Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 088 (Thousand Devils Cast Out)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

6. Tysiąc Devils kolekcji z dwóch mężczyzn posiadał (Mateusza 8:28-34)


MATEUSZA 8:28-34
28 Gdy przyszedł do drugiej strony, do kraju z Gergesenes, dwie osoby opętane przez demony spotkał go tam, wyszedłszy z grobów, niezwykle zacięta, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. 29 Oto, wołali, mówiąc: "Co mamy zrobić z tobą, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu męczyć nas przed czasem? "30 Teraz tam stado wielu świń karmionych z dala od nich. ". Jeżeli nas wyrzucasz, to pozwala nam odejść w tę trzodę świń" 31 Demony prosił go, mówiąc: 32 I rzekł do nich: "Idź" Wyszli i poszedł do stada świń, i oto całe stado świń, pośpiechu w dół klifu do morza, i zmarł w wodzie. 33 Ci, którzy żywił ich uciekł, i poszedł do miasta, i powiedział wszystko, w tym, co się stało z tymi, którzy zostali opętanych. 34 Oto, całe miasto wyszło na spotkanie Jezusa. Gdy Go ujrzeli, prosili, że będzie odbiegać od ich granic.

Jezus Chrystus jest Panem nad naturą i przez diabły, jak również, bo oni nie mają prawa przebywać w których tylko jeden rodzi się z Ducha Bożego, jest cala

Duchy wniesiona siły w śmiertelnej burzy nad jeziorem Tyberiadzkim utopić Jezus i Jego uczniowie, zanim dotrą do brzegu. Jezu, gdy w łodzi, zgromił duchy ukryte pośród burzy, zamknij się z rebeliantami w powietrze i zażądał absolutną wiarę od wyznawców, że uznaje się, że diabły nie znajdzie prawo ani moc w nich.

Jezus wyjazd na jezioro w regionie wschodnim z dziesięciu miast, które otrzymały specjalne przywileje od rzymskiej władzy. Chciał znaleźć odpoczynek tam z dala od tłumów naglące wyścigowych po Nim i ze wzrostem prześladowań Żydów.

Dziesięć miast nie żydowsko-hodowlane, bo ich ludzie ciągle stada świń, podczas gdy Żydzi uważali ich nieczyste.

W drodze do miasta Gergesa towarzystwie swego Follow-ers, Przeszedł wśród jaskiń pochówku wykopanych w skałach góry. Dwie nagie opętani ludzie przybyli stamtąd. Ci ludzie byli tak intensywna, że ​​nikt nie odważył podróży na tej trasie. Wiele razy był remis, ale za każdym razem łatwo złamał żelazne łańcuchy. Każde ciało bał destrukcyjnych i silny demonów w tych ludzi.

Jezus nie powiedział ani słowa, kiedy został zaatakowany przez opętanych ludzi, którzy zatrzymali się nagle jako duchy w nich uznane za Jezusem.Stanowczy krzyk wypowiedział, mówiąc: "Dlaczego przyszedłeś do nas przed czasem dręczyć nas wyrokiem? Znamy Cię, Ty jesteś Synem Bożym ". Diabły, jak błyskawicznie uznał, że Syn Najwyższego stanął przed nimi. Promienie Jego świętości przebity przez nich i potępił je. Zrozumieli, zostali potępieni, aby przejść od razu do wiecznego potępienia. Prosili Jezusa, aby umożliwić im mieszkać, mimo że w chwili obecnej, w stado świń przebywających na pastwiskach w pobliżu nich. Przez to żebrania, przyznali moc Chrystusa nad nimi, że bez jego zgody, nie mogli nawet zranić świnię. To jest pocieszające dla wszystkich, że choć diabelska moc może być wielki, ale jest ograniczony i nie równa się jego złośliwości, szczególnie, że jest poddana władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, naszego przyjaciela i potężnym Zbawicielem. Szatan i jego instrumenty mogą iść dalej niż on pozwala, "powiedziałem, to ile może przyjść, ale nie dalej, a tu dla twoich nadętych fal musi zatrzymać" (Job 38:11).

Diabły okazały swoje pochodzenie i spowodował stado 2.000 świń do uruchomienia do jeziora i utonęła. Gdy ludzie, którzy zostali opiekujące świń zobaczył, co się stało, uciekli do miasta do właścicieli, aby zdać sprawę z tego wydarzenia. Oni również powiedział właścicielom świń jak opętani ludzie zostały dostarczone. Ten zwrócił wszystkich mieszkańców miasta, aby zobaczyć razem niepowtarzalny cud tam. Ale kiedy zobaczył Jezusa z dwóch mężczyzn siedzących u Jego stóp odzianych w zmysłach, byli przerażeni na świętości Jezusa i zrozumieli, że nic nieczystego nie może nigdy żyć w Jego obecności. Dlatego woleli swoje stare kultury i ich relacji z duchami nieczystymi i błagał Święty Boży wyjeżdżać! Chrystus spełnione ich żądanie i odszedł od nich, dla Chrystusa, nie będzie zwlekał długo, gdzie nie jest mile widziany, ani przebywać z tymi, które nie chcą go zatrzymać. Zatem Zostawił je do panowania diabłów i demonów według ich woli i życzenia (Mateusza 5:1-20,Łukasza 8:26-39).

