Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 087 (Jesus Calms the Storm)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

5. Jezus uspokaja burzę i fal (Mateusza 8:23-27)


MATEUSZA 8:23-27
23 Gdy wszedł do łodzi, poszli za Nim Jego uczniowie. 24 Oto, gwałtowna burza wpadł do morza, tak bardzo, że łódź została pokryta z falami, ale spał. 25 Przyszli do niego, i obudził go, mówiąc: "Ratuj nas, Panie! Umieramy! "26 I rzekł do nich:" Czemu jesteście bojaźliwi, O wy, małej wiary? "Potem wstał, zgromił wiatr i morze, i nie było wielka cisza. 27 Ludzie dziwili się, mówiąc: (Marka a 4:35-41, Łukasza 8:22-25, Dz 27:22-34) "Jaki On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?"

Chrystus mógł zapobiec tej burzy i przygotować swoich uczniów przyjemny fragment, ale to nie byłoby tyle dla Jego chwały i potwierdzenie ich wiary jako ich ocalenie było. Można by się spodziewać, że o Chrystusa z nimi, oni zawsze mają korzystny przejazd. Wręcz przeciwnie, Chrystus pokazuje nam, że przechodząc nad oceanem tego życia do innej strony z Nim, gwałtowne burze należy spodziewać się po drodze.

Chrystus nie zawsze zapewniają uczniom fizyczną wygodę i prostotę. Jednak On zapisuje je w pośród burz, burz i niebezpieczeństw, gdyż szatan nie szczędzi wysiłków, zmierzających do zniesienia ochrony Chrystusa i zaskoczyć swoich wyznawców z jego sztuczek, oszustw i pułapek.Kościół chrześcijański jest z pewnością w twarz, a na ziemi, ataki, niepokojów i podziałów.

Chrystus spał w łodzi z spokojnego umysłu mimo grożącego niebezpieczeństwa. Spał, aby pokazać, że On żył jako śmiertelny człowiek jak my, z wyjątkiem jest bezgrzeszny. Jego obfite dzieło uczynił go zmęczony i senny, ale ponieważ nie miał poczucia winy, On nie bał zasięgu przeszkadzać swego odpoczynku. Kto idzie z Chrystusem na statku Kościoła, przez ocean życia, staną się bezpieczne pomimo wybitnych niebezpieczeństw dla wiernych i Zbawiciela potężny jest z nim. Wprowadź łódź Chrystusa i nie bój się, bo On jest najlepszy sternik. Jeśli oddać Mu kierownicy swojego życia, On z pewnością wprowadzą Cię do bezpiecznego portu wiecznego spokoju.

Twoja wspólnota z Chrystusem nie uniemożliwiają gwałtowne lub niebezpieczne burze, co może grozić nawet zatonięciem. Takie doświadczenia są zwyczajne. Musimy uczyć się od nich, że Kościół nie jest zabezpieczona przez człowieka i nikt nie może ją chronić wyjątkiem swego Pana i Mistrza, Jezusa Chrystusa.

Doświadczeni rybacy nadal ich wyczerpującej pracy w środku burzy, opróżniania łódź przychodzącej wody, ale kiedy szorstkie morze pokryła je z przeważającymi falami, że przestraszył się i poruszony i zaczął płakać. Ich łódź była wypełniona wodą i już tonąć. Stracili cierpliwość, obudził śpiącego Jezusa i potrząsnął nim wołając: "Panie, ratuj nas! Czy nie widzisz, że jesteśmy w tarapatach? Jak spać, gdy jesteśmy na skraju zagłady?"

Chrystus wstał ze snu natychmiast pośród śmiertelnych niebezpieczeństw. Nie zapisywać je natychmiast, ale zganił ich, niebezpieczeństwa, nie było ze względu na wzburzonym morzu, ale z powodu ich małej wiary w czasie testów. Chrystus wymaga od swoich naśladowców odważny i absolutne zaufanie do opieki i ochrony ich niebiańskiego Ojca w każdym momencie ich życia, na strachu nie jest zgodne z Bożą miłością.

Następnie Chrystus skarcił szalejące wiatry i morze. Kiedy On przykazał im Jego słowa, aby się uspokoić, ale się uspokoił i nastała głęboka cisza. Horror chwycił swoich uczniów, gdy zobaczyli ten cud, bo nie widziałem dowodów, że Jezus jest Panem natury. Gdziekolwiek zasady Chrystus niebiański spokój przyjdzie do serc. Kiedy idziesz do kultu Jezusa, wierząc w swoje panowanie nad naturą, narodów i kłopotów? Zobowiązać się do Niego i będziecie żyć w pokoju pośród zakłóceń, chronionym w dole śmierci.

MODLITWA: Panie Jezu Chryste, Ty jesteś Wszechmogący. Proszę, wybacz mi moją małą wiarę w chwili niebezpieczeństwa. Umocnij naszą miłość do ciebie, że ci zaufać w pełni zaufania. Pozostań z nami, że nie powinniśmy tracić nadziei w czasie niedoli. Otwórz nasze oczy, abyśmy mogli Cię zobaczyć i uświadomić sobie, że triumf nad wszystkimi władzy, natury i trudności, i że kochasz swój lud stale.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Jezus nagany uczniom pośród niebezpieczeństwie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:58 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)