Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 094 (Two Blind Men and a Dumb Man Healed)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

11. Dwaj niewidomi i niemy Uzdrowienie (Mateusza 9:27-34)


MATEUSZA 9:27-31
27 Gdy Jezus przechodził stamtąd dwaj niewidomi którzy poszli za nim, wołając i mówiąc: "Zmiłuj się nad nami, synu Da-vid!" 28 Gdy wszedł do domu, niewidomi przyszli do Niego. Jezus rzekł do nich: "Czy wierzysz, że jestem w stanie to zrobić?" Powiedzieli mu: "Tak, Panie". 29 Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: "Według wiary waszej niech się robi do ciebie." 30 ich oczy zostały otwarte. Jezus surowo im przykazał, mówiąc: "Zobacz, że nikt nie wie o tym." 31 Ale oni wyszli i rozeszły jego sławę w całej tej ziemi.

Obietnica do Dawida, że z jego bioder Mesjasz ma przyjść, był powszechnie znany, i Mesjasza został więc powszechnie nazywany "Synem Dawida". W czasach Jezusa istniało ogólne oczekiwanie Jego przyjścia. Te dwa ślepi wiedział i głosił na ulicach Kafarnaum, że On już przyszedł i że Jezus jest Tym, który pogarsza głupotę i grzech arcykapłanów i faryzeuszów, którzy negowali i sprzeciwili Mu. Te dwa ślepi nie widział Go i Jego cuda, ale przez wiarę widzą więcej niż ludzie z oczu!

Chrystus żył wśród Żydów, ale tylko kilka z nich uznany był Mesjaszem, dla większość czekała na politycznej Zbawiciela. Dlatego pozostali ślepi mimo otwartych oczu i umysłów myślących. Dziś wielu ludzi pobożnych i uczonych, że oni znają Jezusa, ale nie postrzegają Jego święte rzeczywistość. Nie uznają ducha, który daje pokój w ich sercach. Jednak dwaj niewidomi ludzie wierzyli, że Jezus jest potomkiem Abrahama i że był boski król obiecał z w Starym Testamencie (2 Samuela 7:12-14). Wołali głośno prosząc Go, aby ich uzdrowić, ale Chrystus nie od razu odpowiedzieć, za Miał sprawdzić ich wiarę. Minęli ten test, za Jezusem i trzymane blisko Niego, aż dotarli domu Piotra nalega na ich petycji. Następnie Chrystus zaszczycony ich gorliwość, potwierdzając swą wiarę swą mocą. Zapytał ich, czy oni naprawdę wierzyli, że był w stanie zrobić tak wyjątkowego czynu, a oni odpowiedzieli: "tak". Czy mamy dzielić się z nimi dzisiaj wiarę i zdecydować, że Jezus jest tym, który jest w stanie leczyć i zapisywać i robić kierujemy nasze prośby do Niego, mówiąc szczerze i wyraźnie mimo sprzeciwu wokół nas?

Po ich wyznaniu wiary, Chrystus dotknął ich oczu ręką, i czuli Jego miłość i moc uzdrawiania. Widzieli go pierwszy. Jego widok miał głębokie wrażenie w ich sercach. Rozpoznali w Nim wszechmogący Zbawiciela i Króla, a ich wiara spowodowała wglądu prawdziwie duchowego.

Dziwne jest, że Jezus pozwolił im szerzenie wiadomości o ich wyleczenie, ale nie chciał, aby ludzie przychodzili po nim z powodu cudów. Jego celem było stworzenie w wierze wyznawców, który jest oparty na pokucie po pierwsze, że ich serca mogą być zmieniane, ich umysły odnawiane, i że mogą uwolnić się od duchowej ślepoty i chodzić świadomie w świetle Boga. Czy miłość Jezusa uczynić otrzymasz duchowy wzrok? Albo nadal żyją daleko od Niego, ślepy w ciemności grzechu i bez zbawienia?

MODLITWA: Dziękujemy Ci, Ojcze Niebieski, na otwarcie naszych oczu przez łaskę, aby zobaczyć Cię i kocham Cię. Staliśmy się dzieci w wierze, więc daj nam trwać w Twojej miłości, aby rozpoznać Twoją chwałę i upaść przed tron Twej łaski modlitwy za naszych sąsiadów i przyjaciół, że można dotrzeć do ich uzdrowił też i otworzyć ich oczy, a ich serca, które mogą cię zobaczyć i doświadczyć Twojego miłosierdzia i miłości.

PYTANIE:

  1. Jaki jest sekret na uzdrowienie dwóch niewidomych mężczyzn?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:07 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)