Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 096 (Christ's Great Compassion)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
C - DWUNASTU UCZNIÓW SĄ WYSYŁANE GŁOSIĆ I SŁUŻYĆ (Mateusza 9:35 - 11:1)

1. Wielkie Współczucie Chrystusa (Mateusza 9:35-38)


MATEUSZA 9:35-38
35 Jezus obchodził wszystkie miasta i wsie, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie chorobę wśród ludzi. 36 Lecz gdy zobaczył tłumy, był poruszony współczuciem dla nich, bo byli znękani i rozproszone, jak owce bez pasterza. 37 Wtedy rzekł do swych uczniów: "Żniwo wprawdzie jest plenti-ful, ale robotników mało. 38 Módlcie się więc, że Pan żniwa posłał robotników na swoje żniwo".

Jezus chodził po wsiach i miastach z uczniami nauczania i głoszenia. Szukał zgubionych, dla tych, którzy zostali spragnioną sprawiedliwości, niedouczeni i powierzchowne, nawet wśród nauczycieli, aby wygrać je do królestwa Jego miłości. Wszedł domy, zawołał na ulicach, nauczał w synagogach i przemówił do ludzi. Chwycił każdą okazję do szerzenia Jego ewangelię do umysłów ludzi i wyjaśnić Stary Testament w świetle Jego nowego przymierza. Nie cofać się przed złośliwymi pytania, ale przezwyciężył przebiegły z mądrością Jego Ducha. Zrobił znany dobrą nowinę o Jego zbawienie i nazwał każdą ciało do królestwa niebieskiego, wyrażająca swoją wolę Ojca, który objawił się w Jego potężne dzieła. Z Jego wspaniałych cudów, On udowodnił prawdziwość Jego wezwanie, że nawet ignorant mógł zrozumieć, że władza Boga na ziemi pojawił się z Chrystusem, że Boża miłość i prawda wcielił zanim ktokolwiek otrzymał duchowy wzrok.Rzesza ludzi poczułem początek nowego wieku i zebrali się wokół Jezusa.

Chrystus cierpiał w myślach, bo widział chorobę i jest przyczyną, grzeszne życie, ignorancja, ekonomiczne zniszczenie i kolonialne niesprawiedliwość. Jezus był szczególnie przykro na słabej wiary, jej jedność z ziemskich myśli, zakłócenia dumy, demony-posiadania i panowania śmierci nad wszystkim. Chrystus nie przechowywać z dala od grzeszników, ani nie nienawidzę mieszadlo niektóre chełpliwy poeci i filozofowie zrobić. Patrzył na nich jak matka patrzy na swoje dzieci chorych i został przeniesiony ze współczucia dla nich. Dlatego opuścił niebo, umarł na krzyżu i wstawia się za nami. Współczucie Chrystusa jest istotą Jego serca.

Bóg nas kocha, mimo że jesteśmy biedni i zagubieni w tym świecie, jak rozproszonego stada, który jest brutalnie zaatakowani przez wilki, a jeśli nie mamy pasterza. Ale Chrystus jest Dobrym Pasterzem, który wygląda po ciebie, widzi cię w niebezpieczeństwie, cierpi razem z tobą i spieszy Ci pomóc. Jezus wyjaśnił uczniom stan ludzi jako dojrzałych dziedzinie, która jest gotowa do zbioru.Cierpienie było tak duże, że na naród głód wzrosła w wielu dusz sprawiedliwości, dyscypliny i samorealizacji, a świat stał się gotowy do siewu gospel. Gwałtowne trzęsienia i powodzie w naszych czasach ludzie potrząsnąć i obudzić ich z zaniedbania. Jak spokój znika tłumy się mylić. Jezus nazywa takich warunkach najbardziej odpowiednią okazję dla duchowego żniwa. My rzeczywiście znaleźć w naszej epoce głębokich wstrząsów i zaburzeń moralnych zamiatanie nasz naród, prawy i lewy, wywróceniu naszą cywilizację i wprowadzenie nasze bezpieczeństwo do końca. Tak więc, czas dojrzewa do boskiej zbiorów, jak ludzie szukają nowych zasad i solidną podstawę dla ich życia.

Słudzy Pana powinien być robotnikami żniwa Boga.Ministerstwo jest praca i musi być odpowiednio zadbane. To żniwa-praca, która jest potrzebne, pracę, która wymaga co-rzecz do zrobienia w swoim czasie i pracowitości to zrobić dokładnie.

Gdzie są sługami Pana, którzy mają decydujący odpowiedź, którzy dokładają wszelkich starań, aby podnieść tych, którzy nie znają i uczą, jak zmniejszyć swoje duchowe trudności?

Chrystus wzywa was do modlitwy i prosić Boga usilnie, aby wysłać w naszych czasach wielu wiernych wyznawców, by służyć swoją misję zbawienia. Ta modlitwa jest świętym obowiązkiem na podstawie kolejności Chrystusa. Chrystus nie po prostu poddać przed bezgraniczną posługi, który przekracza możliwości każdego człowieka, ale kazał nam modlić się do Pana żniwa, uporczywie, że wyśle ​​się, w naszych czasach, robotników właściwe i wierni gromadzą się w Jego żniwa. Dlatego biorą udział w modlitwie, że Bóg ześle swoje sługi do twojego miasta też. Czy czujesz litość dla rozproszonych ludzi i chcą Boga o przebaczenie dla nich? Czy czujesz litości dla synów nieposłuszeństwa, które nie znają swojego Pana? Modlić się do Pana, aby posłał robotników w naszych czasach, na dziś jest dzień żniw.

To jest dzieło Boga, aby posłał robotników. Chrystus czyni z nas sług.Biuro jest Jego powoływanie, kwalifikacji Jego pracy i wezwanie Jego dawanie. Oni nie będą własnością ani nie wypłacono jako robotnicy, "Jak oni głosić, jeśliby nie zostali posłani?" (Rz 10:15)

Czy tzw jeden? Proś Boga, aby otworzyć swoje uszy, które można usłyszeć Jego wezwanie, aby On Cię do służby i że można czerpać wiele do chwały Jego świętego imienia. Jeśli są powołani, to nie jest późno lub niechętnie. Proś Pana władzy upoważnić Ci, że możesz przeprowadzić rozmowę w dobre dni i złe dni.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, jesteśmy gotowi służyć swoją żniwo. Jeśli znajdziesz przydatne dla nas usługi, zatrudniają nas. Trzeba przyznać, że są nieskuteczne i niegodne zbiorów. Proszę oczyści nas z krwią Syna Twego i wyposażyć nas mocą Twojego Ducha. Wysyłanie wielu robotników na swoje żniwo na całym naszym kraju i wypełnić świat z Twoich ministrów, że Twoje królestwo będzie wkrótce.

PYTANIE:

  1. Co robi Jezus polecenie nam prosić Go usilnie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:10 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)