Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 033 (Baptism of Christ)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

2. Chrzest Chrystusa (Mateusza 3:13-15)


MATEUSZA 3:13-15
13 Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. 14 Lecz Jana byłby utrudniony go, mówiąc: "To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?" 15 Lecz Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: "Pozwól teraz, bo to jest sposób montażu dla nas wypełnić wszelką sprawiedliwość. "Potem wolno mu.

Jana Chrzciciel zgromadził skruchę, którzy byli jak pól uprawnych na sadzenie ewangelii nadjeżdżającego w dolinie Jordanu.Broken-hearted zostali wybrani przez Boga, aby być początki Jego Kościoła.Historia wspólnoty Boga nie rozpocznie się w majestatyczneJanaświątyni, ale w opustoszałeJanapustyni.

Nagle Jezus z Nazaretu przychodzi po dwóch dniach chodzenia, i dołącza John i Wspólnoty skruchę. Staje się oczywiste, od pierwszeJanachwili ich spotkania, że John jest prawdziwym prorokiem, bo wiedział, Jezusa w jego istocie.Większość ludzi nie wie, Jezusa, syna Marii, ale te z oczami namaszczony Duchem Świętym obserwowany Jezusa i moc Jego Ducha.

Jezus przyszedł, aby przyjąć chrzest, ale Chrzciciel, który wzywał każdego grzesznika do chrztu i złamania, sprzeciwił się ochrzcić Nazarene, bo obserwowałem jego świętość. Przyznał się głośno: Jezus jest jedynym człowiekiem, który nie musi oczyścić się, ani zmienić jego umysł, ani też nie jest wymagane, aby rozpocząć nowe życie, bo jest bez grzechu. Jezus jest Święty, a Najświętsza jest sam Bóg. John uznał boskość Jezusa od pierwszeJanachwili, kiedy go poznałam.

W obecności Chrystusa, John uznał jego niższości, swoje grzechy, i konieczność chrztu sam, więc poprosił Jezusa, aby ochrzcić go. Zatem Chrzciciel został złamany przed swoim Panem, i zobowiązał się do niego. Z pokorą, popełnił swych naśladowców Chrystusa.

Chrystus sprzeciwił się idei Chrzciciela i wyjaśnił mu, że nie przyszedł do sądu, ale należy oceniać w miejsce wszystkich ludzi. Dlatego Chrystus nie pojawiają się od początku jego posługi jako dumnego króla lub proroka ostrzegawczego, ale jako cichy Baranek Boży, który gładzi grzech świata, przygotowane do zniesienia sądu Bożego w naszym miejscu.

Jezus nie pozostał w niebie wysoko i lofty, oddzielone i oderwany od grzeszników. Wszedł do wody, pokuty i zabrał nasze grzechy. Jezus uczynił swóJanapierwszy krok do krzyża od pierwszego dnia swojeJanasłużby, wiedząc, że nie ma innego sposobu, aby usprawiedliwić nas i uratować świat. Poprzez ogromny ofiary Jezusa, Bóg potwierdził swoje prawo i sprawiedliwość. Choć usprawiedliwia grzeszników swobodnie ukończył nasz osąd na krzyżu swego jednorodzonego Syna. Tylko w Chrystusie są wszystkie wymagania Boga righ-teousness spełnione.

John był posłuszny do swego Pana i pokazał skruchę jego złożenia. Zszedł do wody z Jezusem i im-mersed go. Chrystus ofiarował Janowi do udziału w woli Boga, kiedy powiedział do niego, "tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe". Chrystus uhonorowany Chrzciciela znacznie dla jego wierności i zatrudnił go jako asystenta uchybienia sprawiedliwość Bożą.

A ty, drogi czytelniku, są zaproszeni przez Pana do udziału w szerzeniu Bożego zbawienia poprzez waszą wiarę i poprzez swoje świadectwo, ofiarować swóJanasprawiedliwość tym, którzy pragną w swoim otoczeniu.

Chrzest Chrystusa w Jordanie, odkrył swoje symboliczne znaczenie w cross-kiedy Ukrzyżowany zatonął w wodach Jordanu, biorąc na siebie grzech świata i umierania w powodzi gniewu Bożego. Z jego zwycięsko wychodził z wody jest symbolem zmartwychwstania z martwych.

Zatem znaczenie chrzest Janowy zmieniło. Jest to nie tylko wyrok, jest to sposób określony przez Boga do życia wiecznego. Jednak Chrystus chce dać nam swoje życie.

MODLITWA: Uwielbiam Cię, Baranek Boży, ponieważ zgładził grzechy świata. Niosłeś orzeczenie Boże, że zasługiwał. Proszę otworzyć oczy do swojeJanawielkieJanamiłości i zbawienia, które mogą zostać uzasadnione i naprawdę bierzemy z TwojeJanasprawiedliwości. Pomóż mi wyznać swoje nazwisko, że wielu z moich znajomych może być uzasadnione, bo nie znam innego, ale to sprawiedliwość, która jest w was.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Jezus został ochrzczony w Jordanie choć był inno-cent?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:56 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)