Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 093 (Girl Brought Back to Life and Woman Healed)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

10. Dziewczyna przywrócony do życia i Kobieta Uzdrowienie (Mateusza 9:18-26)


MATEUSZA 9:18-26
18 Gdy powiedział te rzeczy dla nich, oto władca przyszedł i oddali Mu pokłon, mówiąc: "Moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie." 19 Jezus wstał i poszedł za Nim, podobnie jak jego uczniowie. 20 Oto kobieta, która miała krwotok od dwunastu lat przyszedł za nim, i dotknęła się frędzli Jego płaszcza, 21 dla powiedziała w sobie: "Gdybym tylko dotknąć szaty jego, będę uzdrowiona". 22 Ale Jezus odwraca się i widząc ją, rzekł: "Córko, rozweselić! Twoja wiara cię uzdrowiła. "A kobieta była zdrowa od tej godziny. 23 Gdy Je-sus wszedł do królewskiego domu, i ujrzał flecisty, a tłum w hałaśliwym zaburzenia, 24 rzekł do nich: "Zróbcie miejsce, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi". Wyśmiewali go . 25 Ale gdy tłum wyciągnął on en-zarejestrowanych w, wziął ją za rękę, a dziewczynka wstała. 26 Raport ten wyszedł na całej tej ziemi.

Chrystus pokonał uprawnienia i władz wobec Boga i Jego królestwa duchowego. Ostatnim ze wszystkich, On pokonał śmierć. Co wielka prawda! Po pokazano nam, jak Jezus zwyciężył różnych chorób, burz, duchy, grzechu i prawa, Mateusza przynosi do widzenia, jak Chrystus odjechał śmierć, nasz ostatni wróg. Chrystus daje nam pełną wybawienie od wszelkiego ciężaru i strachu i prowadzi nas do życia wiecznego. Czy triumfującego w Chrystus?

Starszy za (rabbi) w synagodze w Kafarnaum chorą córkę. Wszyscy ci, którzy starali się wyleczyć jej nie mógł znaleźć sposób, aby kontrolować swoją chorobę.Córka była na śmierć, a ojciec był strasznie zmieszany. Pobiegł do Jezusa i upadł przed Nim publicznie, choć był rabin z synagogi, wiedząc, że kult jest właściwa tylko dla Boga, a nie dla mężczyzn. W jego upadku przed Jezusem, wyznał, że uważa Go boską osobą. Ale Chrystus przyjął tę cześć, gdyż On jest Bogiem prawdziwym z Boga prawdziwego, będąc w jednej istoty z Ojcem.Wiara głowy synagogi Jezus uczynił go błagać aby uzdrowić jego córkę, bo już widać, że Chrystusa rąk na chorych by leczyć je doskonale. Chrystus natychmiast udał się z nim, gdyż sytuacja była krytyczna, ale gdy wśród tłumu, chora kobieta zbliżyła się i dotknęła się Jego szaty, bez słowa. Chrystus poczuł moc wyszła od Niego, na jej dotyk, że z wiary, a nie tak od tłumów wokół niego. Jezus zatrzymał się, odwrócił i zobaczył ją. Dostrzegł jej historię i mówił do niej publicznie, jako świadectwo przed wszystkimi. Potwierdził on swoją wiarę w nią, za wiara bierze siłę, życie i łaską Chrystusa.

Ten opóźnianie było trudna lekcja do rabina z synagogi, który spieszył się do śmierci. Jezus chciał, żeby dowiedzieć się, że Pan nie preferuje tych z wysokich dostojników dla innych, i że działa w harmonii z wiarą, kto Go poszukuje, nieważne jak małe czy duże, czy to kobieta, czy mężczyzna.

Kiedy wreszcie dotarli do domu, córka już nie żyła. Chrystus opisał jej śmierć jak spanie co sprawiło płaczącym kobietom wyśmiewają Go. Potwierdziły one do Pana życia, córka nie była prawie martwy, ale był naprawdę martwy.

Gdy Jezus ujrzał moc śmierci i ignorancji tłumu, był zdenerwowany. Pozwolił nikogo w wyjątkiem rodziców dziewczyny i trzech uczniów. Stał w milczeniu przed martwe dziecko i wziął ją za rękę. Wtedy jej duch powrócił, a śmierć oderwała pokonał i zwyciężył, na mocy Chrystusa wykracza poza ekran życia, a moc Jego słów przezwycięża śmierć.Dziewczyna wstał, wszedł między jej rodziców, a każdy był zszokowany i zaskoczony.

Chrystus jest nie tylko Stwórcą, ale też Dawca, Keeper, ochraniacz i Developer życia. Dlatego Dowodził, że mieć coś do jedzenia, co oznacza, że została całkowicie uzdrowiona i że salvational czynnością Chrystusa jest kompletna do maksimum.

Co wielki komfort dla nas, uczniów Chrystusa, że przez moc Jego miłości, to On wskrzesi nas z martwych też, On zna nasze imię. Chrystus będzie wziąć się za ręce, które można natychmiast wzrosnąć od śmierci w grzechu i żyć w Jego życiu wiecznym.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, jesteśmy zobowiązani w grzechy zgodnie z naszą naturą, ale tylko Twój Syn jest dawcą życia, a strumień duchowej powodzi. Dziękujemy za przesłanie nam tę wyjątkową Wybawiciela, że możemy uzyskać życia wiecznego przez wiarę. Niech zabierze nas ręką, gdy czytamy Twojej Ewangelii, abyśmy natychmiast wzrosnąć wraz z wieloma innymi młodych mężczyzn i kobiet w naszych społecznościach.

PYTANIE:

  1. Jak Jezus podnieść martwych córkę według Mateusza?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:06 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)