Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 095 (Two Blind Men and a Dumb Man Healed)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

11. Dwaj niewidomi i niemy Uzdrowienie (Mateusza 9:27-34)


MATEUSZA 9:32-34
32 A gdy oni wychodzili, oto człowiek, który był niemy demon opętany został przywieziony do niego. 33 Kiedy demon został wypędzony, niemy przemówił. Tłumy dziwili, mówiąc: "Nic takiego nie widziano w Izraelu!" 34 Lecz faryzeusze mówili: "Przez księcia demonów, rzuca się demony."

Chrystus nie wcześniej leczył dwaj niewidomi, niż On spotyka się z niemych i opętanych człowieka, którego niektórzy wierzący wniesionej do Niego. Jest bardzo prawdopodobne, że ten człowiek był niemota bo szukał pomocy kontaktując duchów i czarowników.

Zobacz jak unwearied Chrystus był w czynieniu dobra. Jak blisko jedna dobra praca po drugim! Skarby miłosierdzia, miłosierdzia, cudowne są ukryte w Nim, które stale przekazywane, ale nigdy nie może być wyczerpana.

Ten człowiek był pod władzą diabła, dlatego że on nie był w stanie mówić. Zobacz tragiczny stan tego świata, i jak różne nieszczęść strapionych są! Chrystus nie wcześniej oddalił dwaj niewidomi, ale spotkał się z głupiego człowieka. Jak wdzięczni powinniśmy być Bogu za naszego wzroku i mowy! Zobacz złośliwość szatana przeciwko ludzkości, a na ile sposobów Inicjuje go. Gdy diabeł dostaje w posiadanie duszy, staje się milczący do niczego, co jest dobre.

Ta biedna istota przyprowadzili do Chrystusa, który otrzymał nie tylko tych, które pojawiły się w ich własnej wiary, ale te, które zostały wprowadzone do niego przez przyjaciół, których miał wiarę dla nich.

Kiedy wierzący, czy Kościół akceptuje ducha epoki, liberalna teologia, albo chełpliwy światowe idee, świadectwem dla Zbawiciela dobiegnie końca. Kiedy czytamy gazety, nowoczesne książki i filozoficzne opinie więcej niż rozważać Słowo Boże, nie powinniśmy się dziwić, że te duchy mogą zająć nasze myśli.Duch Chrystusa pragnie być w centrum zainteresowania naszych sercach poprzez nasze rozważanie Jego słowa. Dlatego należy rozeznawania duchów i być na baczności. Złożenie do dowolnego ducha niż Duch Chrystusa zniszczy swoją miłość do Jezusa.

Wierni petycja z wierzących, którzy przynieśli głupi de moniac przeniósł serce Chrystusa w jego kierunku. Więc on wypędził złego ducha od niego i poluzowała utrudnienie jego języka. Gdy trwała modlitwa za Kościół rozpoczyna Chrystus poluzować językami ludzi z waszego kościoła i społeczeństwa. Jeździ się z nowoczesnym duchem, pycha i zarozumiałość, że będą zeznawać zbawienia Jezusa z jasnością i zachowanie wzorowe. Cleave nigdy do Jezusa i go zostawić, że On może uzdrowić wiele głupich ludzi w naszych czasach i ich świętymi świadkami Chrystusowego Odkupienia.

Niektórzy chyba że głupi człowiek jest jak zwierzę, ale to jest w błędzie. On jest, jak każdy z nas, zaproszeni do zbawienia w Chrystusie. W Chrystusie, nie ma różnicy między tym a tym. Wszyscy są równi. Dlatego należy o nie dbać i szanować je, tak jak Chrystus spojrzał na nich i ich kochał szczerze.

Nie bądź zdziwiony wynikiem sprzecznych, co Chrystus uczynił.Nieszkodliwe chwalił Chrystusa, On oczyszcza wiernych i objawił swoją moc w nich. Ale nauczyciele społeczeństwa i teologii rozgniewał, bo bez nich, wiele osób doświadczyło przebudzenie i pomocy, które nie były zgodne z ich tradycyjnego nauczania. Oni rozgniewał się i twierdził, że Jezus byłby szef demonów. Zatem te nienawistne i złośliwe pisarze stracili duchowy wzrok na cuda.

