Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 092 (The Baptist´s Disciples Question)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

9. Chrzciciela Pytanie uczniowie o poście (Mateusza 9:14-17)


MATEUSZA 9:16-17
16 Nikt nie stawia szmatki kawałek unshrunk na starego ubrania, gdyż łata będzie oderwać się od płaszcza, a gorsze dziura jest. 17 Ani ludzie wlewają wina młodego do starych bukłaków, bo inaczej bukłaki pękały i wino się rozlało, i bukłaki zniszczone. Nie, oni wlewają wina młodego do świeżych bukłaków i oba są zachowane."

Różnica między Starym Testamencie i Nowym Testamencie, między Ewangelią a innymi religiami, jest głębszy, niż się czuję i myślę. Religie ostrzec człowieka na dzień sądu i wszyscy, z wyjątkiem Ewangelii Chrystusa, instruować swoich zwolenników, że trzymanie wielu praw, jest najlepszym sposobem, aby podobać się Bogu. Ofiary, dając jałmużnę, post, modlitwę, dobre uczynki i walczy o Boga są obowiązki i nakazy, które spotkały się z nagrodą od Boga. Wiele rytuałów i religie przedstawiają Boga jako przedsiębiorcę posiadającego dużą wagę z Jego ręki. Grzechy umieszczone na jednym końcu z równowagi, a dobre czyny i modlitwy są umieszczone na drugim końcu. Wagi są ​​składowane na rzecz cięższego końca i to determinuje los danej osoby. Ta wiara nie jest zgodny w ogóle z przesłaniem Chrystusa w Nowym Testamencie.

Jezus Chrystus uczy nas, że wszyscy ludzie są całkowicie źli bez różnicy, i nikt nie może zrobić wystarczająco dobrych uczynków. Dlatego Chrystus umieszcza swoje własne dobro, sprawiedliwość i łaska na skali równowagi Boga za nas, aby Jego miłość może zabrać nasze nieprawości. Jego ofiara będzie unieważnić nasze potępienie, ponieważ nie jesteśmy zbawieni przez naszych pobożności, ale przez Jego wolnej łaski. Ponadto, jesteś zbawiony przez wiarę, a nie przez swoje czyny. Tylko wiara jednoczy was z waszym Zbawicielem i Jego Duch Święty w was jest nowe życie.

W związku z powyższym, że twoje życie stanie się chwalić, zaangażowanie i pracę na wybawiciela. Nie pozostają błądzą i smutne, lecz cieszcie się ochroną Boga. Nie dają głuchy na Boga, ale szukają zbawienia innych, bo dobrowolnie zostało uzasadnione przez ukrzyżowanie. Chrystus został zakwalifikowany za wspólnoty z Ojcem, i krew Chrystusa, który pojawił się jako wino (jak przysłowia), który oczyszcza się całkowicie z wszystkich waszych grzechów.Duch Święty zabierze cię do wolności dzieci Bożych na podstawie radości miłości i służby.

Nie mieszać oba pomysły nigdy się nie zgodzić, ponieważ usprawiedliwienia przez prawa i obrzędy innych jest sprzeczne usprawiedliwienia przez wiarę. Pobożność na podstawie rozporządzeń nie przyniesie zbawienia przez łaskę, i wolność dzieci Bożych rozsadza formy ludu prawa i ich rytuałów. Kto stara się zreformować społeczność, która przywiera do zamrożonych systemów zawiedzie, na nowego ducha łaski wymaga nowego narodzenia i nowy porządek. Lepiej tworzyć małe grupy, w duchu ewangelicznej radości, niż przynależność do wielkiej społeczności lgnięcia do martwych celnych i nie jest przygotowany do duchowej zmiany od wewnątrz.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, dziękujemy Ci za Ciebie zaprosili nas do nowego przymierza i uwolnił nas od zakłamania naszej własnej sprawiedliwości. Jesteśmy grzesznikami, ale Twój Chrystus usprawiedliwił nas całkowicie. Proszę nauczyć nas, jak służyć w radości nieba i daje nam zdolność rozróżniania społeczeństw, które są oparte na łasce i żyjących kościołów, że możemy dołączyć i być trzymane razem w Twojej społeczności.

PYTANIE:

  1. Dlaczego jest to niemożliwe, aby umieścić nowe wino Ewangelii do starych bukłaków z prawem?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:04 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)