Nie należy szybko powiedzieć, że człowiek jest opętany przez złego ducha. Jednakże, jeśli ktoś stale odrzuca boskość Chrystusa i Jego synostwa do swego niebiańskiego Ojca, lub stale nienawidzi faktu i prawdy Jego ukrzyżowany, to może być, że ta osoba jest wspólnie opętany przez ducha antychrysta (1 Jana 2 :22-25; 4:1-5).

Niektórzy ludzie żyją w przygnębiającej atmosferze otoczony przez duchy nieczyste, a poważnie kuszony przez nich. To może być wynikiem ich wcześniejszego kontaktu z takimi duchami i pytać o ich wstawiennictwo, lub z powodu ich konsultingowych wróżbici wiedzieć o swojej przyszłości lub uzyskać błogosławieństwo małżeństwa z pomocą tych duchów.

Ten, kto chce uwolnić się z uścisku złych duchów i od wiązania z nich, musi wyznać wszystkie swoje grzechy przed Bogiem i zerwać raz na relacji z tych duchów niszczących. Następnie należy zwrócić się do Jezusa, Syna Boga, który przebacza grzechy i pokonuje każdego nieczystego i zły duch, w trosce o Jego świętości i mocy wiecznego. Chrystus wyleje Ducha Świętego w sercu przebaczenie, aby mógł się pocieszyć i wzmocnić. Kiedy ten, który jest wolny od diabłów czyta nieustannie Słowo Boże w Ewangelii utrzymuje słowa Chrystusa w swoim sercu, łączy w duchowych spotkań i modli się razem ze sługami Pana, kiedyś posiadał będzie całkowicie i zdecydowanie wolna od wszelkich duchy. Tak długo, jak pozostaje on w jedności z Chrystusem i jest zobowiązana przestrzegać jego wskazówek i przykazań, będzie pobyt bezpłatny!

Sprzeciwiający powiedział Mateusza 8:28 wspomina, że kiedy przybył na drugą stronę jeziora Tyberiadzkiego, do kraju z Gergesenes, nie spotkałem go dwa opętanych ludzi, wychodzących z grobów, natomiast Marka 05:02 i Łukasza 8:28 wspomnieć, że nie spotkałem się z nim tylko jeden człowiek opętany przez ducha nieczystego.

Odpowiadamy, że Marek i Łukasz wspomniał tylko jeden był bardziej brutalny, w którego utwardzania moc Chrystusa stała się oczywista. Wynika to z ich wypowiedzi, gdzie jego przemoc i wściekłość są wymienione szczegółowo pokazać wielkość cudu ich pan dokonał w leczeniu go.Uzdrowienie drugiej osoby było mniej interesujące a zatem nie była podkreślana przez nich.

Niech dwie osoby iść do domu wariatów i spełniać dwa obłąkanych osób. Oni najprawdopodobniej dać tego samego konta, że Mateusz i Łukasz zrobić, na różne sposoby, i nikt nie będzie wątpliwości stwierdzenie słusznie choć jeden kasjer wymienia tylko jeden szalony osoby, a nie inne, a drugi narrator wymienia oba. Można powiedzieć, że ich słowa są sprzeczne? Nie, ale jeśli jeden z nich okazał się co druga negowane, lub odwrotnie, to byłoby sprzeczne. W tym przypadku, jest określenie sprzeczności realizowane. Ale dzięki, Pana naszego!Posiadał jeden został uwolniony z jego niewoli. Jezus go uwolniła!

MODLITWA: O Ojciec Święty, radujemy się i wesel do zwycięstwa Jezusa nad diabłów w kraju po Gergesenes i uwolnienie opętanych od swoich złych duchów. Dziękujemy Ci za uwolnienie każdego opętani lub insane osobę w naszych czasach, w imię Chrystusa. Uwielbiamy Ciebie, ponieważ Ty nas zbaw ode złego i jego instrumentów i zachować nam zaoszczędzić w jedności z Chrystusem. Panie, proszę wylać swojego Ducha Świętego w nich i dla nas, że możemy trwać w Tobie, chronione przez wiecznego imienia. Prosimy Cię, Panie nasz, aby uwolnić wszystkich opętanych w naszym otoczeniu, że królestwo Twego Jednorodzonego Syna może być uwielbiony.

PYTANIE:

  1. Czego nauczyłeś się od uwolnienia opętanych na drugiej stronie jeziora Tyberiadzkiego?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:59 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)