Sprzeciwiający powiedział, że rozdział 9 według Mateusza zawiera historię głupi demoniczne, a rozdział 10 wyjaśniono uprawniającej uczniów wypędzać demony i leczyć chorych, a także wysyłania ich na inne cuda. Następnie przemienienie jest wymienione jedynie w rozdziale 17. Łukasza , jednak przynosi uprawniającej uczniów wykonać cuda w rozdziale 9, następnie Przemienienia, oraz w rozdziale 10 i pierwsza część rozdziału 11 wspomina inne cuda. Po tym roku, świadczy o cudzie głupi demoniczne. Kiedy porównamy obu ewangeliach nie znajdziemy to samo następstwo zdarzeń.

Odpowiadamy, że jeden z ewangelistów obserwowano specjalnie cudów, które Chrystus uczynił dla Żydów. Wspominał je najpierw i opóźnienie instruktażowe mów, jak Mateusza zrobił.Inne Ewangelista zapisuje nauk i boskich przemówienia przed cudów. Niezależnie od tego, że Chrystus uczynił wiele cudów, przed i po Jego przemienienia i wypędzał demony, o wiele więcej niż głupi człowiek. Nie możesz znaleźć wszystkie cuda Chrystusa w każdej Ewangelii, bo to wymagałoby zbyt wiele książek.

MODLITWA: O miłosierny Ojcze, Proszę wypełnić nam Twojego Ducha Świętego, abyśmy dziękuję z zrozumiałych słów o łaskę naszego słuchania i mówienia. Oddal od nas każdą ducha nieczystego, że możemy zaprezentować światu wyraźny świadectwo dla Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego życia. Uzdrowić wielu z tych, którzy są opętani z duchem ateizmu i myśli oszukują jak i ich zaangażowanie z radiestetów i diabłów. Dziękuję Ci, że Jezus uzdrowił niemego człowieka w tym czasie, jak w ten sposób można dostarczyć te przynosimy do Ciebie dziś.

PYTANIE:

 1. Czym jest uzdrowienie niemy oznacza?

KWIZ - 4

Drogi czytelniku,
po przeczytaniu naszych uwag na temat Ewangelii Chrystusa według Mateusza w tej książeczce, jesteś teraz w stanie odpowiedzieć na poniższe pytania. Jeśli odpowiesz 90% pytań przedstawionych poniżej, a my wyślemy ci kolejne części tej serii dla budowania. Prosimy nie zapomnieć o podaniu pisać swoje imię i nazwisko i adres wyraźnie na arkuszu odpowiedzi.

 1. Dlaczego Chrystus zabrania nam osądzania innych?
 2. Jak mamy kochać i służyć tym, którzy nie chcą słuchać Słowa Bożego?
 3. Dlaczego Jezus zapytać nas modlić się nieustannie i uporczywie?
 4. Jaka jest tajemnica złotej reguły?
 5. Dlaczego jest brama i droga do naszego Ojca w hea-ven wąskie?
 6. Kto jest oszustem?
 7. Kto wejdzie do nieba?
 8. Co to jest tylko solidną podstawę dla swojego życia?
 9. Dlaczego Mateusz wspomina o uzdrowieniu trędowatego jako pierwszy z cudów Chrystusa?
 10. Dlaczego wiara setnika wielki?
 11. Co uzdrowienie Piotra mother-in-law oznacza?
 12. W jakim stopniu pozostał Jezus ubogich i treści?
 13. Dlaczego Jezus zapobiec młody człowiek z uczestnictwa w ceremonii pochówku jego ojca?
 14. Dlaczego Jezus nagany uczniom pośród niebezpieczeństwie?
 15. Czego nauczyłeś się od uwolnienia opętanych na drugiej stronie jeziora Tyberiadzkiego?
 16. Jak Jezus odpuścicie grzechy paralityka?
 17. Co to wezwanie Chrystusa do Mateusza oznacza?
 18. Kim są dzieci pana młodego?
 19. Dlaczego jest to niemożliwe, aby umieścić nowe wino Ewangelii do starych bukłaków z prawem?
 20. Jak Jezus podnieść martwych córkę zgodnie z Mat-Thew?
 21. Jaki jest sekret w uzdrowieniu dwóch niewidomych mężczyzn?
 22. Co uzdrowienie niemy oznacza?

Zachęcamy do wykonania u nas badania Chrystusa i Jego Ewangelii, że może pojawić się wieczne skarb. Czekamy na Twoje odpowiedzi i modląc się za was. Nasz adres:

Wody Życia
P.O.Box 600 513
70305 Stuttgart
Niemcy

Internet: www.waters-of-life.net
Internet: www.waters-of-life.org
e-mail: info@waters-of-life.net

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:08 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)