, ale daje całą chwałę swego Zbawiciela, Jezusa, który został podniesiony z martwych, który działa przez swoich sług, jak gdyby był w nich obecny. Apostołowie uzdrawiał chorych, wskrzeszał umarłych i wypędzania demonyów, a nie przez własne siły ani w swoim imieniu, ale w imieniu Chrystusa żywego.

Tajemnica sukcesu w Dziejach Apostolskich znajduje swoje wyjaśnienie w powołaniu Chrystusa. Zbadaj się. Czy naprawdę powołany przez Chrystusa, aby służyć Mu, lub chcesz minister, bo nie udało się opanować wszelkie inne zadania? Uważaj, bo Pan ma upodobanie w tych, którzy naruszyć jego posługi i nie są powołani do niego. Módlcie się, może pojawić się wskazówki i rozmowę z Panem, do zbiorów jest naprawdę wielkie, ale robotników mało. Modlić się do Pana żniwa, teraz, przez wiarę, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

Chrystus jest królem, który nadzoruje Jego królestwa. Wybrał AM-bassadors i wysłał je zgodnie z Jego planem. Sprawdził je nie w sposób ludzki, ale w Jego nadprzyrodzone mądrości. On, który świetnie wygląda w tym świecie, jest pokorny przed Bogiem, a Bóg wypełni który wygląda prosta przed ludźmi z Jego boską moc.

Uczniowie Chrystusa nie pochodzą od tych, którzy byli wysoko wykształceni i hodowane. Byli jak innych ludzi. Niektórzy z nich byli rybacy, którzy doświadczyli zmęczenie i wyczerpujący ciężkiej pracy pośród burz oraz niebezpieczeństwa morzu praktycznego życia. Wszyscy zostaliśmy duchowo karmienie na mocy Chrystusa przez Jego uczniów do dziś bo dokonały Jego ewangelię i moc do świata. Mamy zapisane w wyniku ich posługi i żyje według ich zeznań i wyrzeczeń.

Ci uczniowie byli z Chrystusem jako uczniów i uczył ich prywatnie, oprócz korzyści, że pochodzą z Jego publicznej przepowiadania. Wyjaśnił, pisma do nich i otworzył swoją wiedzę, aby zrozumieć Pismo Święte. Im dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, i do nich były wykonane równina.

Wszyscy, którzy pragną być nauczyciele muszą być najpierw uczą. Muszą otrzymać, że mogą one dać. Muszą być w stanie uczyć innych.Ewangelia musi być twarde w nich, zanim one być zlecone być sługami ewangelii. Aby dać ludziom prawo do nauczania innych, które nie mają możliwości, jest tylko kpiną z Bogiem i Kościołem. To jest przesłanie "wiadomość ręką głupca" (Przysłów 26:6). Chrystus nauczał swoich uczniów, zanim wysłał je dalej. Ci kaznodzieje rozesłano pozbawiony wszelkich zewnętrznych zalet ich polecam. Nie mieli bogactwo, ani nauki, ani tytuły honorowe, i zrobili bardzo średnią liczbę. Należało zatem, że powinny one mieć trochę niezwykłą moc, aby przejść je powyżej uczeni w Piśmie.

Jeśli zastanowić się nad nazwiskami uczniów i ich związek z Jezusem, możemy znaleźć trzy okręgi pokrywające.Pierwszy to wybór z czterech uczniów, które były blisko Jezusa, którego on zapoznał się z duchowych tajemnic i sekretów Jego serca.Drugi to grupa czterech uczniów, których znamy ze względu na ich sposób. Jednak Mathew uważa się jednego z nich i sam celnik.Trzecia grupa to najdalej od centrum miasta, które składa się z czterech uczniów, z których wiemy, nie więcej, z Pisma Świętego, niż ich nazwy, bez Judasz Iskariota, zdrajca. Nie było mądrość wywołanie dwanaście, gdyż ich liczba symbolizuje trzy pomnożonej przez cztery, odnosząc się do mieszania między niebem a ziemią. Chrystus zawsze nosili imiona dwunastu w Jego sercu, jako arcykapłan nosi imiona dwunastu pokoleń swoich ludzi na tablicy na jego piersi. Dlatego Chrystus niesie cię dzisiaj. Jeśli twoje serce jest złamane lub odnowione, Pan pośle cię na swoje żniwo.

Judasz Iskariota jest zawsze nazwany ostatnim i czarną Marka i Jego nazwa: "którzy również go zdradziła." Oznacza to, że od początku wiedział, co Chrystus nieszczęśnik był i że on okazać się zdrajcą! Jednak Chrystus wziął go wśród apostołów, że nie może być zaskoczeniem dla Jego Kościoła, jeżeli w dowolnym czasie najgorszych skandali powinna wybuchnąć w najlepszych społeczeństw. Takie plamy wystąpiły w naszych świąt, tar między pszenicę i wilków wśród owiec. Ale jest dzień odkrycia i separacji nadchodzący, gdzie hipokryci zostaną zdemaskowane i odrzucone. Autorytet apostołów nie został osłabiony przez fakt, że Judasz był jednym z dwunastu. Podczas gdy jego złość pozostawał ukryty dla innych, Jezus wiedział, że Go zdradzi.

Co do Chrystusa, zaproponował mu na Boże wezwanie, aby służyć Mu. On al-Pozwoliły jego wrogiem kilka możliwości, że może on odłożył niegodziwość, przyjdź do zmysłów i odwrócą się od swoich grzechów. To pokazuje, że Chrystus umiłował wszystkich ludzi, nawet tych, którzy nosili złej woli przeciwko Niemu i czekał na okazję, aby go zabić.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, dziękuję Ci za Twoją wezwali nas przez Ewangelię do przyjęcia, oczyszczone nasze serca krew Chrystusa i napełnia nas miłością Twego Ducha.Wezwanie Jezusa przenosi nas ku rozpaczy utracone. Twój Syn prowadzi nas przez Jego wstawiennictwo w naszym serwisie. Dlatego błagam o przewodnictwo Ducha Świętego. Daj mądrość, posłuszeństwo, moc i stałą miłością do wszystkich ambasadorów, w naszym świecie, że możemy być w stanie zebrać żniwo w imię Jezusa.

PYTANIE:

  1. Jaka jest treść władzom, że Jezus dał swoim DIS-lonymi?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:12 